Zwift

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaşlar. Bir süredir Zwift Türkiye grubu her pazartesi Türkiye saati ile 20:05'te kendi arasında sosyal sürüş yapmaktaydı. Biraz çabalar sonucu Zwift yönetimine bu etkinliği zwift takvimine (Companion) 4 haftalığına sabit etkinlik olarak aldırmayı başardı. Amaç, bu etkinliği zwift takviminde kalıcı bir yer edindirmek. Bunun için zwift yönetimi yapılan etkinliğe katılımı görmek istiyor. Şayet 4 hafta süresince katılım yeterli olursa etkinlik kalıcı olarak her pazartesi günü olmak kaydıyla zwift takvimine alınacak.

Sürüş sosyal amaçlı 45 km olarak 2- 2.5 w/kg ortalaması yapılmaktadır.. Rotanın son 4-5 km tırmanış, tırmanışa gelindiğinde kendisini denemek isteyen arkadaşlar, tırmanışta temposunu arttırabilir, arttırmak istemeyen grupta geri kalan kişiler ile tempo yükseltmeden bitişe kadar sürmektedir. Sizde pazartesi günleri müsaitseniz ve sosyal sürüş yapmak isterseniz aşağıdaki linkten sürüşe katılım gerçekleştirebilirsiniz.

(link)
Trek Rmk yazıyor. Zwift Türkiye'yi anladım da, öbürü ne?

Scudo

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaşlar. Bir süredir Zwift Türkiye grubu her pazartesi Türkiye saati ile 20:05'te kendi arasında sosyal sürüş yapmaktaydı. Biraz çabalar sonucu Zwift yönetimine bu etkinliği zwift takvimine (Companion) 4 haftalığına sabit etkinlik olarak aldırmayı başardı. Amaç, bu etkinliği zwift takviminde kalıcı bir yer edindirmek. Bunun için zwift yönetimi yapılan etkinliğe katılımı görmek istiyor. Şayet 4 hafta süresince katılım yeterli olursa etkinlik kalıcı olarak her pazartesi günü olmak kaydıyla zwift takvimine alınacak.

Sürüş sosyal amaçlı 45 km olarak 2- 2.5 w/kg ortalaması yapılmaktadır.. Rotanın son 4-5 km tırmanış, tırmanışa gelindiğinde kendisini denemek isteyen arkadaşlar, tırmanışta temposunu arttırabilir, arttırmak istemeyen grupta geri kalan kişiler ile tempo yükseltmeden bitişe kadar sürmektedir. Sizde pazartesi günleri müsaitseniz ve sosyal sürüş yapmak isterseniz aşağıdaki linkten sürüşe katılım gerçekleştirebilirsiniz.

(link)
Bu rotanın tırmanış bölümüde gayet iyi...:)

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.224
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zamanında app storedan daha uyguna almak mümkündü. Şimdilerde de geçerli mi bu fırsat? Veya kendi sitesinden 15 dolara almak yerine biraz daha uyguna elde edebileceğim bir yer var mı? Öğrenci halimle beni hayli zorlayacak çünkü. Diğer ücretsiz uygulamalardan hiç verim alamadım.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zamanında app storedan daha uyguna almak mümkündü. Şimdilerde de geçerli mi bu fırsat? Veya kendi sitesinden 15 dolara almak yerine biraz daha uyguna elde edebileceğim bir yer var mı? Öğrenci halimle beni hayli zorlayacak çünkü. Diğer ücretsiz uygulamalardan hiç verim alamadım.
Apple Store olayı bitti. Artık hepimiz 15 dolar üzerinden alıyoruz. Herhangi bir indirim falan yok diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
B

BF Okuru

Misafir
Bir yıl boyunca kullanacağınıza eminseniz, yıllık üyelikte 2 ay bedavaya geliyor.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.224
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir yıl boyunca kullanacağınıza eminseniz, yıllık üyelikte 2 ay bedavaya geliyor.
En fazla mayıs ayına kadar kullanırım. Sonra da benim için sezon başlıyor zaten dışarıda olurum. Teşekkür ederim ilginiz için.

Apple Store olayı bitti. Artık hepimiz 15 dolar üzerinden alıyoruz. Herhangi bir indirim falan yok diye biliyorum.
İlginiz için teşekkür ederim. Sitesinden devam ediyorum o halde.

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünya genelinde bi tek bize fazla geliyor bu ücret. Hadi başka uygulamaya geçenler var diyelim, Türkiye de zaten kullanan sayılı kişidir. Eylem yapıp biz gitsekte adamlara etki etmiyor. Tüh gittiler ucuza yapalım demiyorlar:)) O yüzden bizlerde çaresizce almak zorunda kalıyoruz. Fakiriz fakir kalacağız fakir öleceğiz...:D

Level indirimi olsa ,sprint ve kom başarısına göre indirimler falan güzel olur aslında...:)

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
zwift in sürekli fiyat güncelleyeceğini sanmıyorum. Senelerdir app store 50 liraydı zaten. 15 dolara güncellediler, bugün o fiyat 13,80 dolara düştü,seçimden sonra 10 dolara, seneye bu zamanlar da 7-8 dolara inmiş olacak diye düşünüyorum. 2 sene güncellmeseler zaten fiyat 4 dolara kadar düşer. yani 2 sene sonra dolar 100 tl :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Farklı ödeme platformları (Nays, Tosla, Papara vb.) kullanarak dolaylı yoldan indirim almak mümkün. Ben (İş bankasının) Nays uygulamasıyla satın alıyorum. Bir kaç aydır devam eden %20 iade kampanyası var. Normalde 399 lira olan aylık abonelik 320 liraya denk geliyor. 6 ay açık tutarsam 480 lira kardayım demek. 7 ay için 560 lira. Hiç yoktan iyidir bence. Benim kullandığım uygulamanın davet linki aşağıda:

Artık finansal işlemlere para vermiyor, kolayca borç alıyor, üstüne bol bol da hediye para kazanıyoruz! Sen de Nays’a gel, birlikte kazanalım.
(link)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yılda iç lastik, dış lastik, forma, tamir bakım vs hesapladığında zwift yıllık maliyeti daha ucuza geliyor.:)
Gerçekten öyle daha hesaplı. Artı güvenlik endişesi olmuyor. Nedense uzunca bir süredir dışarıda bisiklet binme isteğim yok, geçen yıl boyunca gelen kaza haberlerinden sanırım.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.162
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıcakta çekilmez, klima ve vantilatörle belki. Hiç denemedim. Şu havada bile balkonda sürüyorum güzel oluyor soğuk soğuk.

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir yanım diyor al, para verince daha çok kullanırsın öteki yanım diyor o mu beni ben mi onu geçtim stresine gireceğine aç youtube videosu izlerken keyifli keyifli sür.

Ben iyisi mi 25'lik bedava, bittikten sonra da youtube devam. Zaten çok karmaşık bir uygulama bence, o yüzden de kullanamıyor olabilirim gerçi, bilemedim.

Bilal Akbaş

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Biloo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağustos sıcağında bir Zwift deneyin de görün bakalım nasıl oluyor.
Kış dönemi için zaten hocam dediklerim yoksa yaz aylarında sabah erken kalkıp, akşam saatlerinde gün geç karardığı için sürüşler daha mantıklı...
Bir yanım diyor al, para verince daha çok kullanırsın öteki yanım diyor o mu beni ben mi onu geçtim stresine gireceğine aç youtube videosu izlerken keyifli keyifli sür.

Ben iyisi mi 25'lik bedava, bittikten sonra da youtube devam. Zaten çok karmaşık bir uygulama bence, o yüzden de kullanamıyor olabilirim gerçi, bilemedim.
Olay tamamen kendini geliştirmek isteyenler için. Hergün dışarıda 30 k yaptığın sürüş ile zwift üzerinde yaptığın 30 k antreman arasında dağlar fark vark. Ben sadece süreyim zamanımda var derseniz dışarıda sür gel, yok kendimi geliştireyim yarışmalara hazırlanayım derseniz, dışarıda sürdüğün 30 k ile çok zorlar.

• Beğen
Tepkiler: Mazm

Monomorph

Üye
Tepki
183
İsim
Alperen
Bisiklet
Specialized
Her ay 25k'yı iple çeken arkadaşların seveceği bir bug söyleyeyim: 25 km'nin 24 kmsini kullanıyoruz. Ertesi gün kalan 1 km ile zwift takvimindeki herhangi bir grup sürüşüne giriyoruz. 1km tükense bile istediğimiz sürmeye devam edebiliyoruz. Böylece 1 gün yerine 2 gün sürerek sineğin yağını çıkarmış oluyoruz :)

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben ios üzerinden üyelik alarak 50 TL öle yola çıkıp, 400 TL tokadını yemiştim. Artık öyle devam ederken geçen sürüşte "deneme modunuz bitiyor" uyarısı alınca şaşırdım. Sonra baktım ki ödeme yöntemi güncelleyin falan diyor. Anladığım kadarıyla bir üyelik yenilemesi yapmam gerekiyor.

Yalnız şunu anlamadım, üyelik yenileme 14.99 dolar üzerinden yapılıyor. Bu Windows üzerinden gördüğüm fiyat. Artık dolar bazında mi alınıyor üyelik ücreti acaba? Eğer öyleyse bir kac ay sonra 400 u de mumla ararız.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.224
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben ios üzerinden üyelik alarak 50 TL öle yola çıkıp, 400 TL tokadını yemiştim. Artık öyle devam ederken geçen sürüşte "deneme modunuz bitiyor" uyarısı alınca şaşırdım. Sonra baktım ki ödeme yöntemi güncelleyin falan diyor. Anladığım kadarıyla bir üyelik yenilemesi yapmam gerekiyor.

Yalnız şunu anlamadım, üyelik yenileme 14.99 dolar üzerinden yapılıyor. Bu Windows üzerinden gördüğüm fiyat. Artık dolar bazında mi alınıyor üyelik ücreti acaba? Eğer öyleyse bir kac ay sonra 400 u de mumla ararız.
Ben de aralık ayında kendi sitesinden 15 dolar karşılığı almıştım. Kartımdan 450 tl çekilmişti ama o günkü tl karşılığı 390 tl civarı falandı. Bu duruma anlam verememiştim. Play store üzerinden 400 tlye yenilendiğini söylemişti arkadaşlar fakat o gün için deneyememiştim. Anladığım kadarıyla kendi sitesinden alırsanız 14.99 + vergi, play store ve appstoredan alırsanız sabit 400 tl.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo