Bisiklet için UV filtreli kolluk

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Merhabalar,

Yaz sıcağında uzun turlara çıkanlar bilirler, kollar çok fena yanıyor. Benimki bir keresinde öyle bir yanmıştı ki, komple su toplamış, adeta mayın tarlasına dönmüştü.

Bu yaz yapmayı planladığım tur için daha tedbirliyim. bike-components.de'den Mavic marka bir kolluk sipariş verdim. Bedeninden emin olamadım ama tahmini olarak M beden ısmarladım.

Bu kollukların beden farkları anladığım kadarıyla uzunluktan ziyade darlık-genişlikle ilgili. Uzunluk olarak da 1 cm falan oynuyor galiba. Doğru mu anlamışım? Kolluk seçimi yaparken kullanabileceğimiz bir beden/ölçü tablosu vs. var mı?

Not:

Sipariş verdiğim kolluk şu (siyahı): (link)

Teşekkürler,

Selamlar.

Scudo

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
selamlar urunu teslim aldiniz mi? aldiysaniz hakkinda bilgi paylasirmisiniz beklentilerinizi karsiladi mi ?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yazın kolluk dizlik kullanan var mı. Kışın zaten uzun kollu giyiyoruz ama yazın farklı oluyor. Geçen senede düştüğüm için kolluk dizlik almayı düşünüyorum yaralanmayı azaltmak maksadıyla

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.610
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yazın kolluk dizlik kullanan var mı. Kışın zaten uzun kollu giyiyoruz ama yazın farklı oluyor. Geçen senede düştüğüm için kolluk dizlik almayı düşünüyorum yaralanmayı azaltmak maksadıyla
Aradığınız ürün dizlik, dirseklik gibi bir şey sanırım. Konuda söz edilen kolluk yaralanmaya karşı sizi korumayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Var hocam ben kullanıyorum. Profil resmime bakarsanız görürsünüz hava 30 derece olsa bile hem kol hem bacakta kullanıyorum. Ama benim kullanma sebebim amele yanıklarını önlemek :). Çok ince olduğu için kaza anında bir işe yarayacağını sanmıyorum. Bir de rüzgarı normalden az hissettirdiği için psikolojik olarak faydası oluyor :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Var hocam ben kullanıyorum. Profil resmime bakarsanız görürsünüz hava 30 derece olsa bile hem kol hem bacakta kullanıyorum. Ama benim kullanma sebebim amele yanıklarını önlemek :). Çok ince olduğu için kaza anında bir işe yarayacağını sanmıyorum. Bir de rüzgarı normalden az hissettirdiği için psikolojik olarak faydası oluyor :)
Doğru daha çok yanıklar için kullanıyor herkes. Nereden aldınız

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Doğru daha çok yanıklar için kullanıyor herkes. Nereden aldınız
Aliexpresten almıştım. Yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı satılıyor. Kışlık olanlar kalın olduğu için kaza durumunda faydalı olabilir. Yazlık olanlar çok ince oluyor.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.909
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpres'de böyle şeyler görüyorum. Ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum.

1647241126807.png 1647241278486.png

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Kolluk olarak bu ürünü kullanıyorum. İhtiyacı olan değerlendirebilir.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer uygun bir şey bulamazsanız, uzun futbol çoraplarının dibini kesip kullanabilirsiniz belki. Ucuza pratik bir çözüm olur.

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün iyimiş düşmelerde çiziklere karşı korur birde amele yanığı
İnce olduğu için düşmelere karşı cok bi koruyuculuğu olmayacaktır. Ben, soğuk havalarda rüzgârın dogrudan tenime düğmesini engellemek ve kollarımı güneşten korumak için almıştım.

Sıkı bir yapısı var, güneşte denemedim belki çok sicakta bunaltabilir sıkı olduğu için.

Direkt bisiklet için üretilen bir ürünü değilde bu şekilde üretilmiş, aynı işlevi gören alternatif ürünleri almak çok daha mantıklı ve hesaplı oluyor, zira bisiklet için özel olarak üretilmis bir ürün olsaydı fiyatı %30-%40 daha pahalı olurdu.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
beyazını bekleyelim gelirse alırım siyahı yazın fazladan terletir gibi. amacım zaten yaz kullanımı

• Beğen
Tepkiler: wrmsty

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
beyazını bekleyelim gelirse alırım siyahı yazın fazladan terletir gibi. amacım zaten yaz kullanımı
Ben kullanıyorum. Beyaz ve soğutucu olanı tercih et. Kolları serin tutuyor. Yanıkları önlüyor. Uzun sürüşlerde kesinlikle iş görüyor.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
AliExpress ten almayı düşünüyorum. Rockbros marka. Amele yanığı olmamak İçin. Var mı başka tavsiyesi olan. ? Özellikle yurtiçinden