Mersin'de bir kişi bisiklet kazasında hayatını kaybetti

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Mersin’in Anamur ilçesinde meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti.

Anamur Karadere mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Karadere Sağlık Ocağı’ndan dönen Durmuş Ali Duman’ın ( Kasap Lakaplı ) kullandığı bisiklete kamyon çarptı. Çarpışmanın etkisi ile talihsiz adam bir tarafa bisikleti başka bir tarafa savruldu. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri, Durmuş Ali Duman’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Kazada hayatını kaybeden Durmuş Ali Duman, Emirşah mezarlığına defnedilirken, Emniyet kuvvetleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

(link)

Allah rahmet eylesin :(

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bu kazalar artarak devam edecek,bu kaçınılmaz..

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin.

Her kaza mahalline anıt dikilse bir süre sonra bunları gördükçe insanlar ne oluyor ne yapıyoruz biz demeye başlarlar sanırım. Anıt derken çeşme vb. de olsa daha makbul, hem insanlar ve hayvanlar faydalanır hem de zoraki dikkatlerini çeker. Her yanaşan kazanın hikayesini de okur. Böyle bir gönüllü hareket & organizasyon kurulup maddi bir kaynak oluşturulacak, memleketin her yerindeki bisiklet kazalarında o şehrin yetkilileriyle kulis yapılıp bu çeşme anıtlar dikilecek.

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
@ahlaksız

@ahlaksız hayır efendim; kaçınılabilir. Aratarak devam etmek zorunda değil. Tabii ki kısa sürede veya bir anda bu kazalar bitecek değil. Tabii ki yollarda güvenliğimizin çoğunlukla tehlikede olduğu doğru. Fakat bunu daha çok bisiklet sürerek, daha çok şikayet ederek, daha çok ceza yazdırarak düzeltmek de biz bisikletlilerin elinde. Ne kadar tuttuğumuzu koparırsak, nereye baş vuracağımızı bilirsek, ne kadar görünürlüğümüzü artırırsak o kadar kazanım elde ederiz.

Bisiklete daha fazla bineceğiz; daha fazla ikaz lambası takıp daha reflektörlü giyineceğiz; kural ihlallerini bildireceğiz ve bu tip kazaların cezaları konusunda takipçi olacağız.

Ve şunu da eşe dosta tembihlemekten çekinmeyeceğiz: Biz bilinçli bisiklet sürücülerinin başına yolda bir şey gelirse mutlaka ve mutlaka adaletin en üst sınırdan yerini bulması için ellerinden geleni artlarına koymamaları gerektiğini belirteceğiz.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bisikletli arkadaşlarımızın bisikletle gerçekleşen ölümlü yada yaralanmalı kazalarda oldukça duyarsız olduklarını düşünüyorum. Bunun nedeni ise gerçekleşen kazalar sonrası süreçte çok az kişinin mahkeme süreçlerini takip etmesi ve destekçi olması...
Bir örnek verecek olursak
Ankara’da Arkadaşımız Hasan Berk Baysal, 6 Temmuz 2014'te bisikletle evine dönerken, içkili bir sürücünün kendisine çarpması sonucu hayatını kaybetti. Sonrasında forumdada paylaştığım süreçte (Bkz; (link)) çok az kişinin kaza sonrası sürece ilgi duyduğu ve bir elin parmağını geçmeyecek sayıda kişinin mahkeme sürecini takip ettiği...

Biz birbirimize sahip çıkmazsak, bize başkalarının sahip çıkmasını beklemek sizce ne kadar doğru olur?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@sccetin
Adalet bir avuç azınlığın vesayeti altındaysa,boşuna çırpınmanın bir anlamı yok..
Beni biri yolda ezerse,yakınlarımın sözde adalet saraylarında koşturmalarına gerek yok..Ölmüşüm zaten..!
Adalet,ben ölmeden tecelli etmeli,öldükten sonra değil..
Hepimiz bu ülkede yaşadığımız müddetçe,adaletin ne olduğunu göremiyeceğiz..Bu kesin..Gelecekte düzelir mi?Banane gelecekten,ben şu an adalet istiyorum..
Bisikletlileri bir böcek gibi ezenlerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz..Bu kadar yalın her şey..
Ne yapabilirsiniz?Hiç bir şey..%100..
İsterseniz 24 saat Türkiye turu yapın,olmaz..
Bu ülkede bir zeka,bir IQ sorunu var..Bir insan sorunu var..Yani sorun çok çok büyük..
İyimser olarak bu sorunların üstesinden gelemezsiniz..

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin.Ailesinin başı sagolsun:(

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız

Ahlaksız ahlaksız ne o felaket tellalı gibi. Baykuş gibi foruma tünedin gidişat iyi gidişat değil.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@mehmetsunu
Ben de onu diyorum işte,gidişat iyi değil:)

Matrix filmindeki mimarın şu sözünü,optimistlere hatırlatırım;
''İnsan tepkileri içinde en belirgin olanı gerçeği reddetmektir''

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
3
İsim
mustafa
Bisiklet
Carraro
Çok üzücü, Ben haber alıntısını sanırım onu okudum ve şok oldum Bir Kamyon talihsiz adamcağıza çarpmış. Sanırım kendi kendine yaptı??? Evet o zaman bu kazadır.

Bu aracın sürücüsü Cinayet işlemiştir. sebeb olmamıştır. CİNAYET işlemiş. Haberde adı bile yok. Helal Olsun.