İnceleme Xiaomi Kamera

B

BF Okuru

Misafir
@soneryen
Gearbest adresinde underwater diye xiaomi filtreleri var. Housinge takılıyor. Diğer filtreler sanırım normal çekimler için kullanılacak filtreler.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru
Sıkıntılı kamera derken tam olarak sıkıntısı ne/neler. Daha çok detaylı inceleyemedim ancak kullandığım kadarıyla memnun kaldım. Sizin sıkıntılı bulduğunuz kısmı ne?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yicam uygulamadaki ayarların ne işe yaradığını liste halinde bilen var mı. ben en fazla google çeviriciden anlamaya çalışıyorum ama yetmiyo

B

BF Okuru

Misafir
@Murat Ü.
Yani aksesuarsız boş gelmesi başlı başlına problem bence...Yanında housing bile koymamış adamlar hepsi ekstraya giriyor...Halbuki Keeco ya da Sj4000 de full aksesuar geliyor...Bir de duyduğum kadarı ile Xiaomi lerde bir karanlıktan aydınlığa çıkarken beyaz ışık patlaması oluyor bir de focus problemi varmış ki bunun nasıl düzeltildiğiyle ilgili youtube da videolar mevcut...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ü.
Onlar filtre değil ki pleksi glass . housing artı bu filtre lensin arasına girdiğinde çekim kalitesi iyice düşecektir. Dslr makinaya objektif alırken, objektifin optik eleman sayısı az ve diyafram değeri düşük olanları almaya çalışıyoruz bunda araya bir sürü plastik malzeme giriyor dolayısıyla netlik kaybı çok olacak

B

BF Okuru

Misafir
@soneryen

Ben dalgıçlarda sanki housinge takılıyor gibi gördüm. Kameranın lensine taktığımızda housinge sığacağını sanmıyorum. Araştıralım o zaman :)

@BF Okuru

SJ4000'e nedense bir türlü ısınamadım. Aslında ondan alacaktım ama sonra vazgeçtim Xiaomi Yi daha çok hoşuma gitti. Auto Low Light var kamerada ama tam anlamıyla test edemedim geçişleri. Bazı modellerde focus problemi varmış. Şu anda bir sıkıntı yaşamadım. Videoları gördüm, sıkıntı olursa öyle düzelteceğim artık.

B

BF Okuru

Misafir
@Murat Ü. Sj4000 beni de çok cezbetti desem yalan olur :) Ama Keecoo farklı...Hakikatten Gopro Hero3 ü direkt klonlamışlar ve malzeme kalitesi olsun çekim kalitesi olsun çok çok iyi

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Sipariş verdik şimdi keecoo mu diyorsunuz biz nasıl yetisecegiz anlamadım [emoji4] bugün keko yarin gundi mundi kıro mıro gider hangi birine yetisecegiz

• Beğen
Tepkiler: alper52
B

BF Okuru

Misafir
@soneryen

Yetişemezsin zaten. İhtiyaçları belirleyip ona göre bir ürün seçmek gerekli. Yoksa sürekli önümüze yeni bir şeyler koyarlar ve biz durmadan tüketiriz. Ben GoPro Hero 3 de alsaydım, GoPro Hero4'de alsaydım, SJCAM'de alsaydım aynı şeyi yapacaktım. Xiaomi Yi aralarında bana en cazip olan geldi. GoPro Hero4 almanın kıyısından dönmüştüm. Alsaydım mutlaka güzel bir ürün almış olacaktım. Fakat ihtiyaçlarımın üstünde bir ürüne bütçemin çok üstünde para vermiş olacaktım. Teknoloji hızla gelişiyor.

O yüzden yetişemeyiz... :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Ü.
Yapacak birşey yok benimde ihtiyacımı ziyadesiyle görür diye düşünüyorum. Hele bir gelsin ve bide focus sorunu olmasın tamamdır.

B

BF Okuru

Misafir
@soneryen
Bende katılıyorum bu işin sonu yok ihtiyaçlarını ne karşılıyosa o sizin için en iyi ürün...Almamış olsaydınız Keecoo öneriridim ama almışsınız artık :) Ya zaten genele vurdu mu arada dağlar kadar fark yok... :)

B

BF Okuru

Misafir
@Murat Ü.

Fabrika ayarlarına döndükten sonra düzelmişti bu sorun. Ancak yine oldu. Aynı sorunu yaşayan var mı? Yoksa bir tek bende mi oldu?

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
B

BF Okuru

Misafir
@chnkrmz

Bak ben onu kurcalamadım hiç. Sadece PAL yapmıştım ülkemizde geçerli diye. Eve gidince bir kontrol edeyim yine. Teşekkürler @chnkrmz :)

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Murat Ü. rica ederim.
pal da senin yazdığın değerler vardı
ntcs ye geçince 60p falan geliyo ozaman.
yada tam tersimiydi öyle bişe işte :)

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Xiaomi ye hafıza kartı olarak ne aldınız acaba? Kart alacağım da

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ogeday13
(link)
bu işini görür. ben 64 gb aldım 99 liraya.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@chnkrmz kartların bir de su geçirmezleri varmış, farkı nedir biliyor musun?

Bir de kartın Class 10 olması gerekiyor değil mi?

chnkrmz

Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ogeday13 farkı su geçirmemesi işte :D
evet clas 10 olması lazım. sana verdiğim linkteki clas on ve su geçirmez.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
(link)

(link)

@chnkrmz Yukardaki iki kartın Marka dışındaki fiyat farkının nedeni nedir? Bir de hangisini tercih etmeli?