Güçlü ön ışık tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bi çoğunun düşük ışık modu var aslında. özellikle yüksek aydınlatma sağlayanların genel itibariyle daha iyi kaliteli olduğunu düşünürsek yerine göre yüksek lümen lazım olabilir. bence modlu aydınlatması güçlü bi ışık almak daha iyi olur
Bizim insanımızda, madem güçlüsü var onu neden yakmayayım hastalığı var. Arabasi kıymetli olanlar, sis olmasa bile arka sis farlarını yakıp gezer bu ülkede. Arabam kıymetli ona göre farket. Farketmen için bak gözünü kanatıyorum daha napiim anla beni diye gezer.

Scudo

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önce East Power 900 kullanıyordum,sarsıntılar yüzünden 2 kere lehimleri koptu ve far çöp oldu.
Şimdi Moon Vortex Pro 1100 lümen kullanıyorum. Bir çok lümen ayarı ve çakar ayar modu var. + - lümen ayarı da yapılabiliyor. Kuru havalarda şehir kullanımında 1100 lümen çok gerekli değil ama yağışlı havalarda gerekiyor. Hafızası var,hangi modda kapatırsanız,o modda çalışmaya başlıyor. İsteğe göre kullanmak için kask bağlantı aparatı ve kablolu uzaktan kumanda düğmesi ile birlikte geliyor. Su geçirmez ve de en önemlisi,pili çıkabiliyor. Pilin ömrü bitince,muadili bir şarjlı pil alınıp takılabilir. Ayrıca çok da sağlam,geçen gün 30+ km bir hızla yokuş aşağı inerken ,yerine iyi oturtmadığım için düştü ve baya bir sürüklendi. Ufak tefek çizikler hariç,bir sorunu yok.
Ülke şartlarından dolayı biraz pahalı bir ürün ama fiyatının hakkını veriyor.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Moon vortex pro kullananlardan biriyim. Genelde gündüz çakar modunda kullanıyorum. Bu mod şarjı çok az yemesine rağmen çok etkili. Güneş altında bile fark ettiriyor kendini. Gece karanlık noktalarda da ekonomik modda kullanıyorum. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Ben merlin cycles'dan aldığım moon meteor storm pro 2019 type c şarj girişli versiyonunu kullanıyorum. Bir ışık "manyağı" olarak beni fazlası ile memnun ediyor. Maksimum 2000 lümen değerde 2 saat yanma süresi. veriyor. 1100 lümende 4.5 saat yanma süresi var. İçinde 2 adet 3350 mah özelleştirilmiş bir yapıya sahip LG batarya bulunuyor. Matrix bir ekrana sahip bu ekranda hangi modda olduğunu ve anlık batarya skalasını görebiliyorsun.(fotoğraftaki mavi küçük ledcikler matrix ekran dediğim şey)
Aldığım zaman vergisi ve yolu ile 550 TL civarı rakamlara gelmişti. En son baktığımda kurdan ve ürüne yapılan zamdan dolayı 850 tl gibi rakamları bulmuştu. Hatta bir ara merlinde olağanüstü indirimle bir arkadaşa vergi kargo dahil 450 TL gibi rakama almıştım.
En düşük batarya seviyesinde kısa bir inceleme videosu çekmiştim. Tabi en düşük batarya seviyesinde olduğu için tam performans yandığını düşünmüyorum.

(link)

IMG_20201118_205928.jpg

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru teşekkürler. bir bakayım buna
@Mehmet Metin Levent haklısınız. Maksat sabah erken saatlerde çıktığımda araç çarpmasın, görünürlük sağlasın diye aslında.
Böyle durumlarda hızlı flaş modunda kullanın. Görmemeleri imkansız. Ben gündüz de bu şekilde kullanıyorum.
Bizim insanımızda, madem güçlüsü var onu neden yakmayayım hastalığı var. Arabasi kıymetli olanlar, sis olmasa bile arka sis farlarını yakıp gezer bu ülkede. Arabam kıymetli ona göre farket. Farketmen için bak gözünü kanatıyorum daha napiim anla beni diye gezer.
Uzak durulacak araçlar listesine ek: Sis farı yakanlar 😆

• Beğen
Tepkiler: yoyobike

gunesmubin

Aktif Üye
Tepki
658
İsim
Mübin Güneş
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Epic Ön Far Jaws 1000 LM Şarjlı bir model kullanıyorum, 3 modu ve sağlam bir yapısı var. Fiyat / Performans açısından iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: yoyobike

noyanyan

Aktif Üye
Tepki
359
İsim
noyanyan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cateye ürünleri kalitelidir fakat pahalıdır. volt500xc modelini 2 yıldır kullanıyorum. bağlantı şekli dışında ürün aydınlatma ve flaş modu ve hafifliği ile çok başarılı. boyutları dolayısıyla pil kapasitesi düşük 500 lm ni 1,5 saat kadar verebiliyor.

Yeni siparişim ise magicshine markalı. Aliexpresten aldım. Az önce elime ulaştı. Çok bilindik bir marka değil fakat oldukça kaliteli. Test sürüşü yapamadım henüz ama ürün ortada tavsiye ederim.

Seemee200 ve RN1500 ikisini birlikte 73,5 dolar + 46TL vergi ile temin ettim.

(link)
(link)
877731c6-b6a7-4ee0-b2fa-09f19cbb19e0.jpg877731c6-b6a7-4ee0-b2fa-09f19cbb19e0.jpg

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben (link) kullanıyorum. En yüksek modu 3,5 saat kullanım sağlıyor ve şehir içi kullanımda çoğu zaman gerek kalmıyor. Çakar modu oldukça başarılı. Fark edilmemen mümkün değil o açıkken. Aynı zamanda powerbank görevi de görüyor ve kamp için üst kısmında ayrı bir aydınlatması daha mevcut.

MstCnrMbt

Üye
Tepki
86
İsim
Mesut
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam f/p urunu. Isik gucu fazlasiyla yeterli. 2 gunde ulasti elime. Aliexpress fiyatindan da ucuz.. Tavsiye olunur kesinlikle ye20210419_114304.jpgterli..

Screenshot_20210419-131249_Hepsiburada.jpg

Dosyalar

MstCnrMbt

Üye
Tepki
86
İsim
Mesut
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
90 100 110 tl aliexpressde hocam daha ucuz değil yani.
Bana sepet indirimler vs 110 a gelmis 😬 Aliexpress vergileri de katinca bukadar olur yine. Beklemek istemeyene tavsiye olunur diyelim ozman 👋

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

mustyy61

Üye
Tepki
84
İsim
Mustafa
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bana sepet indirimler vs 110 a gelmis 😬 Aliexpress vergileri de katinca bukadar olur yine. Beklemek istemeyene tavsiye olunur diyelim ozman 👋
Gayet uyguna gelmiş güle güle kullanın hocam.

• Beğen
Tepkiler: MstCnrMbt

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam f/p urunu. Isik gucu fazlasiyla yeterli. 2 gunde ulasti elime. Aliexpress fiyatindan da ucuz.. Tavsiye olunur kesinlikle
Güçlü modunda şarjı ne kadar gidiyor?

MstCnrMbt

Üye
Tepki
86
İsim
Mesut
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güçlü modunda şarjı ne kadar gidiyor?
Deneyimlemedim ama max modda 3 saat en dusukte 6 saat demis. Şarj 2 saat. 30-40 mt onunu rahat gosterir. Flash ise cok uzaklardan belli olur gibi duruyor. Bunun 1800 lumen vergiler dahil 300 tl olanindan siparis edecektim çinden vazgecip hepsiburada dan aldim. Gayette yeterliymis.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal

Mtunca

Üye
Tepki
108
İsim
Murat TUNCA
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Knog Blinder markasının ürünleri çok güzel. Fiyatlar mücevherat gibi ama ürünlerde mücevher gibi :)

Not: Bu markanın 400 lümeni diğer bir çok markaların 1000 lümen denilen ışığına denk ışık veriyor.

• Beğen

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba herkese.. Ben de geçen haftalarda aldığım 1200 lümenli şarjlı ve powerbank olarak da kullanılan ürünü tavsiye edebilirim.. Gerçekten çok iyi bir ürün.. Yanında kırmızı ledi de gönderiyorlar.. Onu da yedek ya da kask için kullanabilirsiniz. Bazen gündüz de farkedilir olmak önemli hale geliyor.. Özellikle biz bisikletliler için.... Bunun yanı sıra arabalarda, tırlarda, otobüslerde vs gündüz sürüş lambaları da standart hale gelmeye başladı.. O yüzden flaş etkili lede sahip bir aydınlatma bakın.. Ben de çok araştırdım.. Arka aydınlatmalarda lümenler 100/150 yeterli oluyor ancak ön aydınlatmada bence en az 600/700 olmalı..
Bu kullandığım ürünün tek olumsuz yanı, gidona sabitlemek için aparatı ve lastiğinin cihazın ağırlığı ile mücadele edemiyor oluşu.. Sürekli düzeltme yapmak zorunda kalıyorum sürüş esnasında..

TRY 172.33 34%OFF | Bisiklet ışığı yağmur geçirmez USB şarj LED 1200 lümen MTB ön lamba far Ultralight el feneri bisiklet ışık bisiklet ekipmanları
(link)

• Beğen

mhmtp

Daimi Üye
Tepki
472
İsim
Mehmet Pehlivan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Moon vortex 1300 pro ve emsallerine farklı lümen değerlerine nasıl ayarlıyoruz mesela 400 yada 200
Genelde standart 1300,1000,100 ve flaş modları var 500 vs yok

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.129
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Moon vortex 1300 pro ve emsallerine farklı lümen değerlerine nasıl ayarlıyoruz mesela 400 yada 200
Genelde standart 1300,1000,100 ve flaş modları var 500 vs yok
Ayarlamak istediğiniz ışık moduna gelin, sonra tuşa basılı tutun belirli bir süre. Işığın yanıp söndüğünü göreceksiniz, istediğiniz lümene ayarlamak için istediğiniz parlaklık geldiği zaman düğmeden elinizi çekin.

• Beğen
Tepkiler: mhmtp

mhmtp

Daimi Üye
Tepki
472
İsim
Mehmet Pehlivan
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayarlamak istediğiniz ışık moduna gelin, sonra tuşa basılı tutun belirli bir süre. Işığın yanıp söndüğünü göreceksiniz, istediğiniz lümene ayarlamak için istediğiniz parlaklık geldiği zaman düğmeden elinizi çekin.
Teşekkürler