İstanbul FTP Ölçümü

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar düzenli olarak FTP'mi nerede ölçtürebilirim? Güç ölçer kullanan tanıdığım yok. 20 dakikalık, 5 dakikalık, 1 dakikalık gücümü, VO2Max'ımı vs. merak ediyorum.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Acıbadem Spor Sağlığı Merkezi'nde laktat eşiği ve VO2max testleri yapılıyor bildiğim kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: ag249 ve Özcan

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Anladigim kadariyla siz power meter almadan FTP testi yapmak istiyorsunuz.

Su sekilde bir cozum olabilir. Power meterli sabit bisikletleri olan bir spor salonuna gidip, spor salonuna yazilmayi dusunuyorum, iceri bakip bir deneme yapabilir miyim diye soruyorsunuz. Hayir cevabi alma ihtimaliniz neredeyse sifir. Icerideyken telefonunuzdan Sufferfest programinin deneme surumuyle 4D Guc testini yapiyorsunuz. Yaklasik 1 saatlik bir test; 5 saniye, 1 dakika..falan hepsini test ediyor bir kerede. Baya iyi bir test kullanislilik acisindan.
Sonuclari da mailinize gonderiyor.

Eger sadece meraktansa test sebebiniz boyle bir sey yapilabilir. Ama eger antreman amacli kendinizi gelistirme icinse test, pek bir anlami yok bunun. O durumda bir power meter ya da power meterli smart trainer almak gerek.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat B.
Teşekkürler ben bi arayayım burayı.

@vetohan

Aslında önce FTP'mi görüp potansiyel var mı ona bakmak istiyorum, biraz da merak, ikisi birden.