Yol bisikleti lastik önerisi

Onat GÜRSOY

Daimi Üye
Tepki
76
Merhaba arkadaşlar bisikletimin lastiği çok aşındığından ve yarıklar bulunduğundan değiştirmek istiyorum ben şu 4 lastik arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Başka tavsiyeleriniz varsada bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mavi0090
Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Gökhan Toros

Hangi web sitesinde 25 dolar civarı?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Son linkteki Continental Grand Prix 4 Season en iyi secim olacaktir. Michelin Pro Optimum veya Schwalbe Durano Plus diğer alternatifler olabilir.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
"gator skin" ıslak yol emniyeti iyi değil, patlamaya oldukça dirençli ben 2000 km dir kullanıyorum. yalnız benim kullandığım set (ön-arka) katlanır özellikte idi. yazın çok memnundum. ıslak zeminde bir kaç kayma yaşadım. Düşmedim ama kış için başka lastik kullanmaya karar verdim. yazın gene dönerim diye düşünüyorum.

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.658
Bisiklet
Colnago
Evans tan Ultremo ZX aldim, sanirim indirimde, tek kelime ile muthis, tavsiye ederim, bisikletimde de guzel durdu

http://i48.tinypic.com/2eoir2s.jpg

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ultremo çok hafif, biraz yumuşak hamurlu ve görüntüsünden beklenmeyecek kadar iyi yol tutuşu olan bir lastik. Yarışlar için ideal ama ömrü 2000 km. civarlarında. Gündelik kullanım ve antreman için malzemesi biraz daha kalın ve uzun ömürlü bir lastik tercih edilebilir. Arkadaşlar da Conti. Granprix 4 Season önermiş. Bence de en uygunu bu.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Bana göre görüntü yada hafiflik için lastik alınmamalı ,lastikte aranılan özellikler yol tutuşu uzun ömür ve patlamaya karşı direnç olmalıdır,180-200 gr lık lastikler Türkiye yollarında zımpara yemiş tahta misali çok kolay erirler ve hemen köşelenmeye başlarlar ve en önemlisi ucuz değillerdir, performans lastikleri olduğu için sadece yarışlarda tercih edilmelidirler benim param var bitince değiştiririm dersen o senin keyfin ,benim tavsiyem hem uzun süre kullanmak hem iyi yol tutuşu hem patlamaya karşı dirençli ve uygun fiyatlı bişeyler arıyorsan maxxis re fuse yada schwalbe lugano tercih et,bırak 50-100 gr ağır olsun ama sağlam olsun.:in:

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Rubena syrınx hem ucuz hem hafif hem de patlamıyor.Daha ne olsun:)

• Beğen
Tepkiler: UTK~16
B

BF Okuru

Misafir
Conti gp 4000 s kullanıyorum şu an 3500 km deyim önceden kullandığım lastiklerle arasında yol tutuş kavrama frenleme mesafesi ve kaymama konusunda dağlar kadar fark var. Islak yoldada aynı . Bu fark güvenlik açısından çok önemlidir. Frenleme mesafesinin artması ve hafifçe kaymaya başlamasından 3000 km den sonra arka lastiği öne aldım. Yine iyi gidiyor. Ultremonunda iyi olduğunu duymuştum eskiyince ondan almayı düşünüyorum denemek için . Ağır lastiklerin ülkemiz koşullarına uygun olduğu konusunda hemfikirim ancak bisikletin ivmesini çok etkiliyor.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
482
@zekeriya usta
Bizim lastikleri hemen kötülemişsin abi ben memnunum artık.Gariban lastiği:)

B

BF Okuru

Misafir
Aliciğim kötülemek değil, başka lastik kullanmadığından bilemeyebilirsin. İki lastik arasında maalesef bu farklar var.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bundan sonraki lastigim Continental Grand Prix 4 Season olacak. Yeteri kadar hafif ve direncli. Suan rakibi pek yok. Ama fiyati yuksek bir miktar..

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.801
Bisiklet
Cube
benim bisikletin üzerinde continental ultra sport var, her çıktığımda patlak patlak bıktım artık, iç lastik parası vermektense iyi lastik alacağım...

B

BF Okuru

Misafir
@emrahozkan

patlamaması lazım, patlak yılan ısırığı şeklinde çift ise, basıncı kontrol edin derim.