Bisikletçiler neden var?

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.710
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Türko @Bülent Gökmen Merhaba, bir gazla sipariş vermiştim ama akord aletini iptal etmiştim. Diğer takımları aldım. Bir parça gelmedi, buradan aldım. Genel olarak AE üzeri aldığım mekanik parçaları pek kaliteli bulmadım. Eksikleri orijinal ekipmanlarla tamamlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Scudo
Tepki
4
İsim
Azad İpekci
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet çok güzel bir başlık gelmiş. Ben Manisada küçük bir ilçede yaşıyorum bisikletimi izmirden aldım. Geçen hafta ufak bi kaza geçirdim ve vites ayarım bozuldu, neyse işte gittim 2-3 bisikletçiye (bisikletçi dediğime bakmayın motorsiklet tamircileri) yüzüme bile bakmadılar şu gün bu gün gel bakarız gibisinden beni geri postaladılar. Moralim bozuk tabi 10'lu deore var vitesler geçmiyor ses çıkarıyor. Eve geldim internette birkaç video izledim vites ayarı ile ilgili geçtim bisikletin başına ilk denememde ayarı eskisinden daha kötü bi hale getirdim. Bisikletçiye gitsem yapacağını hiç sanmam geçtim bi akşam kendi imkanlarımla bi stand yaptım başladım pedal çevirmeye ve tel ile oynamaya çok şükür şuan daha iyi bi hale geldi büyük dişlilerde hala gecikme yaşansada diğer dişliler sorunsuz. Yani insan bisikletiyle uğraştıkça sorunları çözebilir sadece biraz gayret gerekiyor. İyi akşamlar

• Beğen
Tepkiler: bearsoldier

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sorun sadece bisikletçiler değil. Devenin her yeri eğri. Türkiye'de perakende sektörü, "sinekli bakkal" zihniyetli esnaflara kalmış durumda. Hatta yabancı markaların temsilcilikleri bile malesef bu esnafların elinde. Bu bakkallar sattıları üründen en az %100 kâr etmediler mi doymuyorlar. Hepsi birer Apple sanki. Böyle bir kâr marjının üzerine KDV'yi, ÖTV'yi, ithalatta ödenen vergileri filan da ekleyince (ki hepsini satarken bize ödetiyolar), aynı ürünü normal olarak elin ülkesinden yarı fiyata, hatta daha da ucuza alabiliyor"dunuz" eskiden. Şimdi devlet baba sağolsun, bu esnaf arkadaşlar bize daha sıkı sarılabilsinler diye yurt dışı alışverişi yurt içi ile kafa kafaya getirdi.

Ha sizin derdiniz olan "ürün bulamama" konusu işte tam da bu "sinekli bakkal" zihniyeti ile alakalı. Sadece en çok satılan şeyleri getirip koyarlar dükkanlarına. Köy kahvesi gibi. Çay var, içersen iç. Yoksa kalk git. Bu Amariga denen memlekette Walmart diye bir alışveriş zincir var, ki herkesin afedersiniz "ta....ak" geçtiği bir firmadır, fakat bizde olsa önümüzü ilikler öyle gireriz içeri, resmen içinde "yok yok", hem de ucuz. Sadece bisiklet reyonu bile bizim bisiklet dükkanlarından daha büyük diyeyim siz anlayın.

Hani "üretim üretim" diyip duruyor ya herkes, daha biz ondan on kat daha kolay olan "tüketim"i beceremiyoruz, nerede kaldı üretim. Serbest piyasa adı altında komünist ülke gibi takılıyoruz. Tekelleşmenin önüne geçilecek diye BTK diye bir şey kuruyorlar, bi bakıyosun fiyatları bu kurum belirliyor, sonra herkes aynı fiyatı uyguluyor. E nerede rekabet? Bunun adı devlet tekeli değil mi şimdi?

Kesinlikle katılıyorum.... Piyasa mantığı önüne ne konursa onu al mantığı...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Bende ikinci el maşa almistim. V fren pivotu uymadi. Cinden 2 ayda gelecek diye bisikletciye goturdum 3 gun sonra aradi dedi yok. Ya. Dedim ben cinden buldum ama herşeyi de biz yapmayalim diye size geldim dedim. Abi yapacak birsey yok al oradan dedi. Aldim taktim.

Simdi de o maşa nin hava ayarinda bir sorun var gene ona götürdüm. Abi bu masa olmus. Tamiri ist sa oluyor. Onlarda bir maşa parasi istiyor. Bence at bunu dedi.

Simdi tepem atik vakit bulursam dagitacam masayi bakacam icine. Bulursam hatayi seyrele cumbusu