B'twin Triban 500 yol bisikleti

hasanaygun

Üye
Tepki
0
İsim
Hasan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KarizmatikEmmi
İyi oldu bisiklet hakkında aklımdaki sorular cevapladığınız için, bu fiyat bandında başka hangisini almalıyım.öneriniz 1000tl diyor 2016 model triban 500

Scudo

Greystone

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
bekir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Triban
çoğu yarışta yasak olarak biliyorum mahalli veya ufak çapta yarışlarda sorun olmayabilir ama ruble sorun olmuyor sanırım

İki teker bir adam Yusuf TransAtlantic Way için 36T arka ruble taktırmıştı .

36T takmasının sebebini kendide açıklıyor uzun km'lerden sonra gücün kalmıyor ama enerjin hala varsa yüksek dişli ile daha az güç kaybederek yol alabiliyorsun amaç kadans düşmeden güç kaybetmeden yol almak sanırım

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.243
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
An itibariyle 2.658,5 kilometrede olan Btwin Triban 500 marka / model bisikletimin orijinal fren pabuçlarını 16.06.2019 tarihinde kırmızı siyah renkli Baradine 471C'ler ile değiştirdim ve bisikletin bakım ve ayarlarını yaptırdım. Orijinal fren balataları pek iyi sayılmamakla birlikte kartuşların bitişi de çok hızlı oldu diye düşünüyorum. Jant üzerinde de baya iz yapmışlardı. Öyle ki, jantlardaki o kiri sökmek için bulaşık süngerinin sert kısmıyla baya bir fırçalama işi yaptım! Her neyse, yaklaşık 3 gündür/75km Baradine 471C'ler ile kullanıyorum bisikleti ve fren performansı ciddi bir şekilde arttı diyebilirim. Hatta ilk aldığım günün karşılaştırmasını yapmam gerekirse 471C'ler çok daha iyi demem gerekiyor. Tabii ki daha sağlıklı bir karşılaştırmayı ilerleyen zamanlarda yapmak gerekiyor. Ama ilk izlenimlerim gerçekten olumlu. O sebeple, forumda kaç tane Triban 500(Kırmızı olan) kullanıcısı var bilmiyorum ama bisikletinizin fren pabuçlarının değişmesi gerektiği zaman 471C'leri göz önünde bulundurmanızı öneririm. Fiyatı da uygun sayılır.

Son düzenleme:

Deniz Asil

Aktif Üye
Tepki
435
İsim
deniz
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
An itibariyle 2500tl olan indirim kampanyası bitince 2000tl ye düşen bisiklet. hata olabilir. almak isteyen alabilir:)

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Boyları da mevcut. M, L, XL. İlgisini çeken bakabilir.

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.122
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Joseph Cavalcanti
Yağmur performansı nasıl tavsiye edermisiniz? Bir arkadaşıma triban 520 aldik papuclari değişmesi lazım da.

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.243
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@yavuzkosar
Henüz yağmurda denemedim. Baradine'leri takalı 360 km olmuş. Gayet memnunum diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Defolu bir triban 500 buldum, ön aktarıcısı ve vites kolları üzerinde yok. Vites kollarına 8x2 lik Claris takıp ön aktarıcı olarak da ikili Claris takmayı düşünüyorum. Triban 500 ün orijinal aynakolu üçlü olduğu için onu da ikili Claris ile değiştirmem gerekiyor. Yapmak istediğim bu eklemeler ile arkadaki Microshift ile uyum problemi yaşar mıyım ?

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Defolu bir triban 500 buldum, ön aktarıcısı ve vites kolları üzerinde yok. Vites kollarına 8x2 lik Claris takıp ön aktarıcı olarak da ikili Claris takmayı düşünüyorum. Triban 500 ün orijinal aynakolu üçlü olduğu için onu da ikili Claris ile değiştirmem gerekiyor. Yapmak istediğim bu eklemeler ile arkadaki Microshift ile uyum problemi yaşar mıyım ?
Microshift ve claris arasında uyum sorunu yok :harika:

• Beğen
Tepkiler: dgny.berke