İnceleme Karpal Tünel Sendromu ve XLC Ergonomik Elcik

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Karpal Tünel Sendromu & XLC Ergonomik Elcik

Velespitli Seyyah'tan herkese merhaba; bu haftaki videomuzda biz bisikletlilerde de sıkça ortaya çıkan hastalık olan Karpal Tünel Sendromundan ve çözüm önerilerinden bahsedeceğiz. Ayrıca XLC Ergonomik Elcik'in incelemesini ve bisiklete montajını da bu video içerisinde göreceğiz. Çayınızı yada kahvenizi alın ve bu sohbete dahil olun.

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unutmayın!

? YouTube: (link)

?Facebook: (link)

?Twitter: (link)

? Instagram: (link)

? Strava: (link)

Scudo

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben karpal tünele yıllar önce spor salonunda ilgisiz bir görevlinin hareket detaylarını ve dikkat edilecekleri belirtmeden programı elime verip beni salması sonucu arka kol çalışırken sahip oldum.. Çok yorucu bir sendrom. Müzdarip olmamak için dikkat :)

@Velespitli Seyyah paylaşım için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Velespitli Seyyah

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@haldun sayi Çok geçmiş olsun, insan başına gelince araştırıyor maalesef. Bisiklete sürekli binen bizlerin de bu hastalığa yakalanmamamız için elimizden geldiğince dikkat etmeliyiz.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sabri emeğine sağlık. Her zamanki gibi soru sorulacak nokta bırakmayıp her şeyi açıklamışsın. Bisikletime aldığım çoğu şeyi ve öğrendiğim bir çok tekniği sayende öğrendim.Teşekkürler tekrar.

• Beğen

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu hastalığı duyunca hep aklıma Bülent Karpat geliyor.

• Beğen
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emeginize saglik guzel bir calisma olmus sabri bey...

• Beğen
Tepki
24
İsim
Oğuzhan Yıldıran
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu karpal tünel sendromuna 2 aylık bisiklet tecrübesi ile kayseri-avanos turu dönüşünde yakalandım araştıra araştıra öğrendim hatalarımı yaklaşık 3 ay oldu ve hala serçe ve yüzük parmağımda his kaybı var son 1.5 aydır bisiklete binmiyorum hastaneye gittim jel vitamin hapı dirseklik verdi doktor dirsekte ve bilekte sinir sıkışması dedi geçmezse ameliyat dedi bilinçsiz bisiklet sürmenin sonuçları... Ama yinede bırakmıyacağım bisikleti avuç içi destekli elcik ve açı ayarlı gidon boğazı aldım eminimki yararı olacaktır
IMG_20191215_014336.jpg

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Emeginize saglik guzel bir calisma olmus sabri bey...
Teşekkür ederim ?
Bu karpal tünel sendromuna 2 aylık bisiklet tecrübesi ile kayseri-avanos turu dönüşünde yakalandım araştıra araştıra öğrendim hatalarımı yaklaşık 3 ay oldu ve hala serçe ve yüzük parmağımda his kaybı var son 1.5 aydır bisiklete binmiyorum hastaneye gittim jel vitamin hapı dirseklik verdi doktor dirsekte ve bilekte sinir sıkışması dedi geçmezse ameliyat dedi bilinçsiz bisiklet sürmenin sonuçları... Ama yinede bırakmıyacağım bisikleti avuç içi destekli elcik ve açı ayarlı gidon boğazı aldım eminimki yararı olacaktır
216580 dosyayı görüntüle
Çok geçmiş olsun, maalesef çoğumuz başına gelmeden bilmiyoruz. Umarım tedavi olumlu geçer ve eski halinize dönersiniz.

Tepki
24
İsim
Oğuzhan Yıldıran
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Velespitli Seyyah teşekkür ederim inşallah düzelir bu arada facebook dan ve youtubedan takip ediyorum başarılarınızın devamını dilerim ?

• Beğen
Tepki
0
İsim
Mert Can
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@by.oguzhan.yldrn
Merhaba , aynı durum benim başıma da geldi , ve ben de doktora gitmeyi düşünüyorum. Elinizin durumu eski haline geldi mi , düzelebildi mi ?

Metesiket

Üye
Tepki
39
İsim
Mete Katipoğlu
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@by.oguzhan.yldrn
Merhaba , aynı durum benim başıma da geldi , ve ben de doktora gitmeyi düşünüyorum. Elinizin durumu eski haline geldi mi , düzelebildi mi ?
Bende aynı durumdayım 10 gündür bisiklet kullanmiyorum ve hala ellerim düzelmedi. Parmaklarını yapışık bir şekilde dümdüz açamıyorum birbirinden ayrılıyor. Yamuk yamuk oluyor. Avucunda su durmuyor çünkü avuç içi yapamıyorum.

Ekones1

Üye
Tepki
203
İsim
Ekrem Saraç
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de aynı durumda... değilim ama anladım ki önlemini erken almak gerekiyor. Hem benim gibi yeni başlayanlar başlık yukarı çıkınca görsünler diye cevap yazıyorum. Allah şifa versin.