Yama yaparkenki yapıştırıcı sorunu

Tepki
5
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Carraro
@suat akman
Aynı yama setinden bende almıştım 2 ay önce 5 TL ye ama bende 20 adet yama ve küçük bir solüsyon var

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
o kadar yama almak yerine zırhlı lastik aldım, kaç yıldır kullanıyorum, lastiğim bir kere bile patlamadı o_O

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
@Türka¥

Kadıköy-Pendik turu yapmamışsındır, ondan patlamamıştır.

2+ ay kadar önce paraya kıyıp bir çift Schwalbe zırhlı lastik aldım, bir kere arkaya başım kadar çivi saplandı, bir keresinde de kırık şişenin üzerinden geçip hem önü hem de arkayı aynı anda patlattım.

Gerçi zırhlı lastik hiç işe yaramıyor değil, eskiden haftada 2 defa patlardı, şimdi ayda bir patlıyor.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@antika

Zırh önemli :D:D

aalemdar

Üye
Tepki
117
İsim
ahmet alemdar
derby yada bally en iyi yapıştırıcı seçenekleri ben kullanıyorum. sıkıntı yok

DarthApex

Üye
Tepki
31
İsim
Alper C.
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dechatlon dan 2 çifti 10 tl olan yapıştırıcı aldım yapıştırmıyor kurumuyor da önceden bally kullanırdık bir daha arkana bakmazdın yamayı yapıyorum şambreli geçirip şişiriyorum tıss diye ses geliyor 30 dk bekledim kurumadı herşey tamam temiz zımparalı tutmuyor yama.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@DarthApex Milyoncudan 48'li yama setini 5 liraya aldım, yapıştırıcısı hızlı kuruyor ve sağlam tutuyor.Markası Thumps Up gibi birşey.Şöyle söyleyeyim yama yaptıktan sonra pompayla 60psi falan basmışım ardından 10 dk sonra da benzinlikte kompresörle 90psi bastım.150 km yaptım üstüne nazar değmesin inme falan yok.
Yalnız şöyle bir durum var, yama yaparken ben biraz fazla oyalanıyorum galiba vücut soğumaya geçiyor.Bu yüzden kendinden yapışkanlı yama mı alsam diyorum zamandan kazanmak için.Var mıdır yol bisikletinde kullanan bu yamalardan?Yüksek basınçta sıkıntı çıkarmayacak.

DarthApex

Üye
Tepki
31
İsim
Alper C.
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ceyhun Özkan Aynı şey bende de oluyor bacaklar sertleşiyor oyalanmasam bile oluyo. Söylediğin markayı bende kullandım carrefour da var aynısı yapıştırıcısını kaybettim dechatlondan salak gibi bide lastik aldım dedim bari yapıştırıcı da alayım, keşke almasaydım 10 tl gitti birde zefal öneriyorum çok sağlam oluyor yamaları.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@DarthApex Zamanında ben de lastiktir yamadır böyle şeyleri Decathlon'dan alıyordum ama son aldığım lastikler çok sık patladığı ve iğneleri çok çabuk bozulduğu için alternatif sitelere yöneldim.Ordan bir kere 10 tl olan yama setinden almıştım, 6 yama 1 zımpara 1 yapıştırıcı 3 levye.Levyeleri hala kullanıyorum.O yapıştırıcı da şimdi kullandığıma göre bayağı bir geç kuruyordu.
İç lastik fiyatları malum, yamamaya devam :koptum: Zefal'i listeye ekledim eyvallah :harika:

• Beğen
Tepkiler: DarthApex

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun tura çıktığımda 2 yedek iç lastik alıyorum.Yama ile uğraşarak zaman kaybetmemiş oluyorum.Eve geldiğimde de sıcak yama yapıyorum.Yol bisikleti kullanıyorum.Sıcak yamanın yamama konusunda en iyisi olduğunu düşünüyorum.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zefal yamayı ben de kullandım. Geçen sene ilk defa kendim yama yaptım Zefal alıp, acemi olduğumdan deneye yanıla öğrenirim diye pek ümidim yoktu tutacağından ama canavar gibi de olmuş, taa ki aynı lastik 3 yama olana kadar kullandım.

• Beğen
Tepkiler: DarthApex

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@firestone Yol mu,şehir mi, mtb mi?Şehir veya dağ bisikletindeki düşük basınç isteyen geniş lastiğe yama yapmak kolay.Zor olan yol bisikleti lastiğinde daha doğrusu yüksek basınç isteyen lastikte yamayı yapabilmek.Ben bir türlü yol lastiğine soğuk yamayı yapamıyorum.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hamlet2006 26 *1,95 lastiğim, 60-65 Psi basıyorum.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
B

BF Okuru

Misafir
@Ceyhun Özkan
Onlar da, sağlıklı sayılmaz. En son, masanın altında 1 gün beklettin yapışsın diye çünkü öyle yarabandı gibi değil, yanımda yedek lastik olmasa, birkez yolda lastik patladı o yama işe yaramadı, rezil olacaktım.

Tepki
30
İsim
Yigit
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dechatlon'da satılan kendinden yapışkanlı hızlı tamir setini tavsiye ederim. 2 kere kullandım memnun kaldım, 120 psi havayı kaçırmadı daha.

Tepki
2
İsim
Salih Emre
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@DarthApex Milyoncudan 48'li yama setini 5 liraya aldım, yapıştırıcısı hızlı kuruyor ve sağlam tutuyor.Markası Thumps Up gibi birşey.Şöyle söyleyeyim yama yaptıktan sonra pompayla 60psi falan basmışım ardından 10 dk sonra da benzinlikte kompresörle 90psi bastım.150 km yaptım üstüne nazar değmesin inme falan yok.
Yalnız şöyle bir durum var, yama yaparken ben biraz fazla oyalanıyorum galiba vücut soğumaya geçiyor.Bu yüzden kendinden yapışkanlı yama mı alsam diyorum zamandan kazanmak için.Var mıdır yol bisikletinde kullanan bu yamalardan?Yüksek basınçta sıkıntı çıkarmayacak.
Decathlondan 15 tlye aldigim direkt yapistirilan yamalardan yolda kaldigim icin kullanmak zorunda kaldim 4 yama harcadim tutmadi her turlu şeyi denedik tutmuyor nedenide yamanın esnek yapıda olmaması. Yol bisiklet lastigi 700x25

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
@EmreGökmen35 thumbs up hem ucuz hemde 5 dk da kuruyup hazır hale geliyor. Yalnız yapıştıktan sonra kenarları kontrol edin, yapıştırıcı uç noktalara kadar sürülmüş olsun, uç noktalar güzel yapışırsa tamamdır.