Kötü Sahipten Kurtarılan Giant SCR Evlat Edindim

Baybora

Aktif Üye
Tepki
347
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Severek kullandığım Dahon Mu D9'umu beraber turladığım arkadaşlarımın yol bisikleti olması dolayısıyla sattım. Onlara kafa tutuyodum ama bi yere kadar. Satınca bi hüzün çöktü, derken arkadaşımın 2012 yılında alıp bir kere bindiği Giant yol bisikletini balkonda, bahçede çürüttüğünü hatırladım ve hemen bir operasyona giriştim. Elinden aldım ve doğru Pedaltürk, Emrah Bey'e götürdüm.

Götürdüğümde durumu şu şekildeydi:

WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.07.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.06 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.06.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.07 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.07.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-29 at 18.57.08.jpeg

Kapsamlı bir bakım sonrası gerekli herşey: teller, zincir, vidalar, lastikler değişti ve bisiklet gene yollara döndü. Bakım olarak çok memnun kaldım ve bir evlat daha kötü sahipten kurtarıldı.

WhatsApp Image 2022-05-02 at 13.08.15.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-02 at 13.06.03.jpeg

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bir bisikleti evlat yerine koymak ve evladinizla ayni kategoride görmek hic güzel bir sey degil. Nekadar hobi vs. olursa olsun bisiklet evlat olamaz. Kusura bakmayin ama bu benim sahsi düsüncem ve yazmak istedim.

Bakim öncesinden Fotograflar varken ve bencebakim sonrasi ayni yerlerden yine Fotograf olsa cok güzel olur.

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.161
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir bisikleti evlat yerine koymak ve evladinizla ayni kategoride görmek hic güzel bir sey degil. Nekadar hobi vs. olursa olsun bisiklet evlat olamaz. Kusura bakmayin ama bu benim sahsi düsüncem ve yazmak istedim.
Bir yanlış anlaşılma olabilir mi? Tabi ki kimse dünya da hiçbirşeyi evladının yerine koymaz. Ancak mesajdaki "evlat" o evlat değil sanki :)
Ben kedime "babana gel diyorum" bizim ufaklıkta "ben de babama gelebilir miyim?" diyor hemen arkasından :)
Eski bir alfisti olarak arabamı çok severdim. Benim alfam canım alfam diye şaka yollu sohbet eder gibi yapardım arabayla. Eşimde şaka yollu "kıskanıyorum bak" derdi. Saatlerce yıkama cilalama le alfa ile ilgilenirdim. Benim için çok keyifli zamanlardı.
İnsan evladını herşeyden çok sever evet ama başka şeyleri hatta cansız şeyleri de sevebilir. Sevmelidir de bence.
Bisikletini , arabasını, evini, kıyafetini vs bunları sevmezsek neden sahibiz ki.
Bağlanmaktan bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sevmekten bahsediyorum. Bence yukarıdaki mesajda anlatılmak istenen buydu diye düşünüyorum.

sahrana

Daimi Üye
Tepki
575
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık, kötü durumda ki bir bisikleti eski haline getirmek gerçekten sabır ve emek işi, tebrik ediyorum sizi, umarım uzun yıllar boyunca size emek verecek bu bisikletin sizde de ayrı bir yeri olacağına eminim.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.169
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı uğurlu olsun. O fren yaylarının son halini çok merak ettim doğrusu. İyi bir iş çıkartmışsınız. Son halinin de detaylı fotoğraflarını görmek isterdim.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bir yanlış anlaşılma olabilir mi? Tabi ki kimse dünya da hiçbirşeyi evladının yerine koymaz. Ancak mesajdaki "evlat" o evlat değil sanki :)
Ben kedime "babana gel diyorum" bizim ufaklıkta "ben de babama gelebilir miyim?" diyor hemen arkasından :)
Eski bir alfisti olarak arabamı çok severdim. Benim alfam canım alfam diye şaka yollu sohbet eder gibi yapardım arabayla. Eşimde şaka yollu "kıskanıyorum bak" derdi. Saatlerce yıkama cilalama le alfa ile ilgilenirdim. Benim için çok keyifli zamanlardı.
İnsan evladını herşeyden çok sever evet ama başka şeyleri hatta cansız şeyleri de sevebilir. Sevmelidir de bence.
Bisikletini , arabasını, evini, kıyafetini vs bunları sevmezsek neden sahibiz ki.
Bağlanmaktan bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sevmekten bahsediyorum. Bence yukarıdaki mesajda anlatılmak istenen buydu diye düşünüyorum.
Ben kesinlikle sevmeyin diye bir sey demedim, okadar elmegi vermis oldugum bisikletlerim var ve hepsini cok seviyorum ama yinede evladim olarak görmem.
Ben sizin ve basligin nedemek istedigini anladim okadar da salak degilim. ;)

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

Mücoklc

Üye
Tepki
22
İsim
Mücahit Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Murat Bey ne yapıyorsunuz?

Şenol U.

Aktif Üye
Tepki
590
İsim
Şenol Ustabaş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Baybora hayırlı uğurlu olsun.
@CengoCenk ne kadar naif açıklamışsınız konununun özünü,duygusunu.Tebrik ediyorum..

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yanlış anlaşılmasın ben de misal bisikletimi 5 aydır yıkamıyorum kadro altı ful çamur, bende mi bir kötü sahibim

• Beğen
Tepkiler: sahrana

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Yanlış anlaşılmasın ben de misal bisikletimi 5 aydır yıkamıyorum kadro altı ful çamur, bende mi bir kötü sahibim
Evet. Konuşabilse size "Başkalarının sahibi onları Muc-Off'la yıkıyormuş! Beni neden sevmiyorsun! Evden kaçayım da gör!" derdi.

• Beğen
Tepkiler: sahrana

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. Bu şekilde atıl ve bakımsız bir bisikleti alıp yeniden yollara hazır hale getirdiginiz için bisikleti adına teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Baybora ve sahrana