Kadro ve Sele Altı Çanta karşılaştırması (vaude-zefal-topeak)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba,
2018 in ikinci yarısında yaşanan karmaşa sebebiyle nasıl olsa seneye alamam diye paramı çarçur ettiğim 4 çantaya ait inceleme içeriyor.
2 adet cst 700x35-43 iç lastiği, 1 adet topeak yama, 1 adet topeak survival gearbox, 1 adet topeak pro 20 alyen seti, 1 adet rossman 25 kuruşluk torba savar katlanur laylom çanta, 1 adet samsung ŞarZzz cihazı, 1 adet cüzdan ve bir adet topeak hp rocket pompa sığdırmaya çalıştım. t cetvelli teknik çizim dersim BA idi yada B+, ya da A-, yada 9/10 du. illa ki daha titiz çalışan olur ama, insan içine organ yerleştirmiyoruz.
187465 dosyayı görüntüle

kullandığım ürünler ise bunlar,
187466 dosyayı görüntüle
topeak aero wedge klipsli LARGE, tam su geçirmez modeli
187467 dosyayı görüntüle
bu ise vaude nin uzun tip kadro çantası, vaude cruiser diye satılıyor.
187468 dosyayı görüntüle
bu da zefal z-console Large, medium olana ancak ayfon 4s ve öncesi ebatlar sığdığı için günümüz tepsi telefonları için bu iyi. dokunmatik algısı iyi ve ayrıca yağmurluğu da var.

187469 dosyayı görüntüle

bu da topeak aero serisinden Large olan. körüklü, hacmi büyütülebiliyor ancak ne kadar yağmur korumalı denemedim.

ilk malzemeleri yetleştirmeye kalktığımdaki manzara vaude için aşağıdaki gibi idi,

187470 dosyayı görüntüle
doldurduktan sonra ise;
187471 dosyayı görüntüle
survival gear box ile cüzdan dışarıda kaldı. bu çantanın soldan açılan büyük bölmesi ve aşağıdaki gibi sağdan yükleme yapılan küçük bölmesi var.
187472 dosyayı görüntüle

zefal daki durum ise aşağıdaki gibi
187473 dosyayı görüntüle

cizdan ve şarj cihazı dışarıda kaldı

187474 dosyayı görüntüle

topeakların her ikisi de, tüm detayları aldı. ayrıca sele altı çantası olmalarından dolayı ve aero denilen şey, boydan boya sele borusunu kapadığı için her ikisinde de flaşör takmak için bir bant bulunuyor.

187475 dosyayı görüntüle187476 dosyayı görüntüle

benim incelemem ve denemem sonrası, topeak aero ve zefal ile devam etmek mantıklı geldi. hem ikisi birden daha çok hacim demek hem cüzdan ve telefonu göz önünde bulundurmak gerek. keyif için bisiklet kullandığım için, ağırlık, az hacme çok şey sıkıştırayım gibi şeyleri aşalı yıllar oldu.

umarım faydası olur alacağınız kararlarda. internette kolaylıkla bulabileceğiniz ebat bilgilerini yazmadım. izmirde olan burada olmadığı için dahil edemediğim vaude kadro üçgen çanta bir az daha geniş, bir parça daha alır. izmirde resimlerini çekersem onu da eklerim.

sağlıcakla kalın.

Scudo