Cunda bisiklet yolunun kaldırılması

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
esnaf şikayet etmiştir yol kenarlarına yazın meyve,sebze kamyonet ve kamyonlar gün boyu yolların kenarında müşteri bekliyor bisiklet yolu istemiyorlar kendi araçlarına park yeri kalmıyor kısa sürede bisiklet yollarının tekrar açılmasını isterim

Scudo

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Yahu Cunda adadır ada. Adada bu kadar motorlu taşıtın ne işi var? Ne demek trafik rahatlasın, dalga geçer gibi. Sadece 23 km2'lik bir alan yahu. Ve %90'ı boş. Yani tamam Ayvalığa kadar arabanla gittin de o adaya da illa arabanla girmek zorunda mısın tatilci kardeşim? Ben belediye başkanı olsam adaya araç filan sokturmam.
Bayram ve tatil zamanı,öyle trafik oluyor ki araçlar adaya saatlerce giremiyor.İnsanlar araç içlerinde saatlerce sinir-stres.Ne o tatildeler :)
Mis gibi tekne ile 10 dakikada geçmek varken üstelik. Bir de fiyasko köprümüz var.Bu konunun reytingi düşsün onu devreye sokucam... :)

esnaf şikayet etmiştir yol kenarlarına yazın meyve,sebze kamyonet ve kamyonlar gün boyu yolların kenarında müşteri bekliyor bisiklet yolu istemiyorlar kendi araçlarına park yeri kalmıyor kısa sürede bisiklet yollarının tekrar açılmasını isterim
Esnafı etkileyen bir yol değil Semih abi.Daha çok özel mülkler ve özellikle 4-5 otel rahatsızlıkları.Şimdi rahatlıkla park edebilecek misafirler. Bakın bu fotolar dubalar sökülmeden önce kişilerin kafalarına göre söktüğü dubalar.

Alttaki ise yapımı süren otelin tahribatı.

P_20191127_142435.jpg

Alt üst karıştı ?
Bakın bu da mevcut otelin yapılırken 2 yıl boyunca,yolu tahrip etmesi ardından,asfalt atıp alenen bisiklet yolunu otoparka çevirmesi.Dubalar kaldırılmadan önce!

P_20191127_142947.jpg

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: cazci

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayvalık Belediyesi yeni bir bisiklet yolu projesine girişmiş, hadi hayırlısı diyelim..
Somut projenin kamu oyu ile paylaşılıp önerilere açık olmalarını bekliyorum..

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Ayvalık Belediyesi yeni bir bisiklet yolu projesine girişmiş, hadi hayırlısı diyelim..
Somut projenin kamu oyu ile paylaşılıp önerilere açık olmalarını bekliyorum..
Selam umarım iyisindir...
Nerden duydun hocam ya!Valla bizim burda haberimiz yok.Başkanın mevcut eski yol kaldırılırken ki vurdumduymazlığı hala gözlerimin önünde.
Bizimkisi sevmiyeceği sıpaya ot vermez :)
Umarım yanılırım...

• Hahaha

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Okancığım iyiyim, geçende ufak bir düşmenin oluşturduğu safraları atmak üzereyim..Senin de iyi olduğunu umuyorum...
Bisiklet yolu bilgisini kızkardeşimden aldım. Ben sizin oralara gelemiyorum malum süreçten ötürü. Kardeşim benim adıma komşusu olan belediye başkanı ile görüşüp müjdeyi verdi...
Bekleyip göreceğiz bakalım..

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
İyiyim Cem ben de.Doğru,onlar dip dibe oturuyorlar...
Takipte olacağım valla.
Yakın zamanda görüşmek dileği ile,sağlıcakla kal...

• Beğen