Salcano ng 450 hd

Sddk7984

Üye
Tepki
0
Bende Salcano ng450 var arkadaşlar.benim bisikletin ön amortisöründe mekanik masa kitlelere var ve bu aldıktan 3 ay sonra arıza yaptı.kitlemiyor ya da kitleyi ve açmıyor.size bir tavsiye hidrolik masa kitlelere alın.ayni zamanda mekanik kitlemede bisikleti sürerken kitleye motorsuz hidrolik tenkitler içini hissetmiyorsunuz bile. yani bisiklet masa kitlemesi dışında tek kelimeyle harika

@Sddk7984

Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sddk7984 öncelikle dilimizi daha güzel kullanırsanız mutlu olurum. Zoom maşanın böyle sorunlar çıkardığını çoğu kişi biliyor zaten. O yüzden herkese 100 daha koyup en azından xct maşalı bisiklet almalarını öneriyorum.

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Sddk7984 kardeşim kafamda iyi biraz ama sıkıntı bende mi diye 4-5 kere okudum anlamadım, gerçekten hangi dil bu konuştuğun:koptum:

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhabalar.Ortalama 4 yıldır bisiklet kullanıcısıyım.Çocukluk döneminde de bir hayli kullandım 8+ yıl civarı.4 yıl önce Bianchi Montana D. kullandım ve çaldırdım.Şu anda Salcano NG450 (2016) kullanıyorum.Herneyse arkadaşlar konuya geleyim vaktinizi çalmadan.

MTB kullandığım için artık bir takım beklentilerimi karşılamamakta.Bunlar hoplayışlar, hareketler, zıplamalar vs. tarzındaki şeyler yani.Bu yüzden çift süspansiyon bir bisiklet alma planındayım.Sizlere sorum burada.Bana ne gibi bir çift süspansiyon bisiklet önerebilirsiniz ? Downhill tarzı bişe yani amacım.Burda dağlık bölge çok o yüzden.Çift süspansiyonlu bir kadro alıp yavaş yavaş da doldurabilme imkânım var.Bu biraz daha uzun sürecektir ama olsun.Limitim 2.000 TL arkadaşlar.Bu fiyata bişeyler bulabilir miyiz veya bu fiyatlara yakın bişeler de olabilir.Yardımınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.Vaktinizi çaldıysam özür diler, iyi forumlar dilerim.

rapstar_bg

Üye
Tepki
0
İsim
Cüneyt
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar,
adanada askerdeyken 2016 yılında oradan salcano ng450 27,5 v aldım. bisikletle daha öncesinde pek haşır neşir değildim ve bisiklet bilgim çocukluktan gelen dağ bisikleti ile sınırlıydı. neyse ng450yi epey kullandım hala kullanıyorum evde çarşı pazara giderken falan ama nede olsa dağ bisikleti bende bunu şehir içinde kullanıyorum dağda falan pek işi yok. şimdi anlıyorum ki bisiklet seçimimi yanlış yapmışım.
bisikleti şehir bisikletine sevirmek mümkün mü? (kadroyu ve diğer donanımlarını değerlendirmek gerekirse?)
neler yapabiliriz?
iyi forumlar.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@rapstar_bg Eger bisikleti degistirmeden ufak degisiklik yapip kullanmak istiyorsaniz' Ondeki suspansiyonu cikartip yerine duz masa takilabilir. (Sehir icinde pek gerek olmuyor suspansiyona. Fazladan 2 kg agirlik) Jantin ustundeki kalin lastikler cikartilip daha ince lastik takilabilir.(jantin destekledigi yere kadar. 1.75 takilabilir sanirim.) Cogu kisi bu sekilde yapip suruyor sehir icinde.

Tepki
1
İsim
Enes Tok
Bisiklet
Salcano
Selam dostlar, bende Salcano NG450 27.5 HD bisiklet var ön aktarıcı son pozisyonda(kadroya değiyor) bundan dolayı ayar yapılamıyor zincirim 1-2-3 viteslerde aşırı şekilde sürtüyor bunu çözme imkanı var mı aktarıcı değişimi olmadan??

Dosyalar