Marin yol bisikleti kadroları

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar marin in carbon ve alu. kadroları kalite olarak nasıldır?
Yani bir CORRATEC veya CANNONDALE gibi markalarla kıyaslanırmı?
Amerikan malı galiba kadroları görüşleri olan arkadaşlar var mı?

Scudo

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
marin marka yol kadrosu kullanan arkadaşlar daha sağlıklı yorum yazacaktır ancak bir bilgi olarak benim eklemek istediğim, firmanın asıl işinin mtb kadrosu üretmek olduğu ve yol için kadro daha doğrusu yol bisikleti üretimine çok yeni başlamış oldukları...

şu linktede bir miktar yorum bulunmakta;
(link)

• Beğen
Tepkiler: aso2

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
yeni öğrendim dağ bisikleti kadrosu yönünden kalitelerini acaba yol bisikleti kadrolarında nasıllar acaba başka bilgisi olan arkadaş var mı acaba?

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@aso2

Marka bazinda Cannondale ile Corratec kiyaslanmaz.
Marin firmasini Corratec'ten de ziyade yine ayni bolgeye ait olan Kona firmasiyla mukayese etmek daha dogru olur..

Kadrolarin genel kalitesi icin de sunu soyleyebilirim ki, vasatin uzerindeler ve Taiwan'da uretiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Triban

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Ben kullanıyorum MTB Scandium, MTB carbon, Ve yol alusunu kullanıyorum, ben prfosyonel sporcuyum... ve bir iki üst ucuk adro dışında hiç bir şekilde altta kalmıyor !

• Beğen
Tepkiler: Triban ve aso2

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
@ysnymn

oo bunu öğrendiğm iyi oldu teşekkür ederim fiyat olarak ucuz geldi amerikan malı olmasına rağmen onda kafam karıştı ,gerçi çoğu çinde oluyodur ama orda da kalite kalite artık:D

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
@aso2

Çin'de üretilmiyor genelde çinde daha düşük kaliteli kadrolar üretiliyor

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
@aso2

İyi kadrolar Taiwan'da, düşük kaliteler Çin'de üretiliyor artık. (Sadece bazı markaların en üst modelleri ve çoğu kült İtalyan marka dışında)

Komşu fabrikalarda (ve belki aynı fabrikada) yapılan iki kadronun birine süper kaliteli, birine vasatın üzerinde demek çok da doğru olmaz bence. Komple bisiklette durum farklı olabilir, ancak sadece kadro olarak bakınca yukarıda adı geçen markaların kalitesi arasında büyük fark olacağını sanmıyorum.

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
Marin çok güzel bence, denedim baya güzel yukarıda adı geçen markaları kullanmadım. Marin düşünüyorsan al kardeşim şimdiden ho.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar konuyu 6 yil sonra hortlatmis olucam ama aşağıda linkini vermis oldugun marin yol bisikleti nasil sizce fiyatini haleder mi? Yada ileride gelistirmeye acik bir kadro mudur sizce ?

(link)

• Beğen
Tepkiler: Triban

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Genç89 cok guzel kadro (endurance). karbon masa olmasi avantaj. kadro uzerinde herturlu degisiklik yapabilirsiniz (jant, grupset...). uzerinde shimano claris var (8speed) kullanmadim yorum yapamicam. FSA tempo giris seviyesi aynakol olmasi avantaj. jantlar on 28 arka 32 telli olmasi kilolu kullanicilar icin avantaj. fiyat bana biraz cok geldi ama sadece karbon masa yaklasik +500tl eder

• Beğen
Tepkiler: Triban ve Genç89

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@3rsin

Claris'in güncel veya eskisi yok, sadece tek serisi (2400) mevcut. Aynı seviyedeki eski serinin adı yoktu, 2300 olarak geçiyordu. Shimano'nun en düşük 10'lu vites sistemi Tiagra.

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
@3rsin Yorumlarınız için teşekkür ederim. Yorumu yazdığım gün elimde bulunan meblağnın bir kısmını zorunluluktan ayırmak zorunda kaldığımdan, bide üstüne giant'larda güzel bir indirim olmasından giant escape 2 aldım. Eğer zorunda olmasaydım Marin'i çok beğenmiştim.

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Genç89 en iyi tercihi yapmissin. bende karbon veya alu bisiklet alcak olsam giat dan alirdim, hayirli olsun.

• Beğen
Tepkiler: Genç89

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eşim için bira tane bayan kadrosu ravenna aldık. Amaç yol bisikletine başlangıç bisikleti olsun diye idi. Ben de birkaç kez denedim, giriş seviyesi bisikletler içinde kesinlikle tercih edilir.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy ve Triban
Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır