Katlanabilir bisiklet seçimi ve uzun yol

domuzcuk

Üye
Tepki
8
İsim
Mercan A
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@trainspotting35
Teşekkür ederim :) Yokuşlu denilebilir evet, çoğunlukla düz güzergahları tercih ediyorum. İkinci eline bakayım hemen

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn
Scudo

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@domuzcuk
bende mosso marine yada carraro serisi öneririm. Vİtes sayısına takılma. Uygun fiyat bulursan al gitsin.

• Beğen
Tepkiler: domuzcuk

nkucuk35

Üye
Tepki
25
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
peugeotun yeni katlanır modelleri var ben bir dahoncu olarak çok beğendim. En az 8 vites olmalı yokuşlar için. Dahon alabilirsen al değilse peugeot,carraro,mosso çok beğenilen modelleri mevcut.. Bir de geçende tekzende bir katlanır bisiklet gördüm cherokeydi galiba. Fiyatı çok şaşırttı beni yakınlarda varsa bir bakın derim

• Beğen

daredevıl

Üye
Tepki
52
İsim
Serkan
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bu katlanır bisiklet meselesinde; ya en başta dahon alınıyor veya farklı bir yada bir kaç model denendikten sonra dahon alınıyor. Ben farklı marka-model denedikten sonra aldım. İlk elden forumu adam akıllı incelemiş ve dahon almış olsaydım maliyetleri boşuna arttırmamış olacaktım.

Sivasi

Üye
Tepki
3
İsim
Sait
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Eğer 2500 TL bandına çıkarsanız Dahon Vybe 7 mutlaka tavsiye ederim. 3.000 TL ise mariner D8

• Beğen

domuzcuk

Üye
Tepki
8
İsim
Mercan A
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@daredevıl

Dahon param yetmiyor maalesef :( ama geliştirmek istersem muhtemelen yol bisikletine geçicem, o yüzden çok da düşünmüyorum:)

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
(link)

1600 tl ye şöyle bir bisiklet almanı öneririm. Daha fazlasına para harcama.

Rider108

Üye
Tepki
64
İsim
Rider
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@domuzcuk
Bence size katlanır olarak en uygun model carraro flexi 121 ya da mosso 20 marine 21 modeli ikiside 21 vites. Dahon vesayre yokuslarda pedallar çok ağır 52 aynakol var bilginiz olsun.

• Beğen

domuzcuk

Üye
Tepki
8
İsim
Mercan A
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@Rider108

Yarın forumdan bir arkadaşın ikinci el flexi 121ine bakmaya gidicem, uyarsa alıcam da. Nelere dikkat edeyim sizce bakarken?

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar

Flexi 121/Bianchi 21 vites başlangıç için bütçe dostu güzel bisikletler,21 vitesi çok kullanırmısınız bilmem.Şahsen 21 vites yerine megarenge rubleli 7 li 8 li sistemi tercih ederim.
Kendim 8*3 24 vites katlanır kullandım,sırasıyla 8*2 en son 8*1 olarak kullanıyordum.Bir süre sonra özellikle şehir içinde zaten ihtiyaç duymuyorsunuz.Şehirler arası uzun tur olur o zaman belki kullanılır.

Tam olarak katılmıyorum.Şu zamana kadar 2 farklı dahon,1 Btwin,2farklı Geotech modeli kullandım.Şuan'da Dahon kullanıyorum ancak Geotech'in akıcılığını Dahon'da göremedim.

Bu arada Geotech'ler (birçoğu) rulmanlı göbek

• Beğen
Tepkiler: velespit7

vkmedh

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet B.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar,

Forumda yeniyim, olabildiğince ilgili başlıkları da okudum. 21 vitesli bir katlanır bisiklet almak istiyorum ama Carraro Flexi 121 ve Mosso 20 Marine 21 modelleri arasında çok kararsız kaldım. Carraro'nun fiyatı yaklaşık 1.800 TL civarında, Mosso ise 1.600 TL civarında -sıfırları- . Bütçem dolayısıyla maksimum 1.900 TLye çıkabilirim. Genelde şehir içerisinde -Kadıköy çevresinde- kısa mesafelerde ve sahilde kullanacağım. Bu doğrultuda hangi bisikleti satın almam doğru/mantıklı olur?

Tecrübelerinize sığınarak önerilerinizi rica edeceğim :)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahmet Bey boyunuz kısaysa Carraro nun en büyük handikapı sele borusu yeterince içeri girmiyor. Kısa boylularda bu durum sıkıntı teşkil ediyor. Katlandıktan sonra borunun tam içe girmemesi ayrıca yer kaybına neden oluyor. Ben kısa bir dönem Flexi 121 kullandım bisikletten memnundum ancak yol bisikleti kullanıcısı olarak pek bana hitap etmedi.

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

vkmedh

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet B.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@trainspotting35 Bey merhaba,
Boyum 1,80 cm. Daha önceki gönderilerinizi de farklı başlıklarda okumuştum. Bu gönderinizden de anladığım üzere eğer Carraro Flexi 121'i alırsam sele boyu ile alakalı bir problem yaşamayacağım :) Eğer Carraro'da karar kılarsam önerileriniz veya "şuna dikkat etmenizde fayda var" diyeceğiniz bir şey var mı?
İlginiz için teşekkür ederim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim. Memnun kalacağınız bir bisiklet ancak çok sürat yapma şansınız yok. Yokuş için ideal. Çok ağır yada yoldan sonra bana çok ağır geldi. Katlarım Clio nun bagajına koyarım şansınız yok (Hatcback) benden alan arkadaş arabasının bagajına sokamadı. Bagajı biraz doluydu elbette ama sele tam kapanmaması sıkıntı.