Bu kadro tamir edilir mi?

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Üst boru ve arka bacakların kaynaklandığı yere kadar uzanan bir sele borusuyla kullanıldığında o çatlağın sorun yaratacağını sanmıyorum.

20171112_173009.jpg

• Beğen
Tepkiler: utksn ve Cemal Ç.
Scudo

batasoy

Üye
Tepki
97
@Şerif FeridunMaalesef oraya parça eklemeden sağlıklı kaynak yapılamaz. Yapılan herhangi bir kaynağın ömrü en iyi ihtimalle 1 sene olacaktır.

Son derece bariz bir kaynak hatası var kadroda. Şimdiye kadar bu kadar kötü bir kaynağı migrosta filan satılan bisikletlerle bile görmedim.

Carraro kötü o iyi diye birşey de yok. Aluminyumda en ufak bir hataya yer yok. Önemli olan üreticinin iyi niyeti. Ben üretici olsam su kadroyu sırf göz önünden kalksın diye değiştirdim. Üreticiye maliyeti 50 TL değil bu kadroların.

100 kiloya yakınım, 15 yıllık umit'le nerelerden uçtum hiçbir şey olmuyor, yani gerçekten işçilik ve malzeme olarak ağlanacak bisiklet ama adamlar tasarımı ona göre yapmış. Butted kadrolardan şiddetle uzak durulmasını öneririm mesela. (Burada durumla ilgisiz). Dikkat ederseniz çoğu dipciklemenin bittiği yerden yarılır.

"Sele borusu yukarıda miydi" diye sorulacak durum yok; %100 üretim hatası.

Nexus 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bu sekilde ki govdelerin o semer kismindan hep kirilabilecegini dusunurdum. Gecmis olsun.
Dipce: Yani semer borusunun girdigi yeri yuksek olanlarinin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Asıl soru şu, bu kadro tamir edildi diyelim, siz bu bisiklete tamirden sonra binebilir misiniz?

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Bu kadro gayet güzel bir şekilde kaynaklanır ve uzun yıllar güvenle binilmeye devam edilir.

Şayet kadroyu bu sebeple atıl duruma sokacaksanız bana gönderin kaynağını yapalım ihtiyaç sahibi birine hibe edelim gönlü olsun..

@efeozata

Hiç alüminyüm kaynağı yaptın/yaptırdın mı bu konuda gerçekten teknik bilgi sahibimisin bildiklerini bizimle paylaşırmısın

• Beğen
Tepkiler: BurakMehmet

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Korkunç yorumlar var ..
Teknik olarak soruluyor ise evet o parça kaynaklanır ve eskisi gibi kullanılır.. Ama eskisi de iyi değil derseniz o konuda bir şey diyemem...

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ