Midilli (Lesvos) Turu

Rikoenriko

Daimi Üye
Kayıt
11 Mayıs 2010
Mesaj
240
Tepki
398
Şehir
İSTANBUL
Bu tura geçen Yıl Ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz GÖKÇEADA -BOZCAADA -ASOS -AKÇAY -AYVALIK Turu sırasında karar verdik.

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=69651

Ve vakit geldi vize dahil tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 18 - 25 Haziran tarihleri arasında Geçen yılki ekipten Ben, İlter ve bu yıl Serdar AKGİRAY'ı da aramıza alarak gerçekleştireceğimiz tur yine gezi - tatil havasında geçecek, toplam 340km lik bol rampalı parkuru 5 günde bitirmeyi planlıyoruz. kalan 2 günde de buziki eşliğinde UZO içerek Midilli Limanda geçirip turun yorgunluğunu atacağız. Şimdiden hazırlıklar sorasında bize destek olan Jale Tur dan Fatma Hanım'a, Vizz tourism den HASARİ Bey'e, Delta Bisiklet den Ulaş Bey'e, Yeşil Bisiklet'den Gürsel Bey'e ve teşekkür ederiz.

Program Ayvalık İskelesinde başlayacak (Ayvalık'a araçlarımıza bisikletleri yükleyip gideceğiz.) adaya feribot ile geçip sonrasında Midilli Limanı (Mytilini), Pedi, Mentamados, Molivos, Petra, Skalochario, Antisa, Sigri, Erossos, Panakolia, Kalloni, Agia Paraskevi, Lesvos, Apeliko, Palomari, Trygoras, Peroma, Avriaki, Midilli (Mytilini) köylerini şeklinde gerçekleşecek. (O dönemde Adada festival olması büyük şans)

http://ridewithgps.com/routes/417836

Ayrıca; Adadaki Midilli Kalesi, Thesofili Müzesi, Moder Sanatlar ve Arkeoleji Müzeleri, Bizans Müzesi, Zeytin Yağı Müzesi, Antik Tiyatro, Thermi Kaplıcaları, Vatera Plajı, Uzo Fabrikası, Taş Ağaçlar ........vb bilimum tarihi turistik ve eğlencelik (Taverna - Uzo - Buziki) yerleri gezeceğiz.

http://www.gezi-yorum.net/yunanistan-lesbos-adasi-midilli-adasi/

Açıkçası adanın volkanik yapısı geregi parkurun son derece zor olduğunu biliyoruz. Turun gerek turiztik gerek sportif kısmı için sıkı bir hazırlık dönemi geçirdik. Kazasız belasız tamamlamayı istediğimiz bu turun tüm ayrıntılarını belgesel tadında sizlere ulaştıracağız Midilli ve Tur ile ilgili görüş ve önerilerinizi şimdiden bekliyoruz.
(Bisikleti sevmek bir yaşam biçimidir.)
 
  • Beğen
Tepkiler: Serdar AKGİRAY
Scudo
Yukarı Alt