Kör noktadan çıkan bisikletli çocuğa çarptık maddi hasar var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bisikletgundemi ne yorumları için teşekkür ediyorum. Bize ulaşımın amacı konusunda hatırlattıklarına canı gönülden katılıyorum.

Ben de malesef içinde yaşadığım topluma uyup arabayı ve bazen de bisikleti olması gerekenden hızlı kullanıyorum. Bunun için kendime hep bahane de bulabiliyorum. Sanırım hepimiz biraz öyle yapıyoruz. Ne zaman yurtdışında araba kullansam ne kadar dikkatli ve kurallara uygun kullandığıma şaştığım gibi bunu kendi ülkemde yapmadığım için kendime kızıyor ve davranışım nedeniyle de üzülüyorum. Neyse ki zaman içerisinde sürüşüm gençlik dönemime göre çok daha olgun ve sorumluluk sahibi noktaya geldi, ancak halen ideal durumdan çok uzak. Umuyorum ki bu internet gibi imkanlar sayesinde genç arkadaşlar bizden çok daha çabuk bilinçlenir ve hatta bizden de daha iyi sürücüler haline gelirler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çocuğa bir şey olmaması büyük şans. Geçmiş olsun.
Hangi eğitimi verirsek verelim çocuk, sonuçta çocuk. Bence bu konuda yapılması gereken, şehir içşndeki hız limitlerinin düşürülmesidir. Cadde ve sokaklarda 30, ana arter olarak kabul edilen, sürekli trafiğin aktığı ve alt/üst geçitlerin olduğu yollarda 50 km/s olmalı. Sabit/seyyar radarlarla ve dronlarla çok iyi deneyim yapılmalı. Boşluğu bulanın gaza abandığı ortamda bu kazaların önüne kimse geçemez.