Giant TCR SL furç sorunu

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
Giant Overdrive 2 sistemi 1-1/4 inch olcusunu kullaniyor. FSA markasinda uygun cektirme bulabilirsiniz.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynı sorunu bende yaşadım, Star-nut yamulmuştu, karbon maşa kullanıyorum Token star-nut özellikli kapak aldım taktım sorun olmadı. Fakat spacerlar eskisi gibi sıkışmıyor dönmeye devam ediyor.

OguzTML

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Canyon
@Hüseyin Gündoğdu

@Gökhan Toros

Şaft borusu 1.4 olduğu için uyum sağlamıyormuş. Ayrıca çektiğiniz video çok açıklayıcı olmuş çok teşekkür ederim. Yanlış yapmıyoruz çektirme işini sizin anlattığınız adımlarla aynı işlemleri yapmışız. Bugün kumpas alıp şaft borusunu tam ölçecem.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Hocam bisikletcilerden kastim. Dukkanlardi yanlis anlasilmasin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Her karbon maşa aynı olmuyor araştırmalarıma göre kimisi şaft borusu da karbon, mesela benim bisiklketin şaft borusu karbon değil fakat maşa karbon, bende aynı sorunu yaşadım ve Star Nut aparatlı olan Token furç kapağından aldım sorun olmadan içeri soktum.

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
Yeni konu açmak istemedim o yüzden bu konuya yazmak istedim.Benimde bir tane giant tcr sl 1 bisikletim var.Bisikletimin maşası 1-1/4, 1-1/2 furç kapağı sıkıştırma vidası yalama olduğundan sıkılmıyor(vida su anda hic yok kayıp ettim)vidanın başı normallerinin aksine 4 alyan ile açılıyor ve normale göre daha kısa yaklaşık 22-23 mm.Bu bisiklete uyacak furç kapağı sıkıştırma vidasını nereden bulabilirim?(Furç takımım fsa overdrive 2.)Yardımcı olursanız çok sevinirim bu şekilde bisikletimi kullanamıyorum.Teşekkürler

(link) bu linkteki vidalardan siparis vermis bir arkadasım umarım olur.

iconic

Üye
Tepki
33
İsim
ibrahim U.
Bisiklet
Giant
Bu giant tcr lerin furç kapağında sıkıntı var anlaşılan.Bendeki biraz yalama oldu.Birde furç takımından mıdır gidon boğazından mıdır.Anlayamadığım bir ses geliyor.Gıcırtı sesi yolda giderken gidona baskı uygulayıp çektiğimde çıkıyor ya da kendiliğinden.Bir bilginiz var mı bu konu hakkında?