avid elixir x7 yag basma sorunu

Ramazan Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
634
2012 avid elixir 7 hidrolik fren kullanıyorum.arka fren balatam bittigi için yeni balata alıp takmak istedim ama pistonlar ileri dogru çıktıgı için haliyle yeni balatalar takılmadı.tornavida yardımıyla pistonları biraz geri ittim fakat tam olarak sıfırlanmadıgı için yine balatalar takılmadı.hava yaptıgını düşünerek bisikletçiye götürdüm öylede olmuş zaten.fakat havasını alma işleminde dogal olarak bir miktar yag eksilmesi oldu ve bunu tamamlamak için yag doldurma kitiyle yag basmak istedik ama olmadı.kalipere yag basılamadı bitürlü.işin ilginç tarafı kaliperdeki rekoru gevşetince yag geliyo fakat enjekte etmek istedigimizde ise olmuyo.bunun sebebi ne olabilir acaba.konuyla alakalı bilgisi olan yada bu sorunla daha önceden karşılaşmış arkadaşlarımız varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.teşekkürler

Scudo

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
Burdan uzun uzun açıklarım fakat berki anlarsınız berki anlamazsınız bilemem öncelikle fren kolunun orda ayar çubuğu var o çubuğu çevirerek hangi yöne olduğunu unuttum,kolu çevirerek fren kolunun gidona yaklaşmasını sağlayın ve pistonları tornavida ile itikleyin dikkat edin pistona zarar verebilirsiniz.Sonra (link) bu videoyu izleyin.

Ramazan Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
634
@özgürakbuz

ilginiz ve verdiginiz bilgiler için teşekkürler.ileri çıkan pistonu geri yerine itme ve yeni balatayı takmayla ilgili bir sorunumuz yok.boru içerisindeki hava alınınca bu işlemler halloldu.sorunumuz hava alma esnasında boşalan eksilen yagı tamamlamada.kaliperden kitle yag basılmıyo.