Dadaş bisiklet

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
Merhabalar...
Son zamanlarda bir çok yerde kulak misafiri oldum, bir çok forumda yazılar okudum, bir çok arkadaşımdan sitem işittim... Genelden toplayıp çıkardığım sonuç ise işini iyi yapan paragöz olmayan bisikletçi, bisiklet tamircisi çok az...
Ben bir tavsiyede bulunmak istiyorum bu konuyla ilgili.
İstanbul Fatih bölgesinde bulunan küçük bir bisiklet dükkanında büyük ve genç bir ustamız var.
Dadaş Bisiklet , Murat Bayralı. Kendisi çıraklıktan yetiştiği için bisiklet ile ilgili neredeyse her konuda bilgili diyebilirim. Şu ana kadar benim bisikletim üzerinde çözemediği problem olmadı. Fiyatları ise gayet uygun, uygun derken tabi ki piyasanın altında satış yapmıyor ya da bedavaya bir şey vermiyor ancak gereken indirimi yapıyor ve verdiği hizmetin sonuna kadar arkasındadır.
Benim tavsiyem bir uğrayın çay için muhabbet edin...
Murat Bayralı

(0536) 965 55 65 – (0212) 521 75 42

Kocadede Mahallesi , Beyceğiz Caddesi No 33/A Fatih/İST

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul ve hsm
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ilk bakımımı orada yaptırdım 2 adet bisikleti bıraktım bisikletlri 27 dakikada telefnuma mesaj geldi. Yeni oldukları için bu kadar kısa sürdü diye düşünüyorum. Ama bilgi için sağol :D Bakım ücreti 30 tl sanırsam Salcano periyodik bakım.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dadaşlara özel indirimleri var mı ? :)

• Beğen
Tepkiler: Ozicu
Tepki
70
İsim
Nevzat YAKUPOĞLU
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Al benden de o kadar. Bu zamana kadar ki tüm tamir ve bakım işlerinde bisikletimi gönül rahatlığıyla kendisine bıraktım. Her gittiğimde çayımı da ısmarlar.
Kafada bir soru işareti kalmayana değin soru sorup bayıltabilirsiniz. Sakince ne varsa söyler, yapabileceği bir şeyse yapar.
XRS 040'ı geçen hafta aldığımda direkt götürüp bıraktım. Tertemiz teslim etti.

Tereddütü olan varsa hiç çekinmesin. Fatih/Çarşamba diye de muhitten çekinmeyin. Çevre onun müşterilerine fazlasıyla alışık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dadaş bisikletten bende çok memnunum. ilk bakımı orada yaptım ve gerçekten çok iyi teslim etti bisikleti.
bisikletin suluk kafesi için 2 ane vida lazımdı fakat vidaları bulamıyordum. decathlon da 6 tl olan vidaları bana ücretsiz verdi :harika:

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Evet, tesadufen tanisdigim bu arkadas cok iyi bir usta, cok temiz bir esnaf, saygideger bir insandir. Kesinlikle tavsiye ederim, bir isiniz olmasa da mutlaka tanisin.
Bu satirlari okuyorsan sozum sana, seviyorum lan seni, adamsin Murat :)

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletin ilk 6 aylık periyodik bakımını Dadaş Bisiklet'te Murat Abi'ye yaptırdım. Hiç yalan yok bisikletin akıcılığı hissedilir bir şekilde arttı, jant akorduna usta eli değdiği anlaşılıyordu.

12 aylık bakım için tekrar Dadaş Bisiklet'e gittiğimde Murat Abi'nin İstanbul dışında olduğunu öğrendim. Orada bisikletten ne kadar anladığını bilmediğim ama periyodik bakımı yaparım diyen kişiye bisikleti bıraktım. Birkaç saat sonra almaya gittiğimde bisiklette hiçbir değişiklik yoktu! Akort ayarı yapılmamış, arka tekerde olan boşluk alınmamış ve zincir temizlenip - yağlanmamıştı. Zinciri sorduğumda ise o 120 TL'lik temizliğe gireceğini söyledi. Eve gidip kitapçığa baktığımda ise periyodik bakımda zincir temizliğinin dahil olduğunu gördüm. Zaten ben vites, fren ayarını yaptığım-yapabildiğim için sadece akort ayarını ve arka tekerin boşluğunu almasını söylemiştim. Akort ayarını söylemem üzerine yaptı. Anladığım kadarıyla bisiklet 2-3 saat boyunca sadece yatmış! Murat Abi öyle birine dükkanı nasıl teslim etmiş cidden hayret ettim.

Demem o ki bir gün yolunuz düşerse Dadaş Bisiklet'e Murat Bayralı'yı sorun, o yoksa teknik işlemler için elemana teslim etmeyin. Akorduda sadece pabucun janta mesafesine bakarak telli sıktığı için eskisine göre daha fazla oynama yapıyor, onuda eline yüzüne bulaştırdı anladığınız (sıktığı teller aşırı gergin diğer teller de aşırı gevşek!).

Bu bir karalama değildir ki yıllardır da tanırım zaten Murat Abi'yi. Bu kadar olumlu tepkiler Murat Bayralı'ya. O yüzden zincir söküp takmak, iç lastiği değiştirmek gibi basit işlemler dışında, Murat Bayralı'dan başkasına yaptırmamanız sizin faydanıza olacaktır.

Son düzenleme:

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben dükkanını kapalı görmüştüm en son. hala açık mı yoksa taşındı mı?

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
50 mt ötede ki ASM'nin olduğu sokağa taşındı ama üzerinden epey zaman geçti.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: makaram

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Bu millete usta olmakta zor kimse memnun kalmıyor kalsada 3 kuruşa 25 köfte istiyor.

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha evvel bir kaç sefer ürün aldım.

Uzun zamandır iyi bir ön lamba arıyordum, bu akşam uğradım ve aynı zamanda korna özelliği de olan şarjlı bir ön lamba aldım bir taşla iki kuş vurdum.

Decathlon'da bile bu bisiklet ürünlerinde bu kadar çeşit yok.