Muc-Off ile Bisiklet Temizleme, Koruma ve Yağlama Klavuzu

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
1 L fiyatı 15 ₺ olan Carpex cilalı oto şampuanı, 400ml'si 20'şer ₺ olan 404 zincir yağı ve sıvı gres, 400 ml 10 ₺ 404 balata temizleyici aynı işi görüyor. Cila ve pasta olarak da ÇBS veya DYO(ekşici pınar boykotçuları kızacak) performans/fiyat bakımından güzel ürünlerdir. Bez olarak BİM 5'li paket tüylü microfiberler harika iş çıkarıyor. Jant temizleyici (jantlardaki balata tozunu ve aktarıcıdaki yağ kalıntıları için) olarak da Plenty kullanıyorum, memnunum. Sele ve vites kollarını da BİM'de satılan Hyperactive silikonlu sprey ile parlatıyorum.

7 dolarınıza kıyarsanız Aliexpress'ten 9h mr fix marka seramik kaplama getirtip uygulayabilirsiniz. Muc-off'un kralı gelse seramik kadar iş görmez.

Uygun fiyatlı lastik parlatıcı önerilerine açığım. A101 perşembe indirimlerinin birinden aldığım Plenty ürünü kullanıyorum ama memnun değilim. 1 hafta geçmeden etkisini kaybediyor ve lastiği elleyince ürün ele bulaşıyor.

Scudo

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
benim gibi, bisiklet temiz olsa dahi her haftasonu temizlik yapan birinin kullanmamasında sakınca var mıdır sizce.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açıkcası kullandığım kimyasalların vernik ve boyaya zarar vermemesini tercih ederim. Verilen zarar tek seferde değil, 2 yıl sonra ortaya çıkabilir. Solmuş bir vernik inanın çok can sıkabiliyor..

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Saburié Kullanmamakta sakınca yoktur. Gereksiz pahalı bu zımbırtılar. 1 litre Muc-Off şampuan 82 ₺: (link) 1 litre Meguiar's Gold Class şampuan 65 ₺: (link)

Yani koskoca Meguiars'tan bile pahalı bu zımbırtı. Ki ben 15 liralık cilalı carpex kullanıyorum aynı işi görüyor.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu tür ürünleri yurt dışı sitelerinden getirten var mı? Gümrükten geçiyor mu acaba? Gümrükte paketler açılıp kontrol edildiği için bu tür yağ gibi, yağ çözücü gibi, cila gibi ürünlerde sorun çıkar mı? Bu konuda sadece tecrübesi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Merhaba,
Drivetrain cleaner, x3 zincir temizleyici kullanıyorum muhteşem ürün. Önce basınçlı su, üstüne zinciri cihaz ile temizledikten sonra sabunlu sıcak sulu sünger ile silip duruluyorum. 1 saat kadar bekledikten sonra kuru bezle bir iki tur sildikten sonra zincir sıfır gibi oluyor. Bu süreç max 20 dk.

Kuru ve islak lube kullanıyorum. Islak olan muazzam toz topluyor. Kuru havalarda kullanmamak lazım. Kuru olanı ise yazın ayda bir kez sürdüm tık ses gelmedi.