İnceleme Xiaomi Kamera

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
su kabı olmadan da takabilirsin kamerayı. kameranın altında gene aynı şekilde vidanın gireceği yer var. su kabı ile nasıl takıyosan su kabı olmadan gene aynı şekilde takarsın.

Scudo

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@chnkrmz Kameranın altında vidanın gireceği bir yer var ama göğüs bandına takılmıyor ki

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Şu alttaki ürünü önermiştim. Almayın lanet olası şeyi. Bugün bisikletten fırladı kamera yola son derece sağlam şekilde çakıldı. Bir araba üzerinden geçmek üzereyken bisikletle siper oldum da kurtardık kamerayı. Sadece alt köşede biraz iz oldu. Sanırım hala çalışıyor... Şimdilik sıkıntı yok.

(link)

Lens koruyucu + uv filtre vardı. Lensi o korudu. Fakat o da kayboldu. Delikli kask aparatı alacağım. Zaten gidonda aşırı titriyor.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@serdarkoc bilemedim şuan. takılabilmesi lazımdı
@Murat Ü. geçmiş olsun. kamera aparatın içinden mı fırladım yoksa komplemi

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@chnkrmz
Bu alüminyum koruyucunun adaptörünü koruyucuya bağlayan vidası iyi değilmiş. Sarsıntılardan gevşemiş. Vidası gevşeyince korucuyu ile fırlayıp havada kamera çıktı içinden. Öyle düştü.

tankdemir

Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@godofsail Xiaomi yi aldığın satıcının linkini özelden paylaşabilir misin? bende almayı düşüyorum da.. Teşekkürler..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ü.
Çok geçmiş olsun biraderim ara sıra vidaları yoklamak gerek ne olur ne olmaz heran herşey olabiliyor ucuz kurtulmuş

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar, benim de xiaomi yim geldi. Kameranın yanında sadece yedek batarya ve housing aldım. Diğer aparatları da gearbestten alacaktım, ancak haftaya tura çıkacağımdan uzun süre bekleyemem. O nedenle Türkiyeden özellikle istanbul'dan nereden alabilirim (internet sitesi de olabilir) kask aparatı, göğüs aparatı falan.

Ayrıca bütün selfie çubukları xiaomi yi uyar mı? hangi selfie çubuğunu kullanmalı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ogeday13

Bende delikli kask aparatını araştırırken Kaan Elektronik diye bir yer gördüm internette. Kadıköydeymiş. Henüz gitme şansım olmadı.

Bu arada bir arkadaşım için aşağıdaki videoda yer alan tüm parçaları almam lazım. Motorsiklet kaskında kullanacak. Bunları alabileceğim alışveriş yaptığınız bir satıcı var mı Aliexpress'de? Yoksa rastgele yüksek puanlıların birinden alacağım. Kendim içinde adaptörler filan almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ogeday13

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar xiaomi yi sd kart aldım ( (link) ama telefondan çekmeye çalışınca 'no sd card found' yazıyor sorun nedir?

ayrıca xiaomi içindeki fotoğraflara nasıl bakabiliriz. (Sd adaptörü dışında) ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Aynı problem gopro da da oldu hatta kanal için çektiğim videonun ortasında kalakaldım :) Aynı karttı seninkiyle...Okuma hızları iyi olsada yazma hızları düşük oluyo, o yüzden hazır indirimdeyken hepsiburada dan samsung pro tavsiye ederim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ogeday13

Kartı takınca Xiaomi uygulamasında ayarlara girince gözüküyor mu? Kartı adaptörle bilgisayara takıp 64 gb mı gerçekten diye kontrol edin derim. Onun dışında belki yazma hızından olabilir. Ben 64 GB İstanbul'da bulamadım... Büyük bir çok teknoloji marketinde yoktu. Samsung'un 80 mb okuma 20 mb yazma hızına sahip kartını almıştım iki tane 32 gb.

Eğer ayarlarda uygulamada da gözükmüyorsa, PC'e takıp bir formatlamayı deneyin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ogeday Valla ben öyle yaptım , çözülebiliyorsa alma tabii ki ama goprolarda çözülmüyor, sitesinden girip baktığımda da önerilmiyordu :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ogeday13 sorunun çözüldüğüne sevindim. WiFi çok açmayacağız olacak :) Ya da bol bol yedek batarya almalıyız. Ben alırken 1 tane yedek almıştım. İki tane daha sipariş verdim :)

• Beğen
Tepkiler: ogeday13

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Selam arkadalar. Ben de sonunda Xiaomi Yi ve aksesuarlarının siparişlerini geçtim (Aliexpress + Gearbest)
Yalniz aksesuarlar kameradan fazla tuttu :)

O kadar aksesuar ve kameraya ragmen halen daha toplam fiyat GoPro'dan daha uygun.

Neler aldım ?
- (link)
- (link) (class 10)
- (link)
- (link)
- (link)
- (link) (modifiye edilecek)
- (link) (modifiye edilecek)
- (link)
- (link)bu aparattan cok umitliyim)
- (link) (uzun sureli cekimlerde powerbank baglamak icin)
- (link)
- (link)
- (link)
- (link)
- (link)
- (link) (kameraya yapistirilanlardan)
- (link)
- (link) (el tipi)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bambam84
Hayırlı olsun kumanda için kafam çok gitti geldi sonra almadım fiyat gözüme çok geldiydi inşallah pişman olmam gelince yorumlarınızı yazarsınız benim yurtdışına sevk edildi yazıyor sweden yazıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
selamlar.
ben de 1 ay kadar önce sipariş verdim, ptt'de 1 hafta bekledi. neden? ilgili memur senelik izindeymiş. bugün gittim elden aldım.
herkes gerekenleri yazmış zaten.
benim bir sorum var; iphone'a uygulamayı yükledim, sorunsuz bağlandı. hafıza kartını burdan alırım diye sipariş vermemiştim. evde eski 128 mb lık bir kart buldum, onu taktım.
fotoğraf çekiyorum ve uygulamanın içinden fotoğraflara giriyorum, hiç biri görünmüyor. makina kartı desteklediğinden falan olabilir mi?