AFC renkli vidalar

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Merhabalar arkadaşlar,

Günümüzda hafif ve renkli bisiklet parçalarına ilgi giderek artmakta.Bisikletine ayrı bir hava katmak isteyenlerin arayıpta bulamadığı Vida çeşitlerini izninizle tanıtmak istiyorum.

Vidaların tamamı 7075 T6 alaşımlı Alüminyum'an üetilmiş olup,çok yüksek sertlik değerlerine sahiptir.

M5x10 Vidalar

6 Vidalı Disk Fren Rotorlarında,Suluk Kafesi yuvalarında,Vites ve Fren tellerini sıkan Vidaların yerine kullanılabilmektedir..

1 Vida ağırlığı;1.1 Gr.

M5x16 Vidalar

Gidon boğazı, Fren-Vites kolları kelepçeleri,sele kelepçesi ve ön Vites kelepçesinde kullanılabilmektedir..

1 Vida ağırlığı; 1.2 Gr.

M6x18 Vidalar

Disk Fren Kaliperlerinde,V- Fren ayaklarında, modeline göre değişmekle beraber Gidon Boğazlarında ve çişitli kısımlarda kullanılabilmektedir.

1 Vida ağırlığı; 1.8 Gr.

Aynakol Vidaları.

Yol ve Dağ bisikletleri Aynakollarına uyumludur.Allen yuvası 4 mm çapta olup,8 mm derinliğindedir.Bu özellik Vidaların mukavemetini yüksek oranda arttırmaktadır.

4 Vida+Somun ağırlığı;7.4 Gr.

Not:Bu konu satış amaçlı değildir.Lütfen buradan fiyat sormayınız arkadaşlar.

Scudo

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
İdris gerçekten çok güzeller.Kcnc leri çıkarma vakti gelmiş. :D

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Eğer bir sorun çıkmazsa aynakol vidalarından bir set benim :)
Ellerine sağlık İdris Abi..

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
gerçekten farklı bi hava katmak isteyenler için iyi bir alternatif.peki bu vidalar gidon boğazındada kullanılıyomu?

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bende aynı soruyu sormak istiyorum fren kaliperlerinde de kullanmak istiyorum ama aliinyum olduğu için dayanıklı olacağını sanmıyorum frenler için yada gidon gidon boğazına dayanabilecek ürün tavsiye ediyomusunuz

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
AFC markası nerenin üretimi acaba ? Bir de sadece bu tip ürünleri mi üretiyor ?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@semihh

AFC Türkiye de ürteiliyor... Bursada... Sadece hafif bu tür ürünler üretiyor...

semihh

Forum Bağımlısı
Tepki
189
O zaman İdris Abi üretiyor bunları :D Bursa'da olduğuna göre :D:D

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
İdris Bey, her zaman ülkemizde böyle girişimlerin yapılmasından yanayım; bunlar beni çok sevindiriyor ama diğer tarafta güvenlikten ödün vermemek lazım..
Tabii ki bunlar suluk kafesi, çamurluk bağlantıları gibi yerlerde gayet güzel duracak parçalar, ama fren veya benzeri kontrol sistemlerinde kullanılabileceğini söylemek çok iddialı geliyor bana.

Aluminyum civataları emniyet gerektiren herhangi bir noktada kullanmanın sağlıklı olacağını düşünmüyorum; değil fren elemanları, gidon boğazında bile çok riskli. Aluminyum civatanın kaldırabileceği tork sınırlı olduğundan çoğu yerde yeterli sıkma kuvvetini sağlamayacaktır; veya titreşim ile gevşemeye meyilli olacaktır. En iyimser ihtimalle sökmeye çalışırken alyan yuvası kolayca yalama olup başa tonla iş açabilir. Neden Titanyum kullanmayı da düşünmüyorsunuz; bence bu girişimcilikle onu da yapabilirsiniz.

Dipnot: Bağlantı elemanının diş profili metrik veya withworth gibi bir standartta ise bu parça "civata"dır. Vida; diş profili belli bir standartta olmayan bağlantı elemanlarının ismidir.

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Bu konudan okuduguma gore bizim suluk kafeslerini bagladigimiz imbus civatalar metrik 5 mi oluyor? Ayrica suluk kafesi + pompa takma yuvasini beraber monteleyecegim. Alacagim civatanin kac mm uzunlugunda olmasi gerekir?

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cemkurkcu

Bu civatalar işinizi görecektir;

(link)

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Infinity dragon
Tesekkur ederim biliyorum bunu fakat daha ucuza yarin is yerimin yanindaki hirdavatcidan alacagim. O yuzden metrik kac diye sormustum, tesekkurler yine de :)