Aşırı kilolu biri için bisiklet tavsiyesi

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.277
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
19. günüme girdim. Hedefim minimum 40 gün :) 40. gün karar vereceğim devam edip etmemeye.daha önce 24 güne kadar yapmıştım.Pandemi öncesi 108 kiloya kadar indim ki kemik yapıma göre 100 civarı benim için yeterli bir kilo. Sonrasında bazı tedaviler nedeniyle kullandığım ilaçlar,pandemi ile gelen hareketsizlik derken aldım kiloları.
Ben mi yanlış anlıyorum yoksa 19 gündür sudan başka bir şey yiyip içmediniz mi? Su orucu bu mudur yoksa ufak tefek atıştırmalıklar içeriyor mu?

Bisikletiniz hayırlı olsun. Güzel bir bisiklet almışsınız. Aslında boyunuza göre çok aşırı olmayan bir kilonuz var ama bisiklet için biraz fazla. Jantların maksimum taşıyabileceği bir miktar var ve bu 130 kg civarı olur genelde. Hevesinizi ve isteğinizi gayet iyi anlıyorum fakat ekipmanın ve sizin sağlığınız açısından en azından 120 kilogramlara kadar inmenizi ve ondan sonra bisikletinizi kullanmaya başlamanızı öneririm. Bisiklete başladıktan sonra zaten yağ yakmanız hızlanacağı için kilo problem olmaktan çıkacaktır. En azından birkaç aylık kilo verme sürecinde yürüyüş ve yüzme tavsiye edebilirim. Yüzme kesinlikle çok etkili hem de eklem sağlığınız için de güvenli. Yani benim tavsiyem biraz sabretmeniz ve 120'lere kadar düşüp öyle bisikleti kullanmanız. Jantlara ve kadroya çok stres oluşturacak şuanki kilonuz ve her an problem yaşayabilirsiniz, garantisi yok.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç. ve rroyy
Scudo

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
En son 19 gün önce mi yedin?

• Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: templeos ve rroyy

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Ben mi yanlış anlıyorum yoksa 19 gündür sudan başka bir şey yiyip içmediniz mi? Su orucu bu mudur yoksa ufak tefek atıştırmalıklar içeriyor mu?

Bisikletiniz hayırlı olsun. Güzel bir bisiklet almışsınız. Aslında boyunuza göre çok aşırı olmayan bir kilonuz var ama bisiklet için biraz fazla. Jantların maksimum taşıyabileceği bir miktar var ve bu 130 kg civarı olur genelde. Hevesinizi ve isteğinizi gayet iyi anlıyorum fakat ekipmanın ve sizin sağlığınız açısından en azından 120 kilogramlara kadar inmenizi ve ondan sonra bisikletinizi kullanmaya başlamanızı öneririm. Bisiklete başladıktan sonra zaten yağ yakmanız hızlanacağı için kilo problem olmaktan çıkacaktır. En azından birkaç aylık kilo verme sürecinde yürüyüş ve yüzme tavsiye edebilirim. Yüzme kesinlikle çok etkili hem de eklem sağlığınız için de güvenli. Yani benim tavsiyem biraz sabretmeniz ve 120'lere kadar düşüp öyle bisikleti kullanmanız. Jantlara ve kadroya çok stres oluşturacak şuanki kilonuz ve her an problem yaşayabilirsiniz, garantisi yok.
yanlış anlamadınız. :) en son 19 gün önce yemek yedim. Su, churchill (maden suyu + limon +tuz), nadiren canım çekerse poşet çay (demleme çay ağır geliyor) ve haftada 2-3 türk kahvesi haricinde hiçbir şey tüketmiyorum.

Tavsiyeleriniz için de teşekkür ediyorum. Sanıyorum sabretmeye devam etmem en sağlıklısı olacak. şunun şurasında 21 gün kaldı sadece, geçer gider. :komik:

En son 19 gün önce mi yedin?
evet :)

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
477
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben 120 kg iken bisiklete başladım. Çok kısa sürede bisiklet ile 10 kg verdim, şu anda ise 96 kiloyum. Yazın sicaginda o kadar terliyordum ki ter, kadroda birikip yola damliyordu.

Carraro 328 modeli ile başladım. Kadrosu oldukça sağlam hatta Mtb leri aratmayacak saglamlikta bir yapidadir. 32 telli cift kat Alüminyum Jantlar ile de çok sorun yasamadim, sadece ön jant akordu erken bozuldu. Sorunum konforsuzluktu. Agirligimdan olsa gerek dislerim birbirine vuruyordu resmen bozuk yollarda.

Carraronun 3xx serisinin kadroları gercekten saglam. Aynı şey Mtb Daytona serisi içinde gecerli, eski başliklarin birinde de yazmistim, gecmis donemde sahip oldugum Daytona 727 ye kırilirsa kirilsin mantigi ile 2 kisi binmistim yaklasik 200 kg geliyorduk bisikletin ustunde belki 3 km yol gittik hic bir sorun yasamadik.

Carraro kadroları muadillerinden ciddi oranda agir, kullanilan alüminyum et kalınligi fazla ve boru çapları kritik noktalarda daha buyuk, Gorsellik ve iscilik kaba fakat kaynaktan kacinilmamis, kaynak bolgeleri traslanip mukavemeti azaltilmamis.

• Beğen
Tepkiler: templeos ve rroyy

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.755
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Bisiklet hareketlenmek için iyi bir seçenek bence. En azından dizlere aşırı yük binmeden hareket etmiş olur.

Kalp sağlığı açısından ise, kendi temposunu kendisi ayarlar. Neden kalbe zararlı olsun ki?
Bir kaç kisiden edindiğim tecrübe ile uyarmak istedim sadece yüksek kiloda nabız fırlıyor kişini kendi tercihi bundan sonrası

• Beğen
Tepkiler: rroyy

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Bir kaç kisiden edindiğim tecrübe ile uyarmak istedim sadece yüksek kiloda nabız fırlıyor kişini kendi tercihi bundan sonrası
kondisyon bisikletindeyken 130 civarı oluyor. yaşım için hedef nabız hızı aralığı 93-138 diye belirtilmiş. Maksimum kalp hızı için de 184 verilmiş. Sigma Rox Evo 11.1 satın aldım. Hız, kadans ve nabız sensörü mevcut. Tehlikeli olacak aralığa gelmeden, kontrollü olarak sürebilirim diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.755
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
kondisyon bisikletindeyken 130 civarı oluyor. yaşım için hedef nabız hızı aralığı 93-138 diye belirtilmiş. Maksimum kalp hızı için de 184 verilmiş. Sigma Rox Evo 11.1 satın aldım. Hız, kadans ve nabız sensörü mevcut. Tehlikeli olacak aralığa gelmeden, kontrollü olarak sürebilirim diye düşünüyorum.
aynen hocam nabız takip yaparak sürüş yapın sağlığınız daha kıymetli
Bir de 19 gündür yemek yemedim demişsiniz gün içerisin de halsizlik olmuyor mu benim de beslenme problemim var daha uzun mesafelere gidebilecek gücüm var fakat beslenmeden dolayı enerji bitiyor (link) sürüş den 2 saat kadar önce şu ürünü kullanmayı düşünüyorum sürüş sonrası da glutamin takviyesi alacağım kaslarım şiddetli ağrıyor

Son düzenleme:
  • Beğen

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Dün 18 yılın ardından ilk defa 15 dk kadar sürdüm bisikletimi. üzerimde kot pantolon vs olduğu için çok da devam etmedim. Biraz denge konusunda zayıflamışım, yakında oturacaktır diye düşünüyorum. Bisikleti aldığım bayi, sahilde, bisiklet yolunda kullanacağımı söylediğimde bu kilo ile de pek sorun olmayacağını iletti. Yine de şu su orucunu bitirdikten sonra kullanmak mantıklı olacaktır. Bisikletin selesi bana pek rahat gelmedi bunu da kiloya bağlıyorum, memeory foam selem bu akşam teslim edilecek, onu da taktıktan sonra çok problem olacağını sanmıyorum.

ekleme: su orucunun 27. gününü yarıladım.

rroyy.jpg

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.027
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dün 18 yılın ardından ilk defa 15 dk kadar sürdüm bisikletimi. üzerimde kot pantolon vs olduğu için çok da devam etmedim. Biraz denge konusunda zayıflamışım, yakında oturacaktır diye düşünüyorum. Bisikleti aldığım bayi, sahilde, bisiklet yolunda kullanacağımı söylediğimde bu kilo ile de pek sorun olmayacağını iletti. Yine de şu su orucunu bitirdikten sonra kullanmak mantıklı olacaktır. Bisikletin selesi bana pek rahat gelmedi bunu da kiloya bağlıyorum, memeory foam selem bu akşam teslim edilecek, onu da taktıktan sonra çok problem olacağını sanmıyorum.

317126 dosyayı görüntüle
Bisikletiniz hayırlı olsun. Benzer durumlardayız. Bisikletin kitapçığında maksimum taşıma kapasitesi yazar. Yerelden aldığım Peugeot'da bu çok düşüktü. Önceki mesajlarımdan bulabilirsiniz şu an net hatırlamıyorum ama atıyorum bisiklet dahil 100 kg falan. Bisiklet 12 kg desen adamlar benden 88 kg olmamı bekliyor. Ben bir süre sürüp sonrasında kadro küçük geldiği için sattım. Ithal kadrolarda ağırlık limiti daha fazla geldi bana. Misal şuan kullandığım Trek fx 2 yanlış hatırlamıyorsam 136 kg taşıma kapasiteli. Buna bisikletin ağırlığını dahil edince 124 kg yapıyor. Bisiklete ilk başladığım zamanlarda 135 kg idim. Şuan bu bisikleti kullanırken 121 kiloyum. 3 kg civarı da bagaj ve heybenin içindekiler vardır az çok. Limitte gidiyorum. Kadroda bir problem yaşamadım ama bu sene 4 kez tel kırdım arka janttan. Hem de atlama zıplama değil. Minik kasislerden geçerken seleden kalkıp geçmezseniz hemen kırılıveriyor. Gittim akort aleti aldım. Akort sehpası aldım. Belli ki işimiz çok düşecek. Mantıklı bir alışveriş oldu. Az çok öğrendim youtube üzerinden. Bu kadar kopma sebebi akordun kötü olması da değil. 3 ay önce falan Bursa'nın en iyisi diye tabir edilen amcaya götürdüm. Yine 3 ay dayandık. 😀

Kadroda bir eğilme yok. Ama olmayacağının bir garantisi de yok. Limit içinde olduğunuz sürece sürebilirsiniz bence. Tabii son karar sizin.

Sele konusunda ben de başta sizin gibi düşünüyordum. Hatta jelli sele takviyelerinden falan almıştım. Malum bölgeyi terletmekten başka işe yaramıyor. Peugeot üzerinde selle royal marka idi yanlış hatırlamıyorsam, Dümdüz spor bi sele vardı. 4-5 gün içinde kalça seleye alışıyor. Bence bir süre sürdükten sonra jelli seleye bakın. Tabii yine karar sizin 😀

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.020
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, aranızda yeniyim. Yeni bir başlık açmak yerine, mevcut başlıklardan en güncel giri tarihli olana yazmak istedim. 155 kilo (190 boy) iken bisiklet satın aldım. bu bisiklete binebilmek (en azından dizlerime zarar vermeden binebilmek) için kilo vermeye başladım. Şu an 140 kiloyum, ödemesini yaptığım bisikleti henüz mağazasından teslim dahi almadım. Amacım 120-125 kiloya indikten sonra kullanmaya başlamak, bu kiloya inmek için hedefim de haziran ayı başı. (water fasting denen yöntem ile kilo veriyorum.) Ancak sabırsızlanıyorum.

Aldığım bisiklet Giant Escape 2 City Disc (XL) modeli, sizce 120'lere inmeden hemen binmeye başlamam bisiklet ya da benim açımdan sorun olur mu? Bisiklete bindiğimde hamlık yaşamamak için arada sırada salonda kondisyon bisikletine de biniyorum ancak 1 ay daha beklemeden bisikletimi kullanmaya başlamak beni daha mutlu edecektir. Bu arada bisiklet için, kiloma göre daha olacağı için memory foam bir sele de satın aldım, bu da en azından zayıflayana kadar biraz konfor etkisi yaratacaktır.

Son olarak, bisiklet ile yola çıkmayı planlamıyorum. Tuzla - Fenerbahçe'deki trafiğe kapalı bisiklet yolunda kullanmayı amaçlıyorum.
Öncelikle “yeni başlık açamıyorum yauu” şikayetleriyle giriş yapmaktansa mevcut bir konu üzerinden yürümeniz vesilesiyle sizi tebrik ederek başlamak isterim. Bu şekilde de oluyormuş görmüş olduk :)

Sonrasında sağlık kaygısıyla bisiklete binmeyi seçmiş olmanız vesilesiyle de ayrıca tebrik etmek isterim.

Son olarak da şunu söylemek isterim; ‘hedef nabız aralığı’ değerlerini nasıl edindiniz bilmiyorum ama internetten araştırarak bulduysanız araya bir orta-üst seviye diyetisyenden de destek (almıyorsanız) almanız çok daha iyi olacaktır. Profesyonel bir desteğin yanında kendi 2. nabız bölgenizde yapacağınız sürüşler kilo vermenizde muazzam bir kolaylık sağlayacaktır.

Not: Bisikletin taşıyabileceği azami ağırlıkla ilgili bir yorum yapmaktan özellikle kaçınmak istedim.

Keyifli sürüşler!

• Beğen

mcanerg

Forum Demirbaşı
Tepki
1.109
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

317126 dosyayı görüntüle
Tayt alın mutlaka diğer çözümler hep palyatif olacaktır zayıf da olsanız sele problemi yaşarsınız taytsız.
Kilolu insanlarda pelvik bölge de yağlı olunca pişik benzeri rush vs oluyor bunun için sudocrem öneririm, yoksa herkesin poposu acıyor selede.
NAbız konusunda kilolu insanların büyük kısmında metabolik sendrom da olduğu için insülin seviyesi yüksek olduğu için nabız dinlenikken bile yüksek seyrediyor o yüzden zorlamaktan ziyade kalori yakılan düşük nabız zonunda başlamınızı öneririm sonrasında kilo verdikce düşer nabzınız

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Bisikletiniz hayırlı olsun. Benzer durumlardayız. Bisikletin kitapçığında maksimum taşıma kapasitesi yazar. Yerelden aldığım Peugeot'da bu çok düşüktü. Önceki mesajlarımdan bulabilirsiniz şu an net hatırlamıyorum ama atıyorum bisiklet dahil 100 kg falan. Bisiklet 12 kg desen adamlar benden 88 kg olmamı bekliyor. Ben bir süre sürüp sonrasında kadro küçük geldiği için sattım. Ithal kadrolarda ağırlık limiti daha fazla geldi bana. Misal şuan kullandığım Trek fx 2 yanlış hatırlamıyorsam 136 kg taşıma kapasiteli. Buna bisikletin ağırlığını dahil edince 124 kg yapıyor. Bisiklete ilk başladığım zamanlarda 135 kg idim. Şuan bu bisikleti kullanırken 121 kiloyum. 3 kg civarı da bagaj ve heybenin içindekiler vardır az çok. Limitte gidiyorum. Kadroda bir problem yaşamadım ama bu sene 4 kez tel kırdım arka janttan. Hem de atlama zıplama değil. Minik kasislerden geçerken seleden kalkıp geçmezseniz hemen kırılıveriyor. Gittim akort aleti aldım. Akort sehpası aldım. Belli ki işimiz çok düşecek. Mantıklı bir alışveriş oldu. Az çok öğrendim youtube üzerinden. Bu kadar kopma sebebi akordun kötü olması da değil. 3 ay önce falan Bursa'nın en iyisi diye tabir edilen amcaya götürdüm. Yine 3 ay dayandık. 😀

Kadroda bir eğilme yok. Ama olmayacağının bir garantisi de yok. Limit içinde olduğunuz sürece sürebilirsiniz bence. Tabii son karar sizin.

Sele konusunda ben de başta sizin gibi düşünüyordum. Hatta jelli sele takviyelerinden falan almıştım. Malum bölgeyi terletmekten başka işe yaramıyor. Peugeot üzerinde selle royal marka idi yanlış hatırlamıyorsam, Dümdüz spor bi sele vardı. 4-5 gün içinde kalça seleye alışıyor. Bence bir süre sürdükten sonra jelli seleye bakın. Tabii yine karar sizin 😀
İsin aslı artık kilo vs takmadan sürmeye karar verdim. (= bisiklet benden kıymetli değil, kadroyu kırarsam vs. O zaman düşünmeye karar verdim.

Su orucunu bitirmeden dün gece çıktım, 26 km kadar sürdüm. Yorgunluk vs çekmiyorum. Az önce de markete git gel 2km kadar sürebildim, sele ağrısı da şimdiden azalmış gibi

Sele olarak amazon'dan, ölçüye göre bir sele edindim. Memory foam olanlardan, bence buna bile gerek yoktu, orijinal seleye bile alışabilirim gibi geliyor şu an. Sizin dediğiniz gibi illa ki alışacaktır. 18 yıl sele yüzü görmemiş (= normal sanki ağrıması.
Öncelikle “yeni başlık açamıyorum yauu” şikayetleriyle giriş yapmaktansa mevcut bir konu üzerinden yürümeniz vesilesiyle sizi tebrik ederek başlamak isterim. Bu şekilde de oluyormuş görmüş olduk :)

Sonrasında sağlık kaygısıyla bisiklete binmeyi seçmiş olmanız vesilesiyle de ayrıca tebrik etmek isterim.

Son olarak da şunu söylemek isterim; ‘hedef nabız aralığı’ değerlerini nasıl edindiniz bilmiyorum ama internetten araştırarak bulduysanız araya bir orta-üst seviye diyetisyenden de destek (almıyorsanız) almanız çok daha iyi olacaktır. Profesyonel bir desteğin yanında kendi 2. nabız bölgenizde yapacağınız sürüşler kilo vermenizde muazzam bir kolaylık sağlayacaktır.

Not: Bisikletin taşıyabileceği azami ağırlıkla ilgili bir yorum yapmaktan özellikle kaçınmak istedim.

Keyifli sürüşler!
Çok teşekkürler, kilo yaş bilgisine göre verilen, internetteki değeri baz aldım açıkcası ancak dünkü sürüşümde pek de nabız ile ilgili sorun yaşamadım. Kilo konusunda esasen gerekeni yapıyorum. Su orucunda hedeflediğim süreye ulaşırsam, bisiklete pek iş düşmeyecek. Belki tekrar kilo almamak adına faydası olabilir.

Yeni başlık açma konusuna gelirsek, biraz ekşi sözlük, biraz da eski forum tecrübeleri ile alakalı sanıyorum. Benzer konulardan en güncel yanıtlı olanı seçmek istedim.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
Tayt alın mutlaka diğer çözümler hep palyatif olacaktır zayıf da olsanız sele problemi yaşarsınız taytsız.
Kilolu insanlarda pelvik bölge de yağlı olunca pişik benzeri rush vs oluyor bunun için sudocrem öneririm, yoksa herkesin poposu acıyor selede.
NAbız konusunda kilolu insanların büyük kısmında metabolik sendrom da olduğu için insülin seviyesi yüksek olduğu için nabız dinlenikken bile yüksek seyrediyor o yüzden zorlamaktan ziyade kalori yakılan düşük nabız zonunda başlamınızı öneririm sonrasında kilo verdikce düşer nabzınız
Su orucu sayesinde insülin direnci ile ilgili bir sorunum kalmadı. Hatta nabız ve tansiyon hep yüksekti, ilk su orucumdan sonra onları da toparladım.

Tayt kullanabileceğimi sanmıyorum ama aklımda olsun. (= belki taytlardaki jel kısmın sele için olanları var, onlardan edinirim.

Zannediyorum bu ağrının bu kadar şiddetli olması hamlıkla alakalıydı. Zamanla azalmaz ya da geçmez ise o zaman daha kapsamlı inceleyeceğim konuyu. 26 kmde bu kadar ağrıması normal değil, zaten ileride de daha uzun mesafelerde ağrır ise çok dert etmem, sadece dediğim gibi bu mesafede bu kadar ağrı biraz manntıksız geldi.

Son düzenleme:

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.027
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tayt kullanabileceğimi sanmıyorum ama aklımda olsun. (= belki taytlardaki jel kısmın sele için olanları var, onlardan edinirim.
Pedli şortlar da var. Decathlon'da bulabilirsiniz. Gerçi ben taytın küçük bedenini denemiştim olmuştu. Şortta en büyük bedeni denedim bacağım içinden geçmemişti. Bir deneyebilirsiniz. Pad destekli bisiklete özel boxerlar da mevcut. Ama katlanıp rahatsız ettiğinden şikayet etmiş çoğu kullanıcı o yüzden ben şuanlık düz sürüyorum.

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Pedli şortlar da var. Decathlon'da bulabilirsiniz. Gerçi ben taytın küçük bedenini denemiştim olmuştu. Şortta en büyük bedeni denedim bacağım içinden geçmemişti. Bir deneyebilirsiniz. Pad destekli bisiklete özel boxerlar da mevcut. Ama katlanıp rahatsız ettiğinden şikayet etmiş çoğu kullanıcı o yüzden ben şuanlık düz sürüyorum.
Bir süre alışmaya çalışıp gerekirse o seçenekleri değerlendireceğim.

bu arada bisikletin kitapçığında da maksimum ağırlık 161 kilo verilmiş. Bu konuyu da aşmış olduk. Doğru bisiklet seçmişim diyebiliriz.

Bisikletin tekerinin yerle teması kesmediği koşullar için üretilen, asfalt ya da bisiklet yolunda sürülmek üzere dizayn edilen bisikletlerde (benimkisi bu oluyor sanıyorum) 136 kilo sürücü, 25 bagaj, totalde 161 kg limit vermişler. Benim şu an sürücü + aksesuarlar 140'ı geçmiyor. Kafama takmadan sürmeye devam edebilirim.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-

mcanerg

Forum Demirbaşı
Tepki
1.109
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jelli taytın yerini diğer seçenekler tutmaz ama tabi tercih bu işler. Ben bazen cebine ihtiyaç duyduğum için taytın üzerine ince şort giyiyorum taytla çıkmak istemiyorsanız o şekilde başlanabilir.

• Beğen
Tepkiler: rroyy ve cemkurkcu

rroyy

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Giant
Bugün ağırdan alıp 15 km kadar sürdüm. Su orucunu da sonlandırdım. Ağrı olayları %70 kadar gitmiş durumda. gerçekten de alışılıyormuş. Aldığım sele rahat biliyorum, sıkıntılı olan benim vücutmuş. :)

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar biraz kiloluyum ve mevcut Selle royal seta s1 (144mm) sele çok rahatsız ediyor. +160mm üzeri yol bisikleti için ne alabilirim? 15-16 cm oturma kemik aralığım var ölçebildiğim kadarıyla.

Kendi bulduğum modeller

Brooks carved C17 (Yol bisikleti için çok iyi olmadığını söyleyenler var)

Selle smp well M1 ( Görüntüsü pek hoşuma gitmedi ama herkes çok rahat diyor)

Fizik tempo argo R5 (Bu güzele benziyor)

Fizik terra argo x5 (Bu da gravel bisiklet için olan versiyonu)

Seta s1'i satılığa çıkardım ama satılmadan yeni sele almam lazım çünkü seleye oturamıyorum gerçekten :D Bu ürünleri yol bisikleti ile kullanan arkadaş varsa ve tavsiye verebilirse sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve rroyy

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güncelleme: Fizik tempo argo R5 160mm aldım bikeinn üzerinden. Gelince yine bir güncelleme yaparım.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi