Fixed Gear bisiklet toplamak ve sorunların çözümü

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Fixed bisiklet toplamaya karar verdim ve ilk olarak jant setlerinden başlamak istedim velosolo yardımıyla bi mtb ön göbeği fix için arka göbek yapmak istiyorum ve göbeğin içindeki mandallı mili değiştirip somonlu mil taktırdım ancak gittiğim bisikletci bunların standart boyda olduğunu söyledi daha uzunları var ancak göbek için uyum sağlamaz daha kalın dedi ve milin boyunu ölçtüm 13.5 cm cıktı kafama takılan ise alıcağım kadro bu tip ancak göbek mili oraya uyum sağlarmı yani boyu yeter mi?

Scudo

e.yildiz

Üye
Tepki
75
yol bisikletlerinin dropout arasi genelde 130mm dir. dag bisikletleri daha genis oluyor galiba.

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
kadro ne olacak çok merak ettim şimdi :) hedefi yüksek tutmak lazım :)

(link)

Onur Sarcan

Daimi Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
resimdeki gibi yüksek değil ama fir fix kadrosu olucak klasik tarzında ama tekerin giriceği yer bu tarz olucak

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Varsayımlar üzerine konuşmak çok manasız ve gerçeği yansıtır biçimde olmayacaktır. Mevcut kadronun başta droplarının arasındaki mesafe olmak üzere 135mm lik mil için konuşmak gerekirse büyük ihtimalle arka tekerin ne şekilde örüldüğüne bağlı olaraktan bile değişiklik göstebilecektir, ki daha buna ek olarak drive-train'in de zinciri dikey düzlemde kusursuz ilerletebilmesi ve atlama yapmaması için cm'lik spacerlara da gerek duyulacaktır. Bir göbeğe bakıp dropların ölçüleri üzerinden gitmektense bütün olarak bu sisteme etken bütün parçaları ele almak en mantıklısı!

• Beğen
Tepkiler: Mansur KHASSANOV

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Bence tekerin gerekli parçalarını alın, ama toplamayın. Çünkü daha chainline tutturmanız gerekecek, daha sonra ise jantı toplakren kadronun ortasında olmasını sağlayacaksınız.
Velosolo'da m756 göbekler için uzun mil satıyorlar, aslında o mil normal bir M10 civatadır (ebat 4-1/4").

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
sanirim almayi dusundugunuz kadro bu benim sorum olucak normal bir kadronun drop outlarini degistiribilirmiyiz sanki bu kadroda degistirilmis gibime geldi

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
imkansız değil, ama çok zahmetli. Normal bir çatlağı bile bazen kaynak edemiyorlar, siz dropout değiştireceğim diyorsunuz.

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
Hocam drop outlar sanki birbirine gecirilmiskaynatilmis gibi yani parcali bir duzen birlestirilmis gibi ama butun birseyin catlaginin yapilmasi daha zor gibi soruyim dedim cevabiniz icin sağolun.

Tepki
1
İsim
Fatih Tuğalp Keser
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba arkadaşlar geçen hafta eski bisikletimi fixie bisiklet yapmaya karar verdim.bisikletim 28 jant.bu janta flip flop göbek almaktan başka çare varmıdır yani kendi göbeğine(freewheel) bu sabit dişli uyarmı.bide aliexpresten 17t sabit dişli aldım.aynakol ise 46t dişliye sahip bu oran başlangıç için iyimidir.bisikletin boyasını tamamen söktüm alt daki fotoğraf eski hali ikinci foto ise yapmak istediğim bisiklet.

Dosyalar