Şehir-tur bisikleti ortalama hızı

jestercat

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Mirza
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Mosso
21 km/h benim. Yokuş yok pek. Trafik falan olmasa 24 de olur.

Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Ortalama çok bisiklete, kişiye, ortama ve anlık şartlara bağlı bir konu. Sayaç hep uygun yola çıktıktan sonra başlatılırsa oldukça yüksek çıkar, evden çıkıp uygun ortama kadar gidiş ve aktivite sonrası dönüş de dahil edilirse berbat düşük çıkabilir.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ortalama 20/22km hız ile gidiyorum saatte lakin çıktığım rampalar vb dahil olmak üzere hızıma engel oluyor. Yarış bisikleti kullanmış olsaydım hızım ne kadar artardı acaba?
Orta seviyede güç harcayarak şehir bisikletimde 19 20 ortalamaları yakalarken antrenmansız halimle aynı gücü harcayarak yol bisikletiyle 26 27 civarı yapabiliyorum. Aldığım zevk ise çok daha yüksek. Şehir bisikletiyle yol bisikletinin farkı yokuşlarda belli oluyor. Kanınıza gireyim alın bir tane yol bisikleti daha çok acı çekmeyin :krsn:;)

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Orta seviyede güç harcayarak şehir bisikletimde 19 20 ortalamaları yakalarken antrenmansız halimle aynı gücü harcayarak yol bisikletiyle 26 27 civarı yapabiliyorum. Aldığım zevk ise çok daha yüksek. Şehir bisikletiyle yol bisikletinin farkı yokuşlarda belli oluyor. Kanınıza gireyim alın bir tane yol bisikleti daha çok acı çekmeyin :krsn:;)
Kullandığınız şehir ve yol bisikletleri nelerdir? Yol bisikleti gerçekten denemek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Kullandığınız şehir ve yol bisikletleri nelerdir? Yol bisikleti gerçekten denemek istiyorum.
@M.İhsan ’a aynen katılıyorum. Ben de aynı eforu aynı yolda sarfettiğimde aynı kalp hızı ile 6-8 km/h kadar yol bisikleti daha hızlı oluyor. Yokuşlarda yol bisikleti daha avantajlı oluyor. Ama düz yolda belli bir hızı yakalayınca bir süre sonra ağırlık dezavantajı iyice azalıyor, şehir bisikleti işe yol arası fark 3-5 km/h ye düşüyor. Böylece yol bisikleti ile aynı eforda daha hızlı gidip daha çok yol alıyorsunuz. Uzun yolda bu fark belirgin olsa da mesela şehir içi işe gidiş gelişim ortalama 13 km olduğundan bu mesafede iki bisiklet arasında en fazla 5-10 dk oynuyor. Şehir bisikletinin ayrı bir rahatlığı keyfi var. Yeri geliyor kaldırıma da çıkıp iniyorum, taşlı yolda rahatsız olmuyorum, keyfime bakıyorum. Yol bisikletinin de ayrı bir zevki var. O günkü ruh halinize göre de değişiyor. Sürüşten beklentinize göre birisi daha uygun veya öteki daha avantajlı gibi çıkarımlarda bulunabiliriz belki ama biri öbüründen üstündür dersek neye göre kime göre … uzar gider.

• İnanılmaz
Tepkiler: StanicEnemy

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.İhsan ’a aynen katılıyorum. Ben de aynı eforu aynı yolda sarfettiğimde aynı kalp hızı ile 6-8 km/h kadar yol bisikleti daha hızlı oluyor. Yokuşlarda yol bisikleti daha avantajlı oluyor. Ama düz yolda belli bir hızı yakalayınca bir süre sonra ağırlık dezavantajı iyice azalıyor, şehir bisikleti işe yol arası fark 3-5 km/h ye düşüyor. Böylece yol bisikleti ile aynı eforda daha hızlı gidip daha çok yol alıyorsunuz. Uzun yolda bu fark belirgin olsa da mesela şehir içi işe gidiş gelişim ortalama 13 km olduğundan bu mesafede iki bisiklet arasında en fazla 5-10 dk oynuyor. Şehir bisikletinin ayrı bir rahatlığı keyfi var. Yeri geliyor kaldırıma da çıkıp iniyorum, taşlı yolda rahatsız olmuyorum, keyfime bakıyorum. Yol bisikletinin de ayrı bir zevki var. O günkü ruh halinize göre de değişiyor. Sürüşten beklentinize göre birisi daha uygun veya öteki daha avantajlı gibi çıkarımlarda bulunabiliriz belki ama biri öbüründen üstündür dersek neye göre kime göre … uzar gider.
Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim, bel de fıtık ve kanal daralması var o yüzden yol bisikletleri beni korkutuyor... şahit normal şehir bisikletini sürerken bile aero kazanmak için öne doğru ekstra dan eğilmek zorunda kalıyorum. Ben en iyisi bir yol bisikleti arkadaşımdan ödünç alıp deneyeyim.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ortalama 20/22km hız ile gidiyorum saatte lakin çıktığım rampalar vb dahil olmak üzere hızıma engel oluyor. Yarış bisikleti kullanmış olsaydım hızım ne kadar artardı acaba?
Grupla gezmenin faydaları geçen grup sürüşünde bisikletleri kısa süre değişerek deneyimledim. Size de gruptan bir arkadaş deneyim kazandırabilir. Bayır yukarı zorlanabilirsiniz ama düz ve bayır aşağı iyi kaçıyor ben kendi Trekking bisikletime nazaran tecrübemi yazdım.
Benim bisiklette Elektrik kiti var ortalama 25 kiloya yaklaşıyor. Düz yolda bende o kilo ile 18-22 km arası saatlerce sürebiliyorum ama yokuşa geldimi 11-36 ruble de var bayırlar beni çok yoruyor. Elektrik destek hiç açılmadan. Benim nefes nefese 7-8 km ile çıktığım yokuşu arkadaş güle oynaya 12-14 arası çıkıyor yokuş sonu yakmış sigarayı beni bekliyor. Kondisyon şart 😄

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Grupla gezmenin faydaları geçen grup sürüşünde bisikletleri kısa süre değişerek deneyimledim. Size de gruptan bir arkadaş deneyim kazandırabilir. Bayır yukarı zorlanabilirsiniz ama düz ve bayır aşağı iyi kaçıyor ben kendi Trekking bisikletime nazaran tecrübemi yazdım.
Benim bisiklette Elektrik kiti var ortalama 25 kiloya yaklaşıyor. Düz yolda bende o kilo ile 18-22 km arası saatlerce sürebiliyorum ama yokuşa geldimi 11-36 ruble de var bayırlar beni çok yoruyor. Elektrik destek hiç açılmadan. Benim nefes nefese 7-8 km ile çıktığım yokuşu arkadaş güle oynaya 12-14 arası çıkıyor yokuş sonu yakmış sigarayı beni bekliyor. Kondisyon şart 😄
Hocam açıkçası ben bayırı ortalama 5-7km ile çıkabiliyorum, 12-14 arası yokuş çıkmak şuan için imkansız benim için. :D

• Beğen
Tepkiler: Hayaksisheytan

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
Şehir bisikletini, tur bisikletine çevirince titreşim alan bir hâle bürünüyor bisiklet. Aluminyum kadro çelik kadro gibi oluyor. Rüzgar direnci de çok artıyor. Plan yapmak ve olabildiğince fazlalık taşımamak lazım, sonra kan ter içinde yavaşlayıp rüzgar kesilince alınan keyif de düşüyor.

• Beğen
Tepkiler: oscak41

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam açıkçası ben bayırı ortalama 5-7km ile çıkabiliyorum, 12-14 arası yokuş çıkmak şuan için imkansız benim için. :D
Eğer en pahalı yol bisikletini bile alsanız antrenman olmadığı sürece yokuşlarda ortalama hızınız çok fark etmeyecektir. Antrenman olmadığı sürece yol bisikleti de şehir bisikleti de çok götürmez sizi. Yürüyerek yokuş çıkmak da zordur, böyle düşünebilirsiniz. Ayrıca yukarıda sormuşsunuz bisikletlerimi. Dağ bisikletime ince lastik takarak kullanıyordum ben. Dağ bisikletim Kron xc 100. Yol bisikletim ise toplama 105 5800 setli Whistle marka alüminyum kadroya sahip.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Hızlı yokuş çıkmak için kadans kadans için güç lazım. Elbette şehir bisikleti ile yol bisikleti arasında hız farkı var. Fakat motor yine sizsiniz yani şehir bisikleti ile zorlanıp yol bisikleti ile uçarım diye düşünmeyin. Şairin dediği gibi asla daha kolay olmaz sadece daha hızlı çıkarsın

• Beğen
Tepkiler: oscak41