14/18 Mart "Yetimlerin Selamını Getirdik" Temalı Bursa-Çanakkale Turu

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bursa İHH Arama-Kurtarma ekibi olarak 14/18 Mart tarihleri arasında Bursa'dan Çanakkale'ye gidilecektir.Tur kontenjanı 20 kişi ile sınırlandırılmış olup ,kontenjan İHH ekibi ve gönüllülerince dolmuştur.Turumuz yolculuk süresince kamplı bir şekilde yapılıp çadırlarda konaklanılacaktır. Mevsimin soğuk olmasından ziyade, tur süresince yağışlı ve rüzgarlı olması aklımızdaki soru işaretlerinin başında gelmektedir.Turumuza dair keşif yapılmış olup muhtemel konaklama yerleri, duraklama yerleri ,günlük yapılacak km mesafesi hesaplanmıştır.Turumuza öncül , artçıl ve lojistik destek sunmak üzere üç araç eşlik edecektir.Turumuzun temel hedefleri arasında savaşlar, doğal afetler,ve farklı birçok sebepler dolayısıyla dünya üzerinde yetim kalmış,yetim bırakılmış çocukların sadece bulundukları ülkelerin değil tüm insanlığın sahiplenmesi ve gözetmesi gereken bir konu olduğu ve Çanakkale deniz zaferi münasebetiyle yurdumuzun her tarafından vatanı savunmak adına savaşa katılmış şehitlerimizin geride bıraktıkları yetim evlatlarının da sembolik olarak selamlarının götürülmesi amaçlanmıştır. Bu amaçla sloganımız "Yetimlerin Selamını Getirdik" ve "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" olacaktır. Değerli bisiklet sevdalıları fikirleriniz ve düşünceleriniz bize katkı sağlayacaktır eminim. Desteklerinizi bekliyoruz.

Dosyalar

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anlamlı bir program yapılmış.Ancak katılım biraz "Gizli Pençe " olmuş gibi geldi. Şehrimizden başlayacak bu güzel organizasyondan haberdar olamadık..

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cazci
Katılımda öncelik Orhangazi ilçesinin oldu çünkü proje Orhangaziye ait.Sayı sınırlamasının nedeni uzun, kamplı,bir nevi perfrmans turu oluşu ve ilk defa yapılıyor olması.Bu nedenle muhtemel doğabilecek sorunları en aza indirmek düşüncesi ile ilgili.Zamanı uzatabilirdiniz gibi bir düşünceye cevaben de tura katılacakların çoğunluğu memur olduğu için dolayısıyla daha uzun süre izin veya rapor almanın sıkıntısı kaynaklı.Bu turdan elde edilen tecrübeler neticesinde bir sonraki yıl inşaallah daha kalabalık bir gurup ile yapılması da düşünülüyor.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başarılı, sorunsuz bir tur olmasını dilerim.Gelecekte geniş katılımlı olması durumunda biz de destek verebiliriz..

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lütfen beni yanlış anlamayın 300km yolu 4 günde gitmek performans turu mu oluyor?

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cazci
Teşekkürler. Yapılması durumunda burdan tekrar paylaşımda bulunulacaktır.
@CeRKeZ
4 gün değil üç günde gidilecektir.Ayrıca 20 kişilik bir gurup için bu kadar mesafenin 3 günde yapılmasının performans olduğunu düşünüyorum.Ayrıntılı plan ekte mevcuttur.Saygılar

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet turumuzun görseli191550

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
14 Mart tarihinde toparlanıp 15 mart sabahı saat 08.30 sularında Bursa'dan Çanakkale'ye doğru pedallamaya başladığımız bisiklet turumuz 18 Mart tarihinde geri dönüşümüz ile birlikte çok şükür kazasız belasız bir şekilde tamamlandı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıl dönümü dolayısıyla bisikletlerle şehitlerimizin huzurunda olarak Kafkasya’dan Balkanlar’a, Ortadoğu’dan Kuzey Afrika’ya ve Hicaz Yarımadası’ndan İslam coğrafyasının birçok yerinden ecdadın katıldığı ve şehadete erdiği topraklara; Dünyanın dört bir yanındaki yetim kardeşlerimizin selamını götürdük. ‘Dini ve namusu için, dünü ve yarını için, doğduğu yerden ayrılıp ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi’ ruhu ve anlayışı ile vatanın her karış toprağını yurt bilen rengi, dili, ırkı ayrı ayrı olan şühedaya diyoruz ki: ‘Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki ‘Yetim Çocuklarımızın Size Selamı Var.’ O çocuklar diyor ki: Şehit düştüğünüz bu topraklarda İslam sancağını sizden devralan torunlarınız hiçbir ayırım gözetmeden sizin emanetiniz olan bizlere sahip çıkıyorlar. Nasıl ki sizler, dünyanın farklı yerlerinden gelip burada şehit oldunuz; onlar da şimdi yeryüzüne dağılıp sizin hatıranız olan bizleri yalnız bırakmıyorlar. Gün, tarihe, ahde vefa günüdür. Dünü unutmayan bu insanlar yarının daha güzel olması için gece gündüz çalışıyorlar. Onlar bizi unutmadı bizler de sizi! Rabbim bizleri cennetinde buluştursun mesajını bu kutlu topraklara ilettik.
İHH Bursa Marmara Afet Koordinasyon Merkezinden başlayan yolculuğumuz, Karacabey, Bandırma, Biga, Lapseki ve Çanakkale rotasından devam ederek Şehitler Abidesi’nde son buldu. 3 gün süren yolculuğumuz sırasında bizlere destek veren Emniyet ve Jandarma Ekiplerine, gerekli izinleri sağlayan Bursa, Balıkesir, Çanakkale Valiliklerimize teşekkür ederiz. Ayrıca 2. gün kamp yaptığımız Çelikgürü Köyü halkına ve Çanakkale İHH derneğinede yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Turumuzdan kareler;192599192600192601

192603192604192605192607192608192609192610192611192612192613192614192615192616192617192621192622192623

Dosyalar