Yol bisikleti lastik önerisi

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...SCR'de hep 700x25 kullanıldığını gördüm bilmiyorum 28 olur mu...
Jant iç genişliği 15 mm olsa bile 28 mm destekler. O konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Kadro uyumu için de ön lastiğin geçtiği bir ve arka lastiğin geçtiği iki açıklığın tam lastiğin geçtiği hizlardaki genişliği ölçün, her iki yandan 28'den birkaç mm fazla açıklık varsa 28 mm lastik kullanabilirsiniz.
Bir de kumpas frenlerin maksimum lastik genişliği sınırı var tabii ama güncel modeller için o da 28 mm, bunda da sorun yok.

Scudo

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende Rubino Pro G2 kullanmaya başladım. Henüz 200 km civarı kullandım, Continental Ultra Sport 25 ten geçiş yapmıştım. Yol tutuşu ve yağmurda oldukça güzel performans aldım tavsiye ederim.

Tepki
61
İsim
berk
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Jant iç genişliği 15 mm olsa bile 28 mm destekler. O konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Kadro uyumu için de ön lastiğin geçtiği bir ve arka lastiğin geçtiği iki açıklığın tam lastiğin geçtiği hizlardaki genişliği ölçün, her iki yandan 28'den birkaç mm fazla açıklık varsa 28 mm lastik kullanabilirsiniz.
Bir de kumpas frenlerin maksimum lastik genişliği sınırı var tabii ama güncel modeller için o da 28 mm, bunda da sorun yok.
çok teşekkür ederim size ve cevap veren herkese:)

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

Loyol

Üye
Tepki
79
İsim
Özgür
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer bu 3 lastikten birini almayi dusunurseniz ultra sport 3. Kendi bisikletimde Michelin power road 700×25 kullandim. Ilk zamanlar çok iyiydi puruzssuz , sessiz bir sürüş vardi. 4 ay ve 1500 km sonunda arka lastik tam anlamiyla bitti. Her tarafi catladi, üzerindeki katman soyuldu ve hafif sert fren yapinca kizaklayip tehlike yaratmaya başladi. Ayni lastiğin teki şu an 1500 tl civari. Ayni kategorideki lastiklerin fiyatlarida yaklaşik bu kadar. Ve bu benim için fazla. Amazonda fincci adli bir markaya denk geldim. 700×25 cifti kargo dahil 700 tl. Yorumlar hep olumluydu. Almadan önce baya düşündüm beklentimi yuksek tutmayarak aldim. Şu ana kadar yaklasik 100 km surdum. O kadar kötü beklerken şu ana kadar bana göre çok iyi. Hafif, sessiz, akici, yumuşak , yolu iyi tutuyor. Tek düşüncem Antalya sicagina ne kadar dayanir. Ama az dayansa bile bir çift daha alabilirim daha sonra. Ben surekli yarişlara hazirlanan birisi değilim. Bu şekilde olan arkadaşlara tavsiye ederim.

oscak41

Rider
Tepki
402
İsim
Osman Çakmak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar bende giant scr 2020 kadrolu toplama bisiklet var.Kullandığım MICHELIN PRO3 SERVICE COURSE 700x25 dün yanaklardan patladı.Bundan sonrası için tr asfaltı,çukurları bol olduğundan 700x28c ye geçme düşüncem var.Ancak SCR'de hep 700x25 kullanıldığını gördüm bilmiyorum 28 olur mu..

Yol tutuş ve zırt pırt patlamayacak sağlam bir lastik istiyorum.Tabi performansı da yerlerde olmasın.1000 lira civarına kadar çıkabilirim.
Burdan gördüğüm ve araştırdığım birkaç lastik var.F/P olarak sizce hangisi daha iyi? Sizin de önerileriniz varsa alabilirim.
Continental Ultra Sport 3 700x28
Pirelli P7 Sport
Vittoria Road Rubino

Bir de amazon,aliexpress gibi sitelerden almak ne kadar mantıklı? Orijinal olmaması gibi bir kaygım var.
Continental hardshell yada gatorskin.

Eğer bu 3 lastikten birini almayi dusunurseniz ultra sport 3. Kendi bisikletimde Michelin power road 700×25 kullandim. Ilk zamanlar çok iyiydi puruzssuz , sessiz bir sürüş vardi. 4 ay ve 1500 km sonunda arka lastik tam anlamiyla bitti. Her tarafi catladi, üzerindeki katman soyuldu ve hafif sert fren yapinca kizaklayip tehlike yaratmaya başladi. Ayni lastiğin teki şu an 1500 tl civari. Ayni kategorideki lastiklerin fiyatlarida yaklaşik bu kadar. Ve bu benim için fazla. Amazonda fincci adli bir markaya denk geldim. 700×25 cifti kargo dahil 700 tl. Yorumlar hep olumluydu. Almadan önce baya düşündüm beklentimi yuksek tutmayarak aldim. Şu ana kadar yaklasik 100 km surdum. O kadar kötü beklerken şu ana kadar bana göre çok iyi. Hafif, sessiz, akici, yumuşak , yolu iyi tutuyor. Tek düşüncem Antalya sicagina ne kadar dayanir. Ama az dayansa bile bir çift daha alabilirim daha sonra. Ben surekli yarişlara hazirlanan birisi değilim. Bu şekilde olan arkadaşlara tavsiye ederim.
hocam 2 veya 3-4 aylık + belirli km'lerde yazar mısınız performansı nasıl?

• Beğen
Tepkiler: Loyol

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vittoria rubino pro antrenman için vs.. yarışlarda da vittoria corsa güzel...

mtb rusya

Üye
Tepki
10
İsim
ibrahim karaahmet
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence en iyi lastik kenda yurt disinda genellikle bunu kullaniyorlar...

Tepki
61
İsim
berk
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
WhatsApp Image 2023-05-28 at 21.05.09.jpg

Merhabalar

Ben Giant Scr kullanan birinin 28mm kullandığını görüp 25mm'den 28mm'ye geçtim.Ancak bu şekilde aşırı az bir bir mesafe var arada.Ve daha en yüksek psi da değil el pompasıyla olduğu kadar şişirdim.Tabi lastik yeni olduğu için o ortada olan kısım zamanla eriyecek.Sizce böyle sürmek sorun yaratır mı?

• Beğen
Tepkiler: Yasin BAYRAM

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.279
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
305067 dosyayı görüntüle

Merhabalar

Ben Giant Scr kullanan birinin 28mm kullandığını görüp 25mm'den 28mm'ye geçtim.Ancak bu şekilde aşırı az bir bir mesafe var arada.Ve daha en yüksek psi da değil el pompasıyla olduğu kadar şişirdim.Tabi lastik yeni olduğu için o ortada olan kısım zamanla eriyecek.Sizce böyle sürmek sorun yaratır mı?
Çok yakın olmuş. Öyle tahmin ettiğiniz kadar fazla erime olmaz. Eriyene kadar da zaten uzun kilometreler geçecektir. Sanırım Ultrasport 3 modeli lastiğin. Ben de aynısını kullanıyorum ve uzun süre erimeyecek sanırım. Eğer imkan varsa en temizi 25mm takın geçin. Elinizdekini değerlendirecekseniz de dikkatli şekilde sürtüp sürtmediğini kontrol edin. Size kalmış bir iş.

Tepki
61
İsim
berk
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Çok yakın olmuş. Öyle tahmin ettiğiniz kadar fazla erime olmaz. Eriyene kadar da zaten uzun kilometreler geçecektir. Sanırım Ultrasport 3 modeli lastiğin. Ben de aynısını kullanıyorum ve uzun süre erimeyecek sanırım. Eğer imkan varsa en temizi 25mm takın geçin. Elinizdekini değerlendirecekseniz de dikkatli şekilde sürtüp sürtmediğini kontrol edin. Size kalmış bir iş.
Şuanda sürtmüyor.Sadece o orta şeritteki her yeni lastikte olan çıkıntı erir anlamında dedim.Yani sorum bu kadar küçük aralık çamur vs harici sorun yaratır mı?Genelde çamur kumpasın orda daha çok toplanıyor bu fotoda kumpasın bağlı olduğu yerde çok tutmuyor.

Yani kesinlikle kullanma şöyle sorun yaşarsın diyen var mı acaba.

Lastiği yeni aldım ve 2.el satmadan da yeni 25'e geçemem.Değiştirdiğim 25mm patlak lastikti.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
286
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bende lastik almayı düşünüyorum şuan swalbe one kullanıyorum bisikleti aldığımdan lastik artık ömrünü tamamlıyor yaklaşık 10.000 km kadar oldu ve toplamda 5 defa anca patlamıştır aynı lastijten mi alsam yoksa farklı lastik mi alsam kararsız kaldım kullanım genelde asfalt ama Türkiye yollarını biliyorsunuz yarışta sezonda en fazla 2 defa gireceğim yani yarış olarakta çok Bi beklentim yok önerileriniz ne olur ?

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
305067 dosyayı görüntüle

Merhabalar

her lastik markansının ölçüleri biraz farklı oluyor.. ayrıca kullanılan jant ölçülerine göre de biri daha etli şişkin biri daha yayvan durabiliyor. yani demek istediğim diğer giant scr de kullanılan lastik ile sizin aldığınız lastik farklı marka ya da kullandığınız jantlar farklı olabilir. sonuçta mm lik hesaplar bunlar..

örneğin şu tabloda aynı jant modeline takılan farklı lastikler var. dikkat edersen 28c farklı marka lastiklerin ölçülen genişlikleri de farklı oluyor.

121.jpg

Tepki
61
İsim
berk
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
her lastik markansının ölçüleri biraz farklı oluyor.. ayrıca kullanılan jant ölçülerine göre de biri daha etli şişkin biri daha yayvan durabiliyor. yani demek istediğim diğer giant scr de kullanılan lastik ile sizin aldığınız lastik farklı marka ya da kullandığınız jantlar farklı olabilir. sonuçta mm lik hesaplar bunlar..

örneğin şu tabloda aynı jant modeline takılan farklı lastikler var. dikkat edersen 28c farklı marka lastiklerin ölçülen genişlikleri de farklı oluyor.

305076 dosyayı görüntüle
Gördüğüm kişi de benim aldığım lastiği (Cont Ultra Sport 3 28mm) kullanıyormuş şuan baktım da :) Kendisi ile iletişime geçtim 300km sürmüş jant akorları düzgün olduğu sürece,çamur vs olmadığı sürece sorun yaşamadığını söyledi.Umarım ben de yaşamam.

Kesin değiştir diyen yoksa bugün ilk sürüşümü yapacağım

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
869
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Pirelli 20 Temmuz 2023 tarihinde yaptığı (link) P Zero Race TLR 700x28 lastiklerini bazı jantlara uyumsuz olabileceği sebebiyle geri çağırmış. Satın alan olduysa linkten lastiklerinin söz konusu seriye ait olup olmadığını sorgulayabilir.

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.966
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
A merhaba soğuk asfalt için sağlam ve akıcı lastik önerir misiniz?Ultrasport 3 düşünüyorum.Tavsiye eder misiniz?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.100
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
A merhaba soğuk asfalt için sağlam ve akıcı lastik önerir misiniz?Ultrasport 3 düşünüyorum.Tavsiye eder misiniz?
Conti Ultrasport ve GP serisi yanakları nisbeten daha zayıf lastikler. Yandan yırtılmasıyla meşhur. Yan darbeyi de mıcırlı yolda ve soğuk asfaltta alır lastik dediğin. Size Durano lazım. Veya Conti olsun illa derseniz 4Season veya Gatorskin.

• Beğen
Tepkiler: ghostt

yakupf

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Yakup
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
michelin lithion 2 kullanıyorum ama yol tutma durumu pek güven vermiyor. Bu nasıl bir lastiktir

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
michelin lithion 2 kullanıyorum ama yol tutma durumu pek güven vermiyor. Bu nasıl bir lastiktir
Daha önce daha kalitelisini kullanmadığımdan olabilir fakat ben fazlasıyla güveniyorum. Islak performansı da gayet iyi bence. Yalnız yan yanaktan yarılma yaptı o şekilde kullanıyorum.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.216
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Conti Ultrasport ve GP serisi yanakları nisbeten daha zayıf lastikler. Yandan yırtılmasıyla meşhur. Yan darbeyi de mıcırlı yolda ve soğuk asfaltta alır lastik dediğin. Size Durano lazım. Veya Conti olsun illa derseniz 4Season veya Gatorskin.
Ekleme yapmak istiyorum. Gatorskin de yanaklardan çabuk yırtılıyor. Arkadaşımda var kendisi şikayetçi gatorskin hakkında.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.663
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yol bisikletimde Continental 700x23 grand prix lastikler var. Ama bunları artık elveda diyorum ki eskimediler oldukça kullanışsız lastikler. Bana göre tabi. Normalde daha bir engebeli , şehir de sürdüğüm için performanstan uzak bir sürüş biçimi yani (link) bu lastikleri takacağım. Kullanan arkadaşlarım olduğu için buna geçtim.