Kendi enduro kadronu yapmak

Tepki
2
İsim
kemal lazaroğlu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Castello
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben enduro almak istiyordum elimdeki bisan Zeusu elden çıkarıcam ama maalesef ki enduro fiyatları beni fazlasıyla aşıyor, bende dedim ki madem alamıyorum neden kendim yapmayayım, ne diyorsunuz normal yol bisikletinin demir profillerinden aynı specilazed demo 8 tarzı bir bisiklet yapsam hem demo 8 geçirmeli bir bisiklet onun için komple kadroyla uğraşmayacağım bu olurmu sizce demo 8 in tüm ölçülerimi kullanacağım bu işe yararmı ya da dayanıklı olurmu.

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kadro yapmak, iyi bir plan ve tecrübe istiyor. Forumda yapan mühendis abilerimiz var, onları okumanı ve biraz fikir edinmeni öneririm. Kaldı ki bunun da senden istediği yoğun çaba, emek ve parçaların maliyetleri normal bir kadro fiyatından ne kadar düşük olacak, bunu iyi hesaplamalı.
Kadroyu yaptık diyelim, enduro dayanıklı olması gerekiyor, bu yüzden diğer parçalar da çok ucuza gelmeyecektir. Gerçekten kaliteli ön amörtisörler de çok yüksek fiyatlarla satılıyor.
Kendin yapabilirsen, bu sana maliyet açısından çok ucuza gelmez belki ama sana iyi bir deneyim kazandırabilir. Bir mühendis değilim, sadece bir abi bakış açısı.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve BF Okuru

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kendim Yapıyorum keşke dediğiniz kadar basit olsa. Kullanacağınız materyalden, kullanacağınız ekipmana, teknik bilginize kadar bir çok faktör var. Forumda kendi kadrosunu yapanlar elbet var. Örnek olması adına bir proje (link) Kendisi (link) firması ile aynı kişi. yine bisiklet yapan biline yerli firmalardan (link) var. Bunlara bir danışın isterseniz. Dediğiniz enduro kadro olayı bence daha detaylı bir proje. Yine farklı bir bisiklet (link) En son sayfada fotoğrafları mevcut. Misal ben bu recumbent bisikleti bir arkadaşıma gösterdim. Böyle işlerle uğraşan bir abimizde destek verdi ama işin işine girince bir ton detayı çıkıyor. imkanın varsa ekipman, malzeme, ek giderler için para, zaman ve deneyim elbette yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
çok bilgi, çok para ve çok tecrübeye ihtiyacın var dostum.
Bunlar var ise yap.
@MakRo zaten detaylı bir açıklama yapmış. Kadro işi çok komplike bir iştir. Çizimi bile başlı başıan efsana bir olay

• Beğen
Tepkiler: MakRo

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hani işin mühendislik kısmını geçtim, yetenek vardır, bilgi vardır onu halledersin de, ham maddeyi bulma, bulsan bile prototip ölçekte maliyeti, şekillendirecek alet edevat, makine astarı yüzünü öyle bir aşar ki. Gidip sanayide yaptırmayı unut zaten hem çok para harcar hem de yaptırdığın şey bir şeye benzemez.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
izmirde velespit.net youtube kanalı sahibi eleman ile iletişime geçip projenden bahsedebilirsin

• Beğen
Tepkiler: bislet

Massaka35

Üye
Tepki
16
İsim
Burak
Bisiklet
Diğer
Bir konu paylasiyorum hala onay bekliyor anlamadim bu isi gitti

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Senin ruh sagligindan cok ciddi endiselendim gercekten.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve slckats