Ankara

BF Okuru

Üye
Tepki
2
herkese selam, ankara dan 34 yıllık ali ben :)
çocukluğumda üzerinden inmediğim bisiklet üzerine 15-20 yıl sonra tekrar binmek tarif edilemez bir acı :)
bu acıyı dindirebilmek için profesyonellerden yardım almaya geldim...

• Beğen
Tepkiler: Scott_Bisikletli
Scudo

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çocukluğumda üzerinden inmediğim bisiklet üzerine 15-20 yıl sonra tekrar binmek tarif edilemez bir acı :)
Hoş geldiniz.

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Yavaş başlayın adım adım arttırın bence. Çocukken yaptığınız herşeyi yaparım diye varsayımla başlarsanız ya kaza yaparsınız ya sakatlık olur. Terleyince hemen kıyafet değişimi, duş imkanı yoksa ıslak mendil (bebekler için olan) ile temizlik, sele ayarı ve brooks sele. Pişik olursa hemen krem. Diz ağrısı olursa, sorun var devam edersen hiç süremezsin sonra.
Gençken sürme ile yaşlı iken sürmek çok farklı.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sevilecek bir şehir değil.

• Beğen
Tepkiler: ndhakara

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar. Var mıdır rota önerisi olan ya da Ankara bir yol bisikleti grubu mensubu olan? Uzun zaman sonra döneceğim sürüşlere ancak İstanbul harici rota bilmem hiç. Süper olur birileriyle sürebilirsem. Yaşamkent tarafındayım.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.229
Bisiklet
Mosso
Selamlar. Var mıdır rota önerisi olan ya da Ankara bir yol bisikleti grubu mensubu olan? Uzun zaman sonra döneceğim sürüşlere ancak İstanbul harici rota bilmem hiç. Süper olur birileriyle sürebilirsem. Yaşamkent tarafındayım.
Ankaranın ne tarafındasınız bilmiyorum, ama her Ankara acemisi gibi önce Eymir gölü çevresinden başlayın zamanla sıkııp alternatif rotaları keçfedeceksiniz.

Cassini

Üye
Tepki
3
İsim
Erkut
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar bende Ankaradan katılıyorum

Ortaalang

Üye
Tepki
12
İsim
Göktuğ Ortaalan
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, Bisikletim 3x8 olarak kullanmaktayım. 1x11 Grupseti tüm parçaları aldım evimde duruyor. Montaj yapılacak malzemem yok. Ankara'da Hangisi Bisiklet Profesyonel işçiliği dükkan atölye vb. montaj yapılacak nerde tavsiye edersiniz ?

Bazı yerlerde ANKABİKE, PERFORMANS BİSİKLET, DELTA BİSİKLET, DİĞER vb. içşiliği iyi yapan usta hangisi tavsiye ediyorsunuz ?

Son düzenleme:

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, Bisikletim 3x8 olarak kullanmaktayım. 1x11 Grupseti tüm parçaları aldım evimde duruyor. Montaj yapılacak malzemem yok. Ankara'da Hangisi Bisiklet Profesyonel işçiliği dükkan atölye vb. montaj yapılacak nerde tavsiye edersiniz ?

Bazı yerlerde ANKABİKE, PERFORMANS BİSİKLET, DELTA BİSİKLET, DİĞER vb. içşiliği iyi yapan usta hangisi tavsiye ediyorsunuz ?
Delta ve performansın servis hizmeti var mı bilmiyorum, ankabike tavsiye ederim.

Scott_Bisikletli

Aktif Üye
Tepki
95
İsim
Scott
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sevilecek bir şehir değil.
Esasında Ankara Türkiye'nin en düzgün şehri. 2010 yılı öncesi dönemde, 7 yıl gibi Ankara'da kaldım.

İstanbul, İzmir, Bursanın (bunlara kısaca 3 şehir diyelim) içine sinmiş gecekondulaşma Ankara'da yok veya varsa da kontrollüdür kanser gibi gecekondulaşma değildir.

3 şehirde yol genişlikleri düzensizdir, yollar her bir fırsatta eğri büğrü gider çünkü yollar evlere, sitelere, AVM, hastanelere göre eğilip bükülür, Ankara'da ise yollar adam gibi geniştir, önce yol yapılır sonra evler siteler AVM'ler inşa edilir. Yaya kaldırımları da aynı biçimde, Ankara'da geniş ve düzenlidir, yürüdüğünüzde insan olduğunu hissedersiniz. Bisiklet Ankara'da hiç kullanmadım o konuda birşey diyemem.

Fakat 2010 için milat yılı diyelim, o milattan sonra Ankara'da aşırı betonlaşma, 3 şehirde olduğu gibi her bir boş alana birşeyler yapma girişimi başladı. Milat öncesi Ankara'da ufka baktığınızda Anadolu'nun bozkırlarını görürdünüz şimdi beton duvarlar görüyorsunuz. 2024'teki durum nedir bilmem, bir süredir gitmiyorum.

MaxEmre

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben genel olarak Yenimahalle-Kızılay ya da Yenimahalle-Kahramankazan istikametlerinde pedallıyorum.

Hsahindag

Üye
Tepki
144
İsim
Hüseyin Ş.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de Ankara da yaşayan biri olarak bulunduğum şehirden memnunum. Ulaşım konusunda bisikleti çok fazla kullanmaktayım. Bisikletli arkadaşlarla yağış olmadığı sürece etkinlik yapmaktayız. Şehir merkezinden Elmadağ, Gölbaşı-Eymir, Kazan, Temelli-Polatlı ve Çubuk ilçeleri ile farklı semtlerdeki park ve mesire yerlerine iki-üç günde bir tur düzenlemekteyiz. Yaz Kış bu faaliyetlerimiz devam etmektedir. Kendim aynı zamanda bisiklet eğitmenliği de yapmaktayım. Yani bisikletim balkonda yada bina boşluklarında eskimiyor...

Eray BAYĞAR

Daimi Üye
Tepki
258
İsim
Eray
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben de Ankara da yaşayan biri olarak bulunduğum şehirden memnunum. Ulaşım konusunda bisikleti çok fazla kullanmaktayım. Bisikletli arkadaşlarla yağış olmadığı sürece etkinlik yapmaktayız. Şehir merkezinden Elmadağ, Gölbaşı-Eymir, Kazan, Temelli-Polatlı ve Çubuk ilçeleri ile farklı semtlerdeki park ve mesire yerlerine iki-üç günde bir tur düzenlemekteyiz. Yaz Kış bu faaliyetlerimiz devam etmektedir. Kendim aynı zamanda bisiklet eğitmenliği de yapmaktayım. Yani bisikletim balkonda yada bina boşluklarında eskimiyor...
Genelde turlarda ortalama kaç hızla sürüş yapıyorsunuz? Yazın Ankara'da grup sürüşlerine katılmak istiyorum ama yavaş kalacağımdan endişeliyim.

Hsahindag

Üye
Tepki
144
İsim
Hüseyin Ş.
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Halihazırda sürüş yaptığımız grubumuz antrenmanlı oldukları için hızlı sayılır. Normal hızlarda giden grubumuzda var. Bisiklet eğitmenli yaptığımı söylemiştim. Yeni bisiklet öğrenenlerden de bir grup oluşturdum. Bisiklete dair her şeyi ilk olarak benden duydukları için bu grup daha çok trafik kurallarına uyan grup olacak.
Ankara da bisiklet sürmek isteyen, Trafikte bisiklet sürmekte zorlanan her yaştaki kardeşlerimizle birlikte bisiklet sürebiliriz. Eksik bilgilerini tamamlayarak bizde onlardan yeni şeyler öğrenebiliriz. Ortak paydamızın bisiklet olduğunu bilerek, bisikletli olarak her etkinliğe varım.
Selamlar...

• Beğen
Tepkiler: mdonertas