İnceleme Peugeot R13 Yol Bisikleti

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.216
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet o arkadaştan alan benim.
Yani sağ kolda küçük kısım vites artırırken kola komple basinca vites düşürüyor arka dişliler. Orta aktarıcı icin use durum tam tersi ben böyle olduğunu bilmiyordum.
Sağdaki ufak kısımı kullannca büyük dişliden küçük dişlilere doğru aşağı inmiyor mu zincir ?

Scudo

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağdaki ufak kısımı kullannca büyük dişliden küçük dişlilere doğru aşağı inmiyor mu zincir ?
Evet vites büyüyor. Ben soluda sağ kol gibi aynı mantıkla çalıştığını düşünüyordum. Tam tersiymiş öğrenmiş oldum. İlk bisiklet olunca acemilik iste 😅

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...
Yani sağ kolda küçük kısım vites artırırken kola komple basinca vites düşürüyor arka dişliler. Orta aktarıcı icin use durum tam tersi ben böyle olduğunu bilmiyordum.
Arkada tel serbestken zincir en küçük dişli/en büyük viteste, önde tel serbestken zincir en küçük dişli ve en küçük viteste oluyor. Arkada teli germek vitesi küçültme/dişliyi büyütmeyi sağlarken önde teli germek vitesi ve dişliyi büyütmeyi sağlıyor.
Tele kuvvet uygulaması kolay olan tarafa teli germe, güç gerekmeden basılabilen tarafa da teli serbest bırakma görevi veriyorlar. O yüzden STI kollarda küçük parçalar kolay olan teli serbest bırakma işini yaparken büyük parçalar zor olan germe işini yapıyor, flat bar kollarında zor olan germe işini güçlü baş parmağın itme hareketiyle yaparken kolay olan teli serbest bırakma işini tetiği çeken işaret parmağı yapıyor.
Bu nedenle iki tarafta vites yükseltme/düşürme açısından bakarsak mandallar birbirine göre ters ama germe/boşaltma açısından bakarsak aynı.

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

Jarjaledi

Üye
Tepki
40
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mavi renk bir Scott Speedster 20'm var ama Scott'tan önce bu bisikleti almayı planlıyordum. çok da kovalamıştım. güzel bisiklet.

• Beğen

z0n3

Üye
Tepki
42
İsim
Can
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peugeot r16 Claris'den bu bisiklete geçmeye değer mi?

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
645
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra ikinci elde olsa bende bir bisiklet aldım. Alım aşamasında ve aldıktan sonrada bana destek olan @trainspotting35 cetin abiye teşekkür ederim. Bu arada vites kolları tam tersine işliyor304403 dosyayı görüntülemuş, adamı arayıp sordum 😁 bisiklet uzun süre yattığı için tozlu zinciri bir temizleyip yağlamak lazım. + Veya - yönleriyle alakalı söylemek istediğiniz varsa tavsiyelerinize açığım. Her ne kadar takip etsem de forumu yol bisikleti tecrübem sıfır, herkese iyi forumlar daha iyi sizin olsun.
Güle güle kullanın hocam, kazasız belasız sürüşler olsun inşallah.

• Beğen

ErzincanLee

Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kullanın hocam, kazasız belasız sürüşler olsun inşallah.
Çok teşekkür ederim. Kullanan arkadaşlar üzerindeki lastiklerden memnun değil mi? Yada daha kalın bir lastik kurtarmıyor galiba, Şuan için bir değişime gidemeyeceğim ama lastik bana cok silik geldi kayıp düşmem inşallah

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
257
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzerinde michelin 23 ebat lastik olması gerekir. Ben yaklaşık olarak 4bin km sürdüm. Sonra 25 continental geçiş yaptım.

• Beğen

z0n3

Üye
Tepki
42
İsim
Can
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, 2022 model üzerinde gelen rodi jantları elimde bulunan wh-rs100 ile değiştirsem çok fark yaşar mıyım? Bu iki jant birbirine denk midir? İnternette diğer jant ile ilgili bir bilgi yok sanırım burada da daha önce yazıldığı gibi toplama jant olduğu için kimse net bir bilgiye sahip değil. Eğer ikisini karşılaştırdığımızda wh-rs100 daha üstün geliyorsa stok jantları lastikleriyle beraber elden çıkaracağım.

Mhmt01

Üye
Tepki
1
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese iyi sürüşler. Peugeot R13 bisikletimi satıyorum, bisikletim Bursa da. İlgilenen varsa gelip inceleyebilir veya ayrıntılı fotoğraflar atabilirim
2019 model 56 kadro , yaklaşık 2500 km yol yapılmıştır. Üzerinde gelen selesi konforlu bir seke ile değiştirildi.

Dosyalar

ErzincanLee

Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bende bisikletimi satıyorum ilgilenen olursa bakabilir. istanbul içi tercihim.
(link)