Fransa'dan Türkiye'ye bisiklet turu

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Değerli arkadaşlar, öncelikle selamlar. Bu yaz temmuz ve ağustos aylarında uçak ile gidip, Avrupa'dan Türkiye'ye bisiklet turu yapmayı planlıyorum. Kabaca bir rota ve gezebileceğim yerleri az çok planladım.
WhatsApp Image 2019-12-04 at 21.44.43.jpeg
Genel olarak resimdeki gibi Lyon'dan başlayan bir rota düşünüyorum. İtalya'dan sonra feribot ile Yunanistan'a geçip Türkiye'ye dönmeyi planlıyorum. Lyon'dan başlatma sebebim uygun fiyata uçak bileti almış olmam. Fakat bunu değiştirme imkanına da sahibim. Daha önceden Hollanda, Polonya, Çekya, Fransa gibi 9 ülkeyi sırt çantasıyla gezdiğimden böyle bir rota oluşturdum. Tabi bu rota kabaca oluşturuldu esneklikler elbet olacak.
Öğretmen olduğumdan zaman gibi bir problemim şu an için yok. 1 Temmuz'dan başlayıp, ağustos sonuna kadar 2 ay sürmesini planlıyorum. Daha önce ülkemizin yarısından fazlasında bisiklet ile tur yaptım. Turculuk konusunda da az çok bilgiye sahibim ve ekipman konusunda sıkıntım yok.
Bu ya da buna benzer bir rotada tur planlayan ya da bana katılmak isteyen bisikletseverlerle birlikte turu yapabilirim. Daha rahat ve güzel olabileceğini düşündüğümden bir nevi tur arkadaşı arkadaşıda arıyorum diyebiliriz. Olmaz ise yalnız yapacağım. Dediğim gibi rota konusuna tamamen bağlı değilim. Eğer bir arkadaş bulursam beraberde karar verebiliriz. Benim için önemli olan yeni yerler keşfedip, yolda olmak.
Ayrıca bu konuda tüyoları, önerileri, şurayıda gör diyenler olur ise sevinirim ve notlarımı alırım.

67544914_10217485030130391_5211429990305890304_n.jpg
Buda ben ve bisikletim :)

Son olarak bana katılmak isteyen ya da tecrübelerini, önerilerini sunabilecek arkadaşları merakla bekliyorum...

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Öncelikle yolculuğunuzda başarılar. Tek tavsiyem İsviçre'den Almanya'ya geçiş yaptığınız yerin biraz daha batısında, tarlaya çizilmiş dev bir çok amaçlı resmi var. Yani vardı 😅. Görmenizi tavsiye ederim.
Aslında benim de Caudry~İzmir hevesim varda 2023'te, heves işte 😋.
Ekleme: Yanlış görmüşüm, Zürih'in biraz daha batısı.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bahsettiğiniz yeri tam olarak anlayamadım ve googlemapsten bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yanlis hatirliyor musum efendim. Zurih'in biraz kuzeyindeymis. Ben gidip goremedim daha. Bir 6,7 saat cekiyor da evime uzakligi.
Buyurun bunlarda görselleri;

Screenshot_20200204-224058_Maps.jpg

Screenshot_20200204-224110_Maps.jpg

Screenshot_20200204-224132_Maps.jpg
Screenshot_20200204-224140_Maps.jpg
Screenshot_20200204-224159_Maps.jpg

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Anladım, güzel reklam yapmışlar :) Teşekkürler.

• Beğen

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel planlama keşke katılabilsem. İyi eğlenceler dilerim. Umarım tecrübelerinizi burada paylaşırsınız

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Napoli ye kadar gelmişken altında pompei ve amalfi kıyıları var ,dar yollar ve sürekli iniş çıkış bu uzun turda pek sorun olmaz sanırım .

• Beğen
Tepkiler: Melih AÇIK

ozgur.ozer

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Özgür
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rotanizin uzerinde yer alan Slovenya-Italya sinirinda yasiyorum. Turun kucuk bir kisminda da olsa vakit ayirabilirsem belli bir sure eslik etmek isterim. Takipte kalacagim.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Napoli ye kadar gelmişken altında pompei ve amalfi kıyıları var ,dar yollar ve sürekli iniş çıkış bu uzun turda pek sorun olmaz sanırım .
teşekkürler önerileriz için, dikkate alacağım.
Rotanizin uzerinde yer alan Slovenya-Italya sinirinda yasiyorum. Turun kucuk bir kisminda da olsa vakit ayirabilirsem belli bir sure eslik etmek isterim. Takipte kalacagim.
Çok sevinirim. Notumu aldım. Süre yaklaşıp, bulunduğuz yere varışım netleştiğinde size nasıl ulaşabilirim?

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn

ozgur.ozer

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Özgür
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok sevinirim. Notumu aldım. Süre yaklaşıp, bulunduğuz yere varışım netleştiğinde size nasıl ulaşabilirim?
Buradan ulasabilirsiniz, direkt mesajla ulasirsaniz telefon numarami da iletirim.
Turu yapacaginiz siralarda is veya tatil nedeniyle buralarda olmayabilirim, o yuzden eslik etme, sizi misafir etme konusunda net bir sey soyleyemiyorum fakat her konuda yardimci olmaya calisirim.
Ayrica Slovenya'da rotanizin uzerinde olan Predjama Castle ve Postojna Cave'e ugramanizi tavsiye ederim, gorulmeye deger yerler.
Simdiden bol sans.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Buradan ulasabilirsiniz, direkt mesajla ulasirsaniz telefon numarami da iletirim.
Turu yapacaginiz siralarda is veya tatil nedeniyle buralarda olmayabilirim, o yuzden eslik etme, sizi misafir etme konusunda net bir sey soyleyemiyorum fakat her konuda yardimci olmaya calisirim.
Ayrica Slovenya'da rotanizin uzerinde olan Predjama Castle ve Postojna Cave'e ugramanizi tavsiye ederim, gorulmeye deger yerler.
Simdiden bol sans.
Tamamdır, şimdiden teşekkürler. Tarihleri netleştirdiğimde size forumdan yazacağım. Önerileriniz için ayrıca teşekkür ederim, not aldım.

• Beğen
Tepkiler: ozgur.ozer

alitekn07

Üye
Tepki
65
İsim
Ali
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel tur planı, kullandığınız bisiklet yol bisikleti mi dağ bisikleti mi acaba tekerleği biraz kalın gibi geldi bana

Claus.Z

Üye
Tepki
2
İsim
Claus Zabbe
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Recumbent
Abi iyi gezmeler gercekten cok enteresan bir rota keske eslik edebilsem. Gezinden resim bekliyoruz kesinlikle.

• Beğen
Tepki
1
İsim
Giray
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yapabildiniz mi turu? Bende ya Fransa yada Hollanda turu düşünüyorum ama karar veremedim burdan mı bisikletle çıksam uçakla dönsem yada burdan uçakla çıkıp ordan buraya mi gelsem???

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapabildiniz mi turu? Bende ya Fransa yada Hollanda turu düşünüyorum ama karar veremedim burdan mı bisikletle çıksam uçakla dönsem yada burdan uçakla çıkıp ordan buraya mi gelsem???
2023 yılında Fransa - Türkiye turunu @Cemal Ç. ve Süper Dede ile yapmayı planlıyorum.

Tepki
1
İsim
Giray
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende bu sene planlıyorum bakalim

• Beğen