Yama yaparkenki yapıştırıcı sorunu

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.313
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Normal her yerde satılan yamalardan aldım yapıştırıcı olarakda derby kullandim 2 kez denedim yine yama tutmadi yeteri kadar bastirip beklememe rağmen acaba iç lastiğin kalitesindenmidir yoksa kullandigim malzemelerdenmi
Derby tutmaz.

Scudo

Suat72

Üye
Tepki
2
İsim
Suat
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu olay sanki çok zor ve gizemli bir hal sanki???Bally ve benzerleri yarım yamalak işler!!Linki sorana atıyım en iyi nasıl lastik tamir edilir cevabimla...Satın alırsanız kazanırsınız...

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu olay sanki çok zor ve gizemli bir hal sanki???Bally ve benzerleri yarım yamalak işler!!Linki sorana atıyım en iyi nasıl lastik tamir edilir cevabimla...Satın alırsanız kazanırsınız...
Firmayla alakanız var mı hocam. Üyeliğiniz çok yeni ve sadece yama hakkında mesajınız var.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Daha önce başka konuda da yazdım, Decathlon yama ve yapıştırıcı ile yama yaptım defalarca, daha sorunla karşılaşmadım. 105 psi'dan aşağı da düşmüyorum, 115 psi ile uzun süre kullandım.

sC&Cr

Üye
Tepki
237
İsim
Selçuk COŞKUN
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Thumbs Up ve Decathlon yama setleri ile yama yaptım hiç tutmama problemim olmadı. Ön operasyonları iyi şekilde yapmak lazım. ( Zımpara, temizlik yapıştırma sonrası baskı altında bekletmek. Min 10 dk kuruma süresi )

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
301
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden yapistiriciyi surdugum gibi yamayi yapistiriyordum ve hep sorun cikiyordu.
Megersem yamayi koymadan once yapistiricinin donmasi icin 2-3 dakika beklemem gerekiyormus

Suat72

Üye
Tepki
2
İsim
Suat
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aklını kullanan yazıları iyi okur araştirir kararını verir gerisinide merak etmez..Bir firmayla anlaşmamin olması olmamasi ne fark eder?Burası faydalı bilgiyi iletmek mekanı..Faydasız sorularla kimsenin vaktini almayın..Paranız yoksa gidin uydurma malzemeler alın...

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aklını kullanan yazılamxrı iyi okur araştirir kararını verir gerisinide merak etmez..Bir firmayla anlaşmamin olması olmamasi ne fark eder?Burası faydalı bilgiyi iletmek mekanı..Faydasız sorularla kimsenin vaktini almayın..Paranız yoksa gidin uydurma malzemeler alın...
Emir kipli tarzınız hoş değil. Herneyse, sonuçta promosyon yapıyorsunuz, sadece kullanıcı değilsiniz. Objektif olmama ihtimaliniz var. Hani kimse yoğurdum ekşi demez hesabı.

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
301
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aklını kullanan yazıları iyi okur araştirir kararını verir gerisinide merak etmez..Bir firmayla anlaşmamin olması olmamasi ne fark eder?Burası faydalı bilgiyi iletmek mekanı..Faydasız sorularla kimsenin vaktini almayın..Paranız yoksa gidin uydurma malzemeler alın...
Bal gibi cok farkeder. Normal bir kullanicinin tarafsiz yorumu ile bir firmanin temsilcisinin yorumu benim icin asla bir olmaz.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Beyler arkadaşın hadi duruma giriş şekli bir tuhafta sizler de fazla abartmıyor musunuz? Yama yav belki şans verirsin belki de hiç önemsemezsin ne olacak uçak almıyoruz sonuçta.
Bisikletçiye iç lastiği kurtarabilme ihtimali ile gittim adama helal olsun iç tarafa basan lastiğe bir yama yaptı efsane hem de klasik o yamalardan! A77FFD3F-2557-46D5-ABF9-95D70497086E.jpeg5F7FD8A9-D329-4AD5-9169-4630FADA7084.jpeg

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Beyler arkadaşın hadi duruma giriş şekli bir tuhafta sizler de fazla abartmıyor musunuz? Yama yav belki şans verirsin belki de hiç önemsemezsin ne olacak uçak almıyoruz sonuçta.
Bisikletçiye iç lastiği kurtarabilme ihtimali ile gittim adama helal olsun iç tarafa basan lastiğe bir yama yaptı efsane hem de klasik o yamalardan! 310055 dosyayı görüntüle310056 dosyayı görüntüle
Nasıl yapmış bunu yahu ? Malzeme bozulmuş kendini bu eziyet altında kalmaktansa dışarı atmış .

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nasıl yapmış bunu yahu ? Malzeme bozulmuş kendini bu eziyet altında kalmaktansa dışarı atmış .
Bir gece lastiğe hava basmak için petrole girdim onlarda hava basınç cihazını yeni değiştirmişler psi aralığındaki havayı bastım fazla basması sebebiyle nohut tanesi kadar patlak oluştu. Sıcak yama bir şey ile kurtarılır mı acaba derken bisikletçi ben hallederim dedi,halletti de kendince.
Ancak o basıncın zeminde hareket edeceğini düşünmemişti şehirde yedi tane bisikletçiye iç lastik sorduğumda 28' için bulamayınca çareyi yenisini internetten sipariş edip beş gün sonunda değiştirmekte buldum :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
301
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletçiye iç lastiği kurtarabilme ihtimali ile gittim adama helal olsun iç tarafa basan lastiğe bir yama yaptı efsane hem de klasik o yamalardan! 310055 dosyayı görüntüle310056 dosyayı görüntüle
benim ilk yaptigim yamalari gormediniz... :)

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gebe
Daha çok gebelik başlangıcı gibi duruyor, hadi hayırlı uğurlu olsun şimdiden.🧿

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Suat72

Üye
Tepki
2
İsim
Suat
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne firması ??? Nerede link? Bazı arkadaşlar rahatsız galiba?Siz fazla yola çikmayin...

• Kızgın
Tepkiler: HakanAydn