Gravel Turculuğu

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Klasik tur bisikletinden gravel'a geçmiş kişilerin tecrübelerini merak ediyorum. Gidon, uzun sürüşte konfor ve rahatlık, yük taşıma vs.. (Özellikle kamplı turlar için)

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Scudo

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Gravel sahibi biri olarak bu konuyu takibe aldım

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bazen bende gravel e o parayı vermek yerıne drop bar tur mu alsam diyorum. Bende yorumları takip edeceğim

Tepki
39
İsim
Dinçer öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@altundalbugra Teşekkürler. Beşikderesi'nin güneyinde Türkmen Dağlarını dolaşan ormancı yolları benim favorim. Kayacık, İdrisyayla, Güllüdere köylerinin bağlantıları. Çoğunlukla toprak ve çakıl tırmanışı inişi bol çam ormanlarının içinde bir rota. Arada yola eşlik eden dereler. Beşikderesi'ne gelmeden 2 km kala sola dönerek başlıyor, dolaşarak Kalabak köyüne yakın bir yerde asfalta çıkıyor.

Birde Hekimdağı'nın kuzeye doğru (Mihalgazi'ye doğru) inişi başladıktan 4-5 km sonra sağdan orman yolu giriyor. Arazi şartları biraz daha zorlu bir şekilde Bozaniç kayasının dibinden Bozaniç Köyü'ne inen güzel bir rota daha var.

Fotoğraflar bahsettiğim rotalardan.

224710 dosyayı görüntüle
224711 dosyayı görüntüle
224712 dosyayı görüntüle
224713 dosyayı görüntüle
Hocam soğuk asfaltta gravel mi yoksa yol bisikleti mi önerirsiniz.
Yol bisikletimi satıp gravel mi alayım? Yoksa yol ve gravel birbirinden farklımidır imkanlarımi zorlayıp bide gravel mi alayim

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam soğuk asfaltta gravel mi yoksa yol bisikleti mi önerirsiniz.
Yol bisikletimi satıp gravel mi alayım? Yoksa yol ve gravel birbirinden farklımidır imkanlarımi zorlayıp bide gravel mi alayim
Gravel bisiklet yerine mevcut bisikletiniz ile devam etmenizi öneririm. Fiyat olarak zorlanacaksanız hiç riske atmayın " Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olmak" durumuna düşmeyin piyasa gördüğünüz üzere sürekli yükseliyor. Bu forumda bana göre gravel bisikletin en hakkını veren attığı fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile @sccetin var. Hatta sadece gravel değil her bisikletin hakkını veriyor. Bana göre arazi, patika vs yereler girmeyenlerin sayıcı haylice çok. yola göre avantaj sayabileceğim bence hidrolik ise disk fren ve konfor açısından lastik genişliği var.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Gravel bisiklet yerine mevcut bisikletiniz ile devam etmenizi öneririm. Fiyat olarak zorlanacaksanız hiç riske atmayın " Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olmak" durumuna düşmeyin piyasa gördüğünüz üzere sürekli yükseliyor. Bu forumda bana göre gravel bisikletin en hakkını veren attığı fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile @sccetin var. Hatta sadece gravel değil her bisikletin hakkını veriyor. Bana göre arazi, patika vs yereler girmeyenlerin sayıcı haylice çok. yola göre avantaj sayabileceğim bence hidrolik ise disk fren ve konfor açısından lastik genişliği var.
Sokağa çıkma yasaklarından fırsat bulamıyoruz ki dağ bayır gidelim :p :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Sokağa çıkma yasaklarından fırsat bulamıyoruz ki dağ bayır gidelim :p :)
Küçük şehirlerde karışmıyorlar pek serbest saatlerde :D dun biraz gezeyim dedım hevesım kursağımda kaldı. Ince lastiklerle çıktım pat dıye bı ses geldi. İnş yapılmamıştır 85 psı basmıstım :)

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Aynen küçük şehirlerde karışılmıyor pek .Bisikletimi değiştireceği artık. Düşündüğüm yol bisikletini hiç almayacağım. Daha iyi bir gravel bisiklet alacağım. Çok keyifli bir bisiklet türü.

(link)

Tepki
39
İsim
Dinçer öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletinde arıza maalesef eksik olmuyor daha iyilerinde durum farklidir ama.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Pandemi iş güç vs derken artık yollara çıkalım diyorum. Bunu içinde ucuz yollu bike packing seti topladım.
IMG_20220430_190423.jpg
Öyle çok abartılı mesafeler gidilmek için değil . Günü birlik bir set. 2.suluk yeri hazır kendi yok. Önde erzak telefon çantası onun hemen arkasında cüzdan , power bank vs çantası yer alıyor.
Sele borusunun önünde alet takımları altında ise yedek lastikler bulunuyor.

Bununla gezelim bakalım. Değiştiririz ileride

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pandemi iş güç vs derken artık yollara çıkalım diyorum. Bunu içinde ucuz yollu bike packing seti topladım.
287177 dosyayı görüntüle
Öyle çok abartılı mesafeler gidilmek için değil . Günü birlik bir set. 2.suluk yeri hazır kendi yok. Önde erzak telefon çantası onun hemen arkasında cüzdan , power bank vs çantası yer alıyor.
Sele borusunun önünde alet takımları altında ise yedek lastikler bulunuyor.

Bununla gezelim bakalım. Değiştiririz ileride
Hayırlı olsun öncelikle. Bisikleti kilitleme yönteminiz çok güvensiz. Ön jantı çıkardıktan sonra rahatlıkla kilitten kurtarılabilir kadro. Ayrıca strava falan kullanıyorsanız da dikkatli olun çünkü apartmanda ve güvensiz bağlandığını gören kötü niyetli kimseler kolaylıkla stravadan yer tespiti yapıp istenmeyen şeyler yaşatabilirler. Uyarmak istedim.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Hayırlı olsun öncelikle. Bisikleti kilitleme yönteminiz çok güvensiz. Ön jantı çıkardıktan sonra rahatlıkla kilitten kurtarılabilir kadro. Ayrıca strava falan kullanıyorsanız da dikkatli olun çünkü apartmanda ve güvensiz bağlandığını gören kötü niyetli kimseler kolaylıkla stravadan yer tespiti yapıp istenmeyen şeyler yaşatabilirler. Uyarmak istedim.
Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan