Xtr - Xt - Avid Ultimate,Carbon,Seven

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@ozantuna

Zaten benim dediğimde kola yüklenilen ani kazıklama gibi durumlar ama gerçekten kollar bana güvensiz geldi zaten düştükten ve parmağım kırıldıktan sonrada hevesim kaçtığı için sattım şuan hayes stroker ryde kullanıyorum... Stroker Gram biraz ucuzlasın onda geçicem sanırım...

Scudo

TravellerSeko

Aktif Üye
Tepki
32
İsim
Serkan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bir arkadasim magura marta sl'in xtr'dan daha iyi oldugunu soyledi.bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Magura Marta SL ağırlık olarak XTR dan daha hafiftir ve en az onun kadar kalitelidir... Kakat Martalar XTR a göre 3senelik bir eç içerisinde halen bir güncellemeye uğramadılar ve açıkçası teknoloji olarak biraz gerideler. Ama performans olarak XTR dan aşağı kalmazlar...

Bunu ispatı olarak Specialized bütün üst model bisikletlerinde ve birçok üst seviye sporcunun bisikletlerinde Marta kullandıklarını görerekte anlayabilirsiniz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@H.Çağrı

xtr rotorunun rigit yapısından dolayı ,performans olarak martanın önünde diyebilirmiyiz...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Rotorun rigid liği bir artıdır fakat uzun frenlemelerde fren diskinin sıcaktan eğilip bükülmesini engelleyebileceği için performansı arttırabilir... Araştırmak lazım, denemekte lazım :D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Yeni XT ve XTR disk frenler bence üstün çünkü bir disk frende ilk olarak kullanılan Servo kol var. %30 daha fazla güç sağlıyor. Bu sistem eskiden cantilever frenlerde vardı ve ilk sıkma anında pabuçlar janta çok çabuk yaklaşıyor ve daha iyi frenleme sağlıyordu. Aynı durum yeni disklerde sözkonusu. Shimano'nun teknik müdürleriyle yapılan toplantıda bunu çok güzel açıkladılar zaten..

cazgır

Forum Demirbaşı
Tepki
83
bende ultimate ve xtr arasında kalmıştım, en sonunda xtr ı tercih ettim. bisikleti yarışlarda kullandığım için bi fren kolunun yarışta kırılması ya da dönmesi beni çok etkiler diye düşündüm.. iyi de ettim çünkü xtr aldım:)
Ayrıca xtr rotorlar çok hoşuma gitti, iyi ki almışım diyorum. Önceki xt rotoruma göre esnemesi ''0'' a indi.;)