Ön aydınlatma -yardım-

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Selamünaleyküm,
Arkadaşlar hafta da 1 gün bisiklet kullanan biriyim. (Şuana kadar 3 kere tura çıktım.) Sabahları 06:50 gibi çıktığım için açıkçası şuana kadar hiç aydınlatmaya ihtiyaç duymadım. Ancak bir tane ön aydınlatma şart biliyorum. İnternetten baktığım da güzel aydınlatmalar 70-80 den başlıyor ucu var sonu yok. :) Benimde aklıma şöyle birşey geldi ancak önce sizlere danışıp fikirlerinizi almak istedim.

Bir tane el feneri alsam, nalburdanda plastik kelepçe alsam ve bunu monte etsem sizce verimli olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Chunkorfly
Scudo

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
olur da çok verimli olmaz. şayet ayarlanabilir mercekli olursa bir nebze iş görür diğer türlü zor.

misal bende şu ikili olandan var bunun gibi uygun fiyatlılara bakabilirsin.
(link)

bendeki 1860 pille çalışıyor ve özellikle gece sürüşlerde çok kolaylık sağlıyor çünkü okadar güçlü ışığı var ki ışığı gören kenara kaçıyor ki acaba motor mu araba mı geliyor diye

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@darbelux

(Yorumunuz için teşekkür ederim ürünü inceliyorum.)
Hocam hiç gece sürüşü yapmadığım için şu zamana kadar ihtiyaç duymadım açıkçası. İleride gece sürüşü yapar mıyım bilemiyorum ancak şu aralar sadece Cumartesi Sabah 06:50-10 arası sürüş yapıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Usb'den şarjlı birer ön ve arka ışık alın. Plus gibi ekonomik markalarda ön arka set olarak 120-150 TL arası bulursunuz. (Maalesef)
Arka ışık da en az ön kadar gerekli.

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Patron
yani ben orada örnek verdim onun gibi çok çeşitleri var. yani her yönüyle işinizi görür diye söyledim. kaldı ki karşıdan gelen araçlar veya yayalar da çok rahat fark eder sizi. iş görecek bir el feneri tarzı ürün nerden baksanız en az 30-40 lira olur. o yönden bu tarz ürünler ileriye yönelik daha mantıklı. özellikle yaz sıcaklarında akşam bisiklet sürmek daha keyifli hale gelir böyle aydınlatma kullanırsanız.

• Beğen
Tepkiler: Patron

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@darbelux
bunun şarjı ne kadar gidiyor? bir de o kablo sabit mi ürününü üzerinde? çıkmıyor mu?

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
(link)

Kalem pille çalışıyor. Bir pil ne kadar gider daha tam deneyemedim ama memnunum. 22 günde geldi.

Alperkilic

Üye
Tepki
18
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben ön aydınlatma işini fenerle yapıyorum gayette yetiyor.
Fener takma aparatını buradan alabilirsin
(link)

(link)
Bu da fener seti içinde o aparattan mevcut. En iyi özeliiğide fenerin şarj edilebilir pilli olması. ikiside var bende ikiside fiyatına göre yeterli ve güzel tavsiye ederim.

Ayrıca Decathlondan bir ara kafa feneri almıştım. Hem beyaz hemde kırmızı ışığı var hem ön far hem arka far olarak kullanılabilir yani ve aydınlatması bisiklet ışığından daha fazla 130 lümen
(link)
Bir şekilde bağlarım dersen en güçlü ışıklardan biri bence..

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@makaram
Benimki 18650 şarj ünitesiyle çalışıyor. Evde şarj ediyorum bisiklete binince kullanıyorum. Yaklaşık 4 saatlik sürüşte en yüksek seviyede çok rahat yetiyor bana

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@darbelux

kusura bakmayın. tam olarak anlayamadım. içindeki pili mi çıkarıp şarj ediyorsunuz? harici bir şarj ünitesi mi var yoksa powerbank mı kullanıyorsunuz? kablo çıkmıyor sanırım ürünün üzerinde sabit.

darbelux

Üye
Tepki
20
İsim
Yasin emre
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimki şu fotoğraftaki gibi. 220v şarj adaptörü var, pil ünitesi gidona baglanabilen kemerli tipte olan. Led ışık için de iki farklı boyutta kauçuk kemeri var.

Şimdi baktım da 2015 de satın almışım hala kullanıyorum

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: makaram

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teşekkür ederim. ama bu kadar kalabalık bana göre değil :D fiyatı da çok iyi aslında ama, bisikletin üstüne mümkün olduğunca fazla birşey takmak istemiyorum.

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti