Demir bükücüler geliyor.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
Hürriyet'in Gloria Ironman yarışı hakkındaki haberinin başlığı bu şekilde :D
(link)
medaymız spor dünyası hakkında ne kadarda bilgili, gözlerim yaşardı doğrusu.
bu cahillik mi, yoksa alay mı ediyorlar tamda anlamadım

Scudo

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Çağatay Y.
Ironman yarışları güzel oluyor. hatta bu Antalya'daki yarışa bende katılmayı planlıyorum ama yarışda nasıl demir bükülecek onu merak ediyorum :D

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
Bu galiba half ironman yarışı, değil mi? Mesafeler biraz kısa gibi (yarım demirbükücü :p)

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Fotomaç falan böyle başlık atsa anlarım da bu nedir arkadaş be :) trajikomik

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu medyalarda calisan belli basli kose yazarlari ve programcilar haricindekiler cok dolu, bilge, ciddi, objektif tipler mi saniyoruz arkadaslar...
Ucuz olsun diye üç kuruşa yeni mezun cocuklari somuruyorlar cogunlukla. Onlarda acemilik, bikkinlik, haytalık, sorumsuzluk ne derseniz deyin; espri olsun, ilgi ceksin veya yer dolsun diye kafalarina gore takiliyorlar firsat bulunca.
Daha nisan ayında medyada vardi. Ciddi oldugu soylenen tum haber medyasi ne kadar arastirip emin olduktan sonra yayin yaptigini ispat etti :p
Cumhuriyet Gazetesi haber portalında dahi vardi. "Azrailin unuttugu adam! Mahashta Murasi tam 179 yaşında"
Sonra yalan haber oldugu ortaya cikti ama kimse tekzip geregi bile duymadi.
Medyayi takip edin, her soylenene inanmayin, ciddiye almayin ;)

(link)

Ne vikipedia'da, ne ciddi bir dokumanterde, ne de haberde gectigi gibi Guiness'te yok boyle biri :)

Demirbukuculerde ardi arkasi dusunulmeden uydurulmus dikkat ceksin esprili olsun diye atilmis laubali bir baslik iste! Calisan ve katilan onca sporcuyu, organizasyon gorevlisini rencide ediyormus etmiyormus kimsenin aklina bile gelmemistir yazarlarken...

• Beğen

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Triatlon a ilgi olsun, ben buna bile razıyım. :D
Boş sokaklarda koşturmak pekte keyifli değil.

• Beğen

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
Burada yanlış olan tam nedir anlayamadım. Toplumun genel kitlesine hitap eden bir gazete tabii ki böyle bir başlık kullanacak. Kaldı ki ben başlığın gayet hoş olduğunu düşünüyorum.Futbol dan başka spor bilmeyen onu da fanatiklikle karıştıran ülkemizde bu bile başarıdır.Eylül ayında Eğirdir de düzenlenen yarışta gerçek anlamda seyirci 1 (yazıyla bir) kişiydi. O da orada sanırım tesadüf bulunan bir turistti. Bu yıl 24. sü düzenlenen Alanya Triatlonunda seyirci hiç yoktu. Zaten triatlon seyirci için yapılmaz yapılamaz ancak olsa güzel olur tabii Ortam böyleyken bu tip haberlere burun kıvırma lüksümüz olduğunu düşünmüyorum.Açıkçası bu haberi gösterdiğim bir çok arkadaşım gibi ben de beğendim. Yazı daki mesafelerin doğru olması bile başarı (ne yazık ki) .Saygılarımla.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Barış TURAN
Hürriyet fotomaçdan daha kötü hale geldi.
ve hatta Google hürriyeti spam siteler arasına almış ve arama sonuçlarından çıkarmış diye duydum. yani artık dünya Hürriyet.com.tr yi ciddiye almıyor

@Serdar Unalan
Serdar Bey, bence buradaki yanlış dünya çapında futboldan dahi daha çok ilgilisi olan bir sporun ciddiye alınmaması ve laubali yaklaşılması.
ironman yarışına demirbükücülr demek bence açıkca olayla etmekdir ve bu spora gönül veren insanlara hakaret etmekdir.
sizde ne güzel söylemişsiniz bu spor seyirciler için yapılmıyor.
öyleyse böylesi laubaliliklerede ihtiyacı yok bu sporun diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Serdar Unalan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Demir bükücüyüm
Demir bükücüsün
Demir bükücü
Demir bükücüyüz
Demir bükücüsünüz
Ironman :)

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
[QUOTE=
Serdar Bey, bence buradaki yanlış dünya çapında futboldan dahi daha çok ilgilisi olan bir sporun ciddiye alınmaması ve laubali yaklaşılması.
ironman yarışına demirbükücülr demek bence açıkca olayla etmekdir ve bu spora gönül veren insanlara hakaret etmekdir.
sizde ne güzel söylemişsiniz bu spor seyirciler için yapılmıyor.
öyleyse böylesi laubaliliklerede ihtiyacı yok bu sporun diye düşünüyorum.
Bir çizgi film vardı orada ateş bükücüler,toprak bükücüler,demir bükücüler vardı belli ki oradan aparılmış bir başlık bu. O cizgi filmi yeğenimle severek izlerdik .Sonra filmi bile yapıldı sanırım. Oradan kaynaklı başlık bana itici değil aksine sempatik bile geldi. Triatlon ,half ve full Iron man yarışları oldukça zor antrenmanları da bir o kadar zordur. Herkesin bunu yapmasını beklemek beyhude anlamasını ummak ise zaman kaybıdır. Dışardan birisinin bu sporu yapanlara demir bükücü demesi bana çocukların hayal gücünü hatırlattı ,gülümsedim. Bir kız arkadaşım dağ bisikletimin kilitli pedalına bakıp bakıp '' artık az bin pedalın eskimiş kücücük kalmış'' demesini anımsattı.Bence başlıktan ziyade haberde bahsedilen ön kayıtlara 530 sporcu başvurmuş bilgisi. Bu habere çok sevindim. Adeta triatlon için yaratılmış bir şehre (Antalya) sahipken neden burada bu yarışlar yapılmaz diye hayıflanırdım hep kendi kendime. Şu an bunun dünyadaki en üst seviye organizasyon aracılığıyla gerçekleştiriliyor olmasından çok mutlu olduğumdan haber de , başlıkta bana laubali gelmiyor.
Saygılarımla.

• Beğen

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Serdar Unalan
Serdar Bey o 530 kişiden biriside benim :) Ironman yarışları konusunda haklısınız. geç dahi kaldık.
bu işin yapılabileceği birçok güzel yer ülkemizde. Ankara'nın Eymir gölü gibi yerlerde dahi Ironman yarışları düzenleyen yerler ve bence güzelde olur Eymir gölü.
insan yaptığı bir işe saygı duyulmasını ister herşeyden önce.
bisikletciler olarak en büyük sıkıntımız bizlere yollarda saygı duyulmaması değil mi? insanların taytlarımızla, kasklarımızla dalga geçmesi değil mi?
buda aynı şey. antremanlar için kendisinden o kadar şey feda insanlarla dalga geçmektir bu.
bir koşucu olarak, bir bisikletçi olarak, bir yüzücü olarak kimsenin sempatisine ihtiyacım yok. saygı duysunlar, alay etmesinler yeterli.
bu başlık sadece gazetenin kendi kendisinin reklamı yapmak okuyucu sayısını artırmak için yapılmış bir saygısızlık bence.
bir futbolcuya topla oynuyor diye "yuvarlak" derseniz nasıl hoşuna gitmeycekse bir triatloncununda demir bükücü diye alaycı yaklaşımlar hoşuna gitmez.
aslında bu bizim toplumumuzun genel bir hastalığı. hiçbir spor aktivitesine saygı duymuyoruz maalesef. ve işin asıl daha kötü tarafı; sporcularda bu saygısızlıkları kanıksadı maalesef

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
İsmail bey sizin düşüncenizde olan kişiler çokça var .Sosyal medya da bunu görmek mümkün. Yukarda açıklamaya çalıştığım sebeplerle beni rahatsız etmiyor.Siz başlığı açarken haberden rahatsızlık duymuş ve sanırım genelin böyle düşündüğü izlenimine vardınız.Belki de ben öyle algıladım. Nitekim diğer mesajlar sizi destekler nitelikte. Ancak ben ve benim gibi düşünenlerin olduğunu bilmenizi istedim. Sanırım dşüncelerimi ifade edebildim. Dolasıyla konunun bundan sonrası kişilerin kendi düşüncelerinin doğruluğunu karşı tarafa kabul ettirme olacağı ve maksadımı aşacağım için bu konuyu kendi açımdan sonlandırıyorum.

Diğer taraftan Half Iron Man veya orta mesafe triatlon yarışmasına katılmayı düşündüğünüz planlar yaptığınız için tebrik etmek isterim. Sakatlık olmadan en güzel şekilde hazırlanmanız ve yarışmayı sizi mutlu edecek bir sonuçla bitirmeniz dileklerimle kalın sağlıcakla.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Serdar Unalan
teşekkür ederim Serdar Bey,
umarım o yarışta beraber yarışırız :)

• Beğen
Tepkiler: Serdar Unalan

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
O yarışta tabii ki varım. O tarihe kadar işler neye müsade eder kestiremiyorum ancak her halukarda orada olacağım. En azından yarışı desteklemek adına orada bulunacağım.Haziran 2015 itibariyle yarışma hazırlıklarına başlamayı planlıyorum bakalım zaman ne getirecek.

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Ironman yarislari eglenceli, keyifli oluyor. Yarisin yapildigi civarda yasiyorsaniz muhakkak, gidin izleyin, keyifli olacaktir. Hatta gonullu olarak calisin, cok keyif alacaksiniz. Amerikada yapilan Ironman yarislarinda genelde 1:1 gonullu ortalamasi oluyor yani 2000 yarisci varsa 2000 gonulluye ihtiyac oluyor. Gonullu olarak calisanlar bir sonraki yarisa oncelikli katilim veya indirimli katilim hakki kazaniyor yarisina bagli olarak.