Yol bisikleti seciminde yardim istiyorum!!!

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Mert Esgi

Önemli değil ne demek...
Ama ben aklınızın ermeyeceği gibi bir şey demek istemedim, ne haddime! öyle anlaşıldıysa özürdilerim.Ayrıca bunun akılla alakası da yok sadece tecrübe ki ben çok tecrübesizim,etrafınız da,tanıdığınız bütün arkadaşlarınızın farklı bisikletlerini fırsat buldukça test edin,hepsi birer tecrübe olacaktır... bisikletlere dokunun,elinize alın,kaldırın,inceleyin vs.

İstanbul mağazalarını bilmem ama İzmir'de Focus satan Serkan ağabey var,Kess bike,online mağazası da;
(link)
Ama genede İstanbul'u araştırın.. denemeden dokunmadan karar vermeyin...Ben Serkan ağabey'in siyah Focus yol bisikletini biraz inceleme fırsatı buldum, Cidden çok güzel bir bisikletti ama modelini hatırlamıyorum.
Ama Focus alın demek istemiyorum burada yani görmezden gelmeyin diye diyorum belki aradığınız modeli barındıran marka Cannondale,Trek,Scott vs. değildir.Ama İstanbul'da yoksa da yormayın kendinizi...

• Beğen
Tepkiler: Mert Esgi
Scudo

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Esgi

Sorun yok Mert kardeşim.Benim de zaten,herhangi bir sitem algılamam olmadı.Seçenekleri de ,seçimimi de yazdım.Kolay gelsin.

• Beğen

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Goruslerini ve onerilerini paylasan herkese cok tesekkur ederim. Sanirim bugun itibariyle kararimi vermis bulunuyorum. Aluminyum kadrolardan vazgecip babamin da biraz yardimiyla butceyi biraz artirip Scott CR1 Comp almaya karar verdim. Scott'in CR1 serisini baya arastirdim. Marka bu seriye baya bir yatirim yapmis. Hatta Addict'ten bile daha rahat oldugunu markanin kendisi belirtiyor. :D
Bike Radar sitesindeki review: (link)

Benim aklima baya yatti gibi gozukuyor. Artik arkasina "Babam Sagolsun" yazisi sart olacak heralde. :)

Simdi onemli olan "en ucuza nerden bulurum?" sorusuna cevap bulmak. Su anda Bike and Outdoor'da %25 indirimliymis.
(link) CR1 Comp (20) - 2011 Model&Kat_ID=1&Sub_KATID=31&Tur_ID=227&part=urun_detay&Urun_ID=8452
Sizce bu kampanyayi degerlendirmeli miyim yoksa birkac ay sonra daha ucuza bulma ihtimalim var mi? Daha ucuz bir fiyat goren bilen duyan varsa lutfen paylassin. Bir an once alip kendimi yollara vurmak istiyorum!!!

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
nakit verdiğinizde %25 in üzerine belki 1-2 puan daha indirim alabilirsiniz. 2011 modeller bittiğinde indirimde bitmiş olur. 2012 ler seneye bu günlerdeki indirim zamanına kadar normal fiyattan satılır. (scott lar için yazıyorum).
hanki boy alacağınıza iyi karar verin satın alma aşamasında karar değiştirmeyin.
cr1 de ayna kol 3 çeşit 53/39, 50/34, 50/39/30 3. seçenek kalmamış olabilir. genel durumunuza göre seçim yapın
Cannondale caat 10 ve 8 serileri karbon kadrodan vaz geçtiğiniz anda değerlendirilmesi gereken çok güzel seçenekler. Fazla ayrıntılı olmayan bir bakışta caad 8 in alın borusu caad 10 dan daha uzun daha dik sürüşe uygun bu da daha konforlu sürüş sağlamak için dizayn edildiğini gösterebilir (tabi kadronun diğer ölçülerinide dikkate almak lazım ) caad 10 ise daha aerodinamik tasarlanmış gibi görünüyor. en doğrusu firmaya sormak.

• Beğen

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Herkese tekrar merhaba!
Eminim bu basligi gordugunuzde "Yine mi bu cocuk" "Hala bir karar veremedi mi?" diye dusunceler cikacaktir. Haklisiniz! Forumu baya mesgul ettim bu konuyla biliyorum. Secimim konusunda bircok gidip gelme yasadim. Once Aluminium kadroyla basladim sonra karbona gectim. Ama bu konuda sona kalan dona kalir olayini yasadim. Tam CR1 Comp'a karar vermisken maalesef L kadrosu kalmamis. En son forumda CAAD 10'e karar verdim demistim. O da su anda Delta'da yokmus. Beklemek istemiyorum artik. Su andaki dusuncem sudur: Biraz daha alt seviye bir bisikletle baslamak sonra gerektiginde onu degistirmek ya da componentleri upgrade etmek. Bilmiyorum ustalarimiz ne de bu dusunceme ama kadro olsaydi ben neredeyse 4000 Tl ye CR1 Team aliyodum. Simdiki dusuncemle %50 tasarruf sagliyorum ki benim gibi bir ogrenci icin o para 5 donem harc parasi ediyor :D Su anda bana kalan opsiyonlar:

Scott Speedster S30
(link) Speedster S30 (CD18) - 2011 Model&Kat_ID=1&Sub_KATID=31&Tur_ID=227&part=urun_detay&Urun_ID=8453

Cannondale CAAD 8 105
(link)

Simdi bana Scott S30 daha sicak geliyor. Neden derseniz bilmiyorum. Ikisine de birer bakis attigimda CAAD bana Scott in verdigi heyecani vermiyor. Scott ile ilgili her turlu reviewu, testi okudum. Bana ters gelen hic bir tarafi yok. Hatta bircok yerde cok iyi bir baslangic yol bisikleti oldugunu belirtiliyor. Donanimi CAAD e gore daha dusuk biliyorum. Ama bunu alarak kenara ayirdigim parayla bunu 105 sete hatta biraz daha abartip ultegraya bile upgrade mumkun.

Sonuc olarak biliyorum belki cogunuz bu kararimi elestirecek, diger cogunluk aferin en sonunda yolunu bulmussun diyecek. Herkese fikirleri icin tesekkur ederim. Ben su anda super bir yol bisikleti degil orta halli, iyi kadrolu bir baslangic ariyorum. Ama sunu soyleyebilirim bir sonraki bisikletim kesinlikle CR1 olacak. Su anda sizden istegim S30 ile ilgili olumlu olumsuz gorusleriniz varsa deneyimleriniz varsa paylasmaniz. Cok feci bir eksisi varsa kararimi gozden gecirmeye hazirim.

Simdiden tesekkur ederim. Bu isi Carsamba gunu bitirmek istiyorum o yuzden goruslerinizi bir an once paylasmanizi rica ederim.

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Herkese tekrar merhaba!
Onceki mesajimda da yazdigim gibi bugun isi hallettim. Artik bir yol bisikleti sahibiyim. Cok guzel bir duyguymus. Her neyse yazdigim gibi gitmeyen tek sey aldigim bisiklet. Scott Speedster S30 diye gittim ama Giant TCR 1 CD20 alip eve dondum :D. Bu bisikleti internetten arastirirken yabanci sitelerde gormustum. Magazaya girdigimde direk gozume carpti ben de onu aldim zaten ellerinde S30 kalmamis :D Her neyse bisiklet full Shimano 105 donanimli. Kadro aluminyum. Diger bilgiler linkte

(link)

Henuz bisikleti teslim almadim cumartesi sabah alacagim.
Bu secim surecimde bana gorusleriyle yardimci olan herkese cok tesekkur ederim. Bu bisikleti karsima cikaran Bike and Outdoor'a da cok tesekkurler.