Merhaba SPD, hadi düşelim!

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@furkanbr Detaylı ayakkabılar insanı tereddüte sokar bu ayakkabı ise öyle değil işte düz normal koşu ayakkabı modelinde benim ayağın tam ölçüsü 44.5 spor ayakkabısında da standart 45 numarada zaten 44.5a denk geliyor 42.5 ise senin ayağın muhtemelen 43 numara sana tam olur

@furkanbr Ama ben emin olamıyorum inat ettim tam sonuç alacağım diyorsan ayağını düz zemine koy aradaki mesafeyi ölç bana söyle sana giyeceğin ayakkabıyı söyleyeyim

@scottrek Düşersin de gününü görürsün demişsindir herhalde :D Bugün günü bitirecekken tümsekli yüksek yerden dönerken yere düştüm :D alçaktan dönecekken ben daha yukarıdan tümsekli yerden dönüyordum :D qweqwe.jpg buyrun resimli açıklama :D

Scudo

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.614
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe
çok geçmiş olsun.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@JusTiMeHocam shimanonun kendi sitesinden bakacaksaniz eger bana hic dogru sonuc gibi gelmedi onlar ayagimi boydan boya olctum 26.5 cm civari biseydi siteye baktim 40 numara yaziyor pek imkani yok yani

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@furkanbr ayağını düz zemine koyup parmaklarını öne bastırıp öyle ölç.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün ilk defa spd-sl pedal ve ayakkabı ile kullandım. Durduğum yerde bir kaç tak-çıkar denemesi, sakin arka sokaklarda dur-kalk sonrası bir cesaret şehir içi trafiğine girdim.
Bir defa bisiklet yolunda karşı karşıya kaldığım ve istifini bozmadan gözüme bakan iki ayaklı yürüyen bir şey nedeniyle düşme tehlikesi atlattım ki bunun bir nedeni de bir çok arkadaşın bahsettiği gibi ayağınızda takılı olduğunu unutabiliyor olmanız. Bunun dışında basmaya senkron çekme olayı inanılmaz hoşuma gitti ve dizlerimi rahatlattı.
Yeni şeyler keşfetmek ve bunu yavaş yavaş yaparak alınan hazzı uzatmak harika.
Özetle ilk günüm çok sorunsuz ve keyifli geçti diyebilirim.

Mbg5151

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammed
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Konuyla ilgili başlık bulamadım, bu nedenle buraya yazma gereği duydum.
"İkinci El" Temiz Shimano Pd-Rs500 almak mantıklı mı? 200TL ye buldum..
Birde 400TL "Sıfır" Shimano Pd-R540 buldum. ama r500 bana daha yakın geliyor maliyet olarak.
Düşüncelerinizi belirtirseniz çok mutmain olurum..

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Konuyla ilgili başlık bulamadım, bu nedenle buraya yazma gereği duydum.
Birde 400TL "Sıfır" Shimano Pd-R540 buldum. ama r500 bana daha yakın geliyor maliyet olarak.
Ben de ikinci el pd-rs540 almıştım geçen sene bu zamanlar. Rs500 modeli R540 modeline göre sanırım daha yeni. Bu yüzden ikinci el -temiz kullanılmış olması mühim- rs500'ü o fiyat aralığında alabiliyorsanız bence pişman olmazsınız. Temiz ve bakımlı kullanılmışsa ikinci el üründen korkmayın. Satıcıyı düzgün seçmekte fayda var tabii.

Mbg5151

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammed
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de ikinci el pd-rs540 almıştım geçen sene bu zamanlar. Rs500 modeli R540 modeline göre sanırım daha yeni. Bu yüzden ikinci el -temiz kullanılmış olması mühim- rs500'ü o fiyat aralığında alabiliyorsanız bence pişman olmazsınız. Temiz ve bakımlı kullanılmışsa ikinci el üründen korkmayın. Satıcıyı düzgün seçmekte fayda var tabii.
Satıcının bana dediği kadarıyla ürün az kullanılımış, temiz ve bir sıkıntısı yokmuş. (Ürünün fotoğrafını ekledim)
verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
@M.İhsan 'ın dediği gibi RS500 güncel ürün ( (link) ), R540 eski serilerden. Pedalların dışında yanında gelmesi gereken SM-SH11 kalleri de veriyorsa (ya da ihtiyacınız yoksa) ve tabii pedal sağlamsa o fiyatla R540'tan çok daha iyi bir seçenek.

Mbg5151

Üye
Tepki
3
İsim
Muhammed
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@M.İhsan 'ın dediği gibi RS500 güncel ürün ( ), R540 eski serilerden. Pedalların dışında yanında gelmesi gereken SM-SH11 kalleri de veriyorsa (ya da ihtiyacınız yoksa) ve tabii pedal sağlamsa o fiyatla R540'tan çok daha iyi bir seçenek.
Maalesef kalleri yanında vermiyor fakat yinede uygun bence fiyatı extradan 140 tl kallere ödesem toplam 340tl yine makul bence daha uygununu bulamadım..
Görüşün için teşekkür ederim.