Mersin Caretta Bisiklet Festivali'ne yoğun ilgi

Tepki
35
İsim
Seyfettin
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2019 group.jpg

Mersin’de bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Caretta Bisiklet Festivali yoğun ilgi gördü. Festivalin duyurulması ile birlikte ilk 17 saatte festival için belirlenen kayıt kontenjanı doldu. Bu yıl 25-27 Ekim tarihleri arasında Mersin, Erdemli ve Silifke bölgelerinde yapılacak olan festivalin 150 kişilik kontenjanı, kayıtların açılmasının ardından ilk 17 saatte doldu.

Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği işbirliğiyle Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi ve sponsor firmaların katkılarıyla gerçekleştirilecek olan Mersin Caretta Bisiklet Festivali, bölgenin bisiklet sürmeye elverişli coğrafyası, iklimi ve festivalin teması olan Caretta kaplumbağaları sebebi ile ilk günden bu yana Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen gezgin bisiklet sevenlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı Ahmet Salih Özenir, bisikletli gezginlerin festivale olan yoğun ilgisinin kendilerini de mutlu ettiğini dile getirerek, dernek olarak bu gibi etkinliklerle 321 kilometre sahil şeridine sahip kentin tanımına katkı vermeyi sürdüreceklerini söyledi.
-Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) -

Kaynak: (link)

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Pawcraft
Scudo

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
Mersin şubesinde çalışan bisikletçi arkadaşlardan da öyle duymuştum sahil şeridi çok elverişliymiş ve siteler / özel mülklerin sahili kapatmaması / kapatamaması için belediye dahil herkes gayret sarf ediyor ve kamuya açık tutuyormuş.

• Beğen
Tepkiler: Seyfettin033

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz de bu yıl bir Mersin bisiklet festivaline katıldık. O çakma festival olsa gerek. Bir daha katılmaya tövbe ettim. Adamların tek derdi paraydi. Programda yer alan çoğu şey gerçekleşmedi. Verdiğim parayı çöpe atsam iyiydi. Ekmek arasına talim ettirdiler.

Tepki
35
İsim
Seyfettin
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Biz de bu yıl bir Mersin bisiklet festivaline katıldık. O çakma festival olsa gerek. Bir daha katılmaya tövbe ettim. Adamların tek derdi paraydi. Programda yer alan çoğu şey gerçekleşmedi. Verdiğim parayı çöpe atsam iyiydi. Ekmek arasına talim ettirdiler.
Merhaba, yaşadığınız olaya üzüldüm.
Mersin'de 2 tane dernek var bahsettiğiniz ve katıldığınız festivali düzenleyen Mersin Bisiklet Derneği.

6. Caretta Bisiklet Festivali'ni düzenleyen dernek'te Mersin Bisikletli Gezginler Derneği. Caretta bisiklet festivali'ne katılanların büyük çoğunluğu memnun. (Bu seneki bağış ücreti 65 TL) Seneye sizi 7. Mersin Caretta bisiklet festivaline davet ediyorum.

Detaylar burada: (link)

Mersin Caretta Bisiklet Festivali Katılımcı Ropörtajları (2018)

• Beğen
Tepkiler: Türko