Kaza yaptım

Scudo

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fatihgocmez geçmiş olsun. Umarım sonradan sıkıntı çıkmaz sağlık açısından.

Ayrıca araba sürücüsü güneş yansıdı göremedim demiş. Muhtemelen doğrudur, bile bile camını patlattırmaz kimse sanıyorum. Hâlâ araba sürücüsüne saydıran fanatikler var. Arkadaş görünmüyorsun bunu idrak et. Ben bisiklet kullanıcısı olmama rağmen yolda her daim bisikletli kollayarak gitmeme rağmen her gün görmediğim bir iki bisikletli oluyor. Açıp camı uyarıyorum. Bir de tersleyenler çıkıyor uyarınca "çok konuşma ben de bisikletçiyim ölecek misin bile bile kardeş" diyorum. "ha tamam" diyor çoğu.

Yol bisikletine geçince fark ettiğim bir konu. Motorsikletlerin benzer kaderi yol bisikletinde de var. Mtb de bir şekilde yatırıp sağa sola atabilirsin kendini ama yol bisikletinde belirli bir doğrultuda frenleme yapmak zorunda kalıyorsun. Zaten kazıklasan da freni lastik ince öyle cart diye durmuyor. Yere 15 milimetrenin değmesi ile 55 milimetre değmesi bir olur mu hiç. Her canın istediğinde duramıyorsun.

Allah kaza bela vermesin, tekrar geçmiş olsun. Çok ucuz atlatmışsınız...

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer

Ayrıca araba sürücüsü güneş yansıdı göremedim demiş. Muhtemelen doğrudur, bile bile camını patlattırmaz kimse sanıyorum. Hâlâ araba sürücüsüne saydıran fanatikler var. Arkadaş görünmüyorsun bunu idrak et. Ben bisiklet kullanıcısı olmama rağmen yolda her daim bisikletli kollayarak gitmeme rağmen her gün görmediğim bir iki bisikletli oluyor. Açıp camı uyarıyorum. Bir de tersleyenler çıkıyor uyarınca "çok konuşma ben de bisikletçiyim ölecek misin bile bile kardeş" diyorum. "ha tamam" diyor çoğu.

Yol bisikletine geçince fark ettiğim bir konu. Motorsikletlerin benzer kaderi yol bisikletinde de var. Mtb de bir şekilde yatırıp sağa sola atabilirsin kendini ama yol bisikletinde belirli bir doğrultuda frenleme yapmak zorunda kalıyorsun. Zaten kazıklasan da freni lastik ince öyle cart diye durmuyor. Yere 15 milimetrenin değmesi ile 55 milimetre değmesi bir olur mu hiç. Her canın istediğinde duramıyorsun.

Yol bisikletinin fren konusunda ki düşüncelerine imzamı atarım. Mtb 26*2.00 kalın lastikli baradine 3 rrenkli pabuç var çakınca duruyor alet.
Yol bisikletim var bisan all trail mekanik disk fren yok arkadaş durmuyor. Gidiyor halen.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yol bisikletinin fren konusunda ki düşüncelerine imzamı atarım. Mtb 26*2.00 kalın lastikli baradine 3 rrenkli pabuç var çakınca duruyor alet.
Yol bisikletim var bisan all trail mekanik disk fren yok arkadaş durmuyor. Gidiyor halen.
Tekerlek dursada yol almaya devam ediyorsunuz yol bisikletinde. İşte bu çok sinir bozucu bir durum. 😒

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

zaten 45- 50 ile gidiyordum durmam imkansız belki bi nebze azaltmıştır ki. bisikletin arkası kalkmış frenlememden dolayı arabaya ben girdim bisiklet girmedi. koltuğum yamulmuş bende niye bu yamuk diyorum sanırım ayarı bozuldu.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
zaten 45- 50 ile gidiyordum durmam imkansız belki bi nebze azaltmıştır ki. bisikletin arkası kalkmış frenlememden dolayı arabaya ben girdim bisiklet girmedi. koltuğum yamulmuş bende niye bu yamuk diyorum sanırım ayarı bozuldu.
Allah korumuş.

Kask takmama gerek var mı konusundaki ne gerek varcı arkadaşların dikkatine.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar yeni başlık açmak istemedim.
Pazar günü kaza yaptım malesef yokuş aşağı indiğim yerde kavşak vardı. Araç bekliyordu tam ben geçeceğim sırada yürüdü ve aracın sağ ön cama girdim.
Allahtan Kask ve gözlüğüm vardı. Sağ ön cam tuz buz oldu. Belli bir süre oturduğum yerden şoktan kalkamadım 50km hızla vurmuştum. o ara ambülans felan çağırdılar. bende Allaha Şükür bişey yok. Adamın gözüne güneş vurmuş beni görememiş. Kavşakta Bekliyordu adam bende gördü diye devam edince meğerse görmemiş frene bastım ama hızlıydım duramadım. yüzüm hafif çizildi sağ omzumda morluk var. Bisikletimdede gidonu dönmüş çizik dahi yok Allahtan. 112 gittikten sonra polis geldi varmı bişey felan yok deyince oda gitti gidonu düzeltip devam ettik. karşı taraf bi bak bisikletine bişey olursa beni ararsın dedi. Akşam aradı adam bişeyin varmı aman hastaneye git istersen felan. Öyle bi kaza geçirdik. verilmiş sadakamız varmış.
Çok geçmiş olsun,arkadaş insan çıkmış..(şu zamanda nesli tükenmek üzere.)

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez

lrfan

Cyclist
Tepki
8.187
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alanya'da antrenman yapan bisikletli ekibi tünelde görünce araç ile arkalarını korumaya aldım hepsi tünelden çıkana kadar, nolur nolmaz. Norveç'li bu kadar şanslı olamadı :(

1698087974093.png

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biz genelde bu tarz durumlarda tünele girmeden önce telefon ile karayolları tünel amirliği gibi bir birimden araç istiyoruz onlarda geliyor arkamızdan siren ve ışıklarıyla
bizi tünelden geçirip geri dönüyorlar.
(link)

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Üstteki fotoda da hayatını kaybeden Norveçli arkadaşta da sanırım arka aydınlatma yok. Hata tabii ki çok hızlı gelen aracın ama kendimizi korumak için bence gündüz de böyle tünellerde aydınlatma kullanmamız gerekiyor. Hele ki gündüz 200 lumen çakan aydınlatma ekipmanları var artık. Çok uzak mesafeden görülebilir ve sürücü de ona göre erkenden yavaşlamaya çalışır. Öbür türlü ne yazık ki çok yakına gelene kadar görülmüyoruz.

Geçen akşam tura çıktığımda gruba yeni dahil olmuş biri biz tırmanırken iniş yapıyordu dağ yolunda. Ne ön ne arka aydınlatma. Sıfır ışık vardı çevrede ve dağ yolu. Bir de yolu ortalayarak hızlıca frensiz iniyordu. Ahanda dedim hayalet sürücü. Çok tehlikeli, çok.