Başlangıç bisikleti olarak katlanır bisiklet tavsiyesi

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
@Patron Kayışlı bisikletlerin herhangi bir zararı yok bu arada zarar derken neyi kastettiğinizi anlayamadım eğer dayanıklılıkla ilgili şüpheleriniz varsa son derece dayanıklı malzemeden yapılıyorlar ekstra güzelliği yağlama gibi bir derdi olmadığı için pçalarınıza yağ bulaşma olasılığı yoktur ayrıca daha sessiz sürüş sağlar fakat bldiğim kadarıyla 1000 TL ye kayışlı model bisiklet bulmak zor eğer illa kayışlı model alıcaksanız minimum 7 vites alın 3 vitesliler zamanla yetersiz kalır

Scudo

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@hidromek öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Ben kayışlı katlanır bisiklet düşünüyorum. Minimum 8 vites. 20" hangi modelleri önerirsiniz? Bütçem 1000 tl maalesef. İkinci el e alabilirim.
Bu decathion da ki btwin'ler kayışlı değil mi acaba ?

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
btwinler bazıları kayışlı. 750 ve 1250 liraya alacağınız tilt 120/500 modelleri zincirli. Kayışlı modeller(bence de en az 7 vitesli alın) 2000 liradan başlıyor. Bütçeniz yetiyorsa alın derim, çok daha iyi sistemleri var. Kayışlıya bütçeniz yetmiyorsa tilt500 de çok güzel, bende tilt 500 var. Daha uygun modellerde var. Şu an kış diye indirimler var, kozyatağı metroda bir tane 6 vites katlanır bisiklet vardı, markayı hatırlamıyorum 500 liraya düşmüş...aliminyum kadro shimano vites

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@avcioglu cevabın için teşekkür ederim.
Tilt 500 sıfır alabilirim. Kafama uygun 2.el bulursam onu da alabilirim.
Hocam kadro hakkında bilgi verir misiniz ? Hangi kadroyu almalıyım?

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
b'Twin
@Patron kadro vs. konuda özel bilgim yok çok araştıran ve bisiklet toplama vs. işlerine giren bir değilim. Aldım kullanıyorum, iyimi kötümü tam bilemiyorum ama işimi çok güzel görüyor bisiklet. Yazın aldım işe gidip gelirken kullanıyorum strava'da 1000km'yi buldum sorun yok. tilt500ün katlama mekanizması iyi çabuk katlanıyor. Aluminyum kadro da güzel bir eksiklik hissetmiyorum. yani 1200 lira eder bir bisiklet. fakat şu eksik şurası kötü diyemiyorum, çünkü diğer bisikletleri kullanmadım. BTWin'in katlama mekanizması diğer bisikletlerden havada karada daha pratik diye biliyorum...
7 vites genelde yetiyor. Yokuşlarda çok yorduğu için çok terletiyor. Belki 18 veya 21 vitesli katlanır bisiklet almak isteyebilirsiniz..
Ha pardon şimdi aklıma geldi, frenleri çok dandik pabuçlar vs. iyi tutmuyor. Birde aldığın yerde bisiklet ayarsız olabiliyor, mutlaka büyük bir dechatlon mağazasına gidip ücretsiz ilk bakım yaptırmanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Patron

caglarhuseyin

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Hüseyin Ç.
Bisiklet
Tern
Selam arkadaşlar
İSKAB - İstanbul Katlanır Bisiklet
Grubumuz mevcut facebook tan takip edebilirsiniz.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Patron

Tutamtatar

Üye
Tepki
33
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Guveng

nasıl oldu

zaferalm

Üye
Tepki
41
İsim
Zafer Alemdaroğlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Katlanır bisikletlerde göbekten vites olan modeller hangileridir? Nasıl anlayabiliriz ? Göbekten vites olan donanım ismi hangileri oluyor? Olmadı koddan kontrol eder bakarız

Tepki
0
İsim
fatih
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Katlanır
shimano nexus vites olanlar göbekten vitesli olarak biliyorum. Ben de 1hafta önce Bisan fx3800 aldım 3 vites göbekten. Marka olarak carraroyu tercih ederdim ama katlama mekanizması ve 16 inç olması diğer katlanırlara göre çok daha kompakt old. (3 e katlanıyo) için tercihim bisan oldu ve aynı nedenlerden ötürü Genelde ulaşım için aldığımdan dolayı metrobüs otobüs yer kaplamaması da etkenler arasında.

tatar2613

Üye
Tepki
4
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar. Arkadaşlar Carraro Flexi 108 ile Tern Link A7 arasında kaldım. Yıllar sonra ilk kez bisiklet alıcam. Evden işe işten eve günlük 10km lik yokuşsuz düz bir yolum var. Öneriniz nedir ? Ya da başka bir önerileriniz var mıdır ?
Ve internetten sipariş verirsem bu markaların kurulumu bulunduğum şehirde ki (Eskişehir) servisemi yaptırmalıyım?