Kask alırken...

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
Şuan için kasksız kullanıyorum, bisikletime uygun renklerde kask arayışı içersindeyim . fakat kask alırken nelere dikkat etmek gerek hangi markaları tercih etmeli onu bilmiyorum. ne önerirsiniz? bu arada bisikletim kırmızı -beyaz baş çevrem : 57 cm

• Beğen
Tepkiler: berkay soydan
Scudo

grideniz

Aktif Üye
Tepki
24
@özcan parlakoğlu

kask bisiklette çok önemli bir konu bunu tecrübe ederek anlayabiliyorsun onun için çok kısa mesafe de olsa kasksız bisiklet sürme, kask alırken size ına dikkat et kafatasını ölçtüğüne göre illa denemen gerekmez bence internetten de alabilirsin ama bisikletçiler de tavsiye de bulunabilir,kask için bazıları paraya kıy iyi birşey al kask önemli, bir başka grup ise hepsinin sağlamlığı hemen hemen aynı sadece daha hafifi daha havalısı daha pahalı görüşünde ,benim görüşüm iyi bir kask al parası fazla da olsa ,tavsiyem ise ebay,gittigidiyor,sahibinden gibi sitelerden kaliteli markaların kasklarını daha hesaplı alman mümkün

• Beğen
Tepkiler: özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Onur Yılmaz

beni aşar o kask :D 50- 60TL civarında bir kaska ihtiyacım var :rolleyes:

Tepki
56
bende kask araştırıyorum Bell Solar üstüne yoğunlaştım şu ara. bu file işi aklımı karıştırdı. olsa iyi olur gibi.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bisikletle aynı renkmi alsam yoksa sadece siyah renk kaskmı alsam karar veremedim. siyah herşeyle uyumlu olur diye düşünüyorum ama kararsız kaldım

kaskın önlerindeki güneşlik çıkıyormu?

http://www.prowellhelmets.com/product/images/f55rsmb-resize.png
http://www.motisbisiklet.com/ProductImages/85349/Bf55rphoenixR-newbladered.png

buda bisikletim

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs047.ash2/35698_403481974474_778679474_4459608_6482187_n.jpg

Tepki
34
Bisiklet
Specialized
O zaman geotech marka kasklara bakın.Pendik grubunda kullananlar var bu marka kasklardan.
bikeandoutdoor ve delta bisiklette var.
bu arada güneşlikler çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: özcan parlakoğlu

grideniz

Aktif Üye
Tepki
24
@özcan parlakoğlu

bence renk tercihi yaparken açık renkler tercih et çünkü güneşte siyah bir renk daha fazla ısınmasına yol açar,

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bu F55 güzel bence arkadaşım kullanıyor. rengi de güzel çok koyu değil

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Pasa Gultas

hangi rengini kullanıyor? ben siyah tercih edeceğim sanırım. mümkünse arkadaşın buraya fotoğraflarını ekleyebilirmi

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@özcan parlakoğlu

Denizli'de grupta üç kişinin Sd741 kırmızı var. Üçümüzünde kaskı Proweel f55 kırmızı :)

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Hasan Kuru
İşte o grupta kırmızı ve prowell kullananlardan biri benim :D

Cihan ÜRÜT

Daimi Üye
Tepki
69
Kask alacaksanız mutlaka deneyin. Başınızın ölçüsü kesinlikle yeterli değildir. Ben internetten aldım ama kullanamadım. Çünkü başımı yanlardan çok sıktı. O yüzden mutlaka deneyerek alın. Ben moon mv26 kullanıyorum.
(link) adresinden bakabilirsiniz.
(link) adresinden de bakabilirsiniz..

Anil Yavas

Üye
Tepki
20
İlgili konuda net cevap alamadımda prowell kullananlar memnun mu acaba?geotech ile kıyslarsak eger hangisini secersiniz?

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci
Tepki
21
arkadaşlar ucuz kafa ağrıtan prowell kaskların yerine tüm kafayı güzelce saran bmx kasklarından kullansak mtb de çok mu abes olur?

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Bende en sonunda kaskımı aldım..Benim çekindiğim nokta kafada mantar misalı durmasıydı..Çok şükür sexi birşey alabildim..Alırken hafif olmasına dikkat edin havalandırma deliği bol olsun , kafanız terlemesin..Canlı renkleri olsun sizin kafanıza M beden bir kask tam oturur sanki...İyi forumlar.

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
prowell kasklar iyidir ben kullanıyorum.zaten kask dediğin tek düşümlüktür ağır bir yara aldımı değiştirmen gerekir.tabi alabiliyorsan daha iyisini alman senin karına ama 50-60tl likbir kask arıyorum diyorsan heralde prowellden iyisini bulamassın..

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@çağrı ekşi

Prowel kaskların görüntüsü çok güzeldir insan eline alıncada oldukça güven verir yapı maddesinin diğer kasklardan farklı olduğu için.Bir kötü yanı vardır ki ağırlık.yaklaşık olarak 350-360 gramdır.Diğer o fiyat aralığının kaskları ise 250 gram civarında olurlar.Bu 100 gramlık ağırlık eminim ne olacak ki dedirtir insana ama benim gibi günde 200 km yol yapan birisi için malesef çok kötü bir özellik insanın kafasında fazladan 100 gram ilerleyen saatlerde kg seviyesine geliyor.Oldukça rahatsız ediyor.
Bu tip konularda herzaman söylediğim gibi bu benim kendi şahsi tecrübelerimden edindiğim fikrimdir hiçbir markaya kastım yoktur.Kendimde uzunca süre kullanmışımdır.Bir başkası daha farklı düşünebilir.....