Salcano - XRS 010 (Serisi) yol bisikleti

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Cesarisback bu yılın başlarında bir arkadaşım full dura-ace 9000 setli XRS 001 bisikleti 4500'e almıştı o_O
çok vermeyin bu bisiklete

• Beğen
Tepkiler: Taskar

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Facebookta yol yarış bisikleti alım satım gibi bir grup var takip edebilirsiniz.
Benim şuanda carbon bisikletim satışta olmasına rağmen şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, carbon alırken tanıdık, bildik, güvenilir satıcılardan alın, carbon değişik bir malzeme ve hiç umulmadık yerlerden süpriz yapabiliyor. Bknz: eski konularım :D

Tepki
8
popüler kültür o kadar hastalık haline gelmişki telefonlarda dahi iphone samsung lg dışında kullananlar otekilestiriliyor xiaomi -one plus ı halen ucuz cin malı olarak gorenler var.. sanki iphone new york un gobegınde uretılıyor... china foxconn corp......farklı sektorden sadece bir örnekti..

bisiklet piyasasıda aynen boyle ısım yapmıs bır kac marka dısında trek scott gıant specıalızed.... kalanlar hep çop muamelesı gormekte salcano yu da bu segment e sokan arkadasların cumlelerıne içerledıgım ıcın yazma geregı duydum (ilk bir kac sayfadakı )... son 4 bısıkletım salcano.. en son kullsndıgım xrs010 evvelkı xc010 du ve hıc bırınız acaba arastırdınızmı bu kadrolar ne malıdır merdıven altı uretımmı yoksa elle tutulur guzel bır markamı .. sadece yerlı marka dıye salcanonun bu derece karalanması benı uzdu kron dan sedona dan cok daha guzel bısıkletler cıkartıyorlar

sadece abartılı dış gorunuse boya ve stıcker ıscılıgıne sahıp bısıkletler ureten accel gurubu bısıkletlerı gıbı (bianchı-carraro-whıste vs.) yol bısıkletı yapıp stı ları 105 on arka deryör 105 aynakoldan calıp serı dışı gobeklerden calıp serı dışı fren ayaklarından çalıp tektro yapmıyorlar ki bunu giant trek vb de fazlası ile yapıyor sadece amiral gemisi ve amırale yakın modelleri tam setle satısa sunuluyor....
ancak salcano tam set ile satmaktadır orta ust-ve ust serılerı ...

alttaki resimler bir ornektir beyaz xc 010 kullanıp sattığım bir bisiklettir digeri netten alınmış vitus rapide 2014 herkesin karaladıgı yaramaz alma kırılır vb dedıgı bısıkletlerden bırı bakın bu kadro hangı fırmanınmıs yada hangı fırmalar kullanmıs sanırım yabancılarda salcano alanlar kadar bılgısız ve cahıl musterıler buluyor ki ayni kadro yu kullanmış ... bu ayni yerden yere vurma olayını btwin bisikletlerinede yapıyorlar adamlar full red kysryum sls sram red setli aero carbon di2 uyumlu bisikleti gaziemir decathlonda 3 sene evvel 6500 tl ye sattılar avrupada en cok tutulan markalardan bergamont -planetx -btwin

not: kırılır ıbaresı 16-17 ''xc010 alan 185cm lık adamın 16-17 kadro ya 30 cm sele borusu takıp max . da kullanması sele boru gırısını catlatması klasiğidir az bucuk fizik kuralları kuvvet kolu hikayesını bılselerdı bu soylentiler cıkmazdı....

bu bisiklette şu an kullandığım ve sürüşünü en begendigim bisiklet gerek kadro rijitliği gerekse açiları donanımlar fabrika çıkışıdır degiştirilmemiştir birkac gorsel eklenti uygulanmıstır kırmızı hoods alu vıda set vb

Taskar

Üye
Tepki
15
İsim
Muhammed
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
@serkan tanyeri merhaba. Yol bisikleti tecrübem yok. Şu ürünün donanımlarını, ve fiyatını hak edip etmediğini değerlendirir misiniz? Teşekkürler.
(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.464
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzerindeki set çok cok eski. Yeni başlayacaksınız 53-39 11-23 oran sizi yokuşlarda çok zorlar.

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Taskar
Bu kadroyu bir yıl kadar kullanmıştım,axman üretimi kaliteli kadro. Üzerinde ki sette çok temiz duruyor, biraz daha pazarlık edilip alınabilir bir bisiklet. Ayrıca jantlarıda harika.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti ben de çok beğendim, herşeyiyle harika görünüyor ve hikayesini bilemem ama fotoğraflardan da çok temiz görünüyor. Tuttum ben bu bisikleti ?

mse

Üye
Tepki
13
İsim
Mustafa Selçuk ERARSLAN
@amasseia

Bende aynen sizin gibi alacaksam adam gibi olsun düşüncesiyle eski ancak yüksek model olan 2013 Caad 10 aldım.

Aldım almasına ancak üzerindeki jant seti sizin linkini koyduğunuz bisiklette olan set ile aynıydı ve Mavic jantların kronik bir problemi olduğunu bisikleti alırken bilmiyordum.

Bisikleti aldıktan sonra genel bir bakım yaptırmak üzere "Bisiklet Sepeti"ne gittiğimde jantın akort edilemeyecek durumda olduğunu öğrendim. Bu kronik problemi tel başları ile jantın aynı malzemeden olmasından dolayı tel başları ile jantın biririne kaynaması olduğunu öğrendim ve mecburen yeni bir jant seti arayışına girdim.

4.650 ₺'ya aldığım bisiklet yeni jant takımı ile 6.650₺'ye çıkmış oldu.

Kısacası bisikletten anlamıyorsanız bisikletten analdığına emin olduğunuz birine bisikleti göstermeden kesinlikle almayın. Astarı yüzünden pahalıya çıkıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Taskar