Wiggle

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@ankarraro012

Muhtemelen kargonuz kaybolmamıştır. İngiltere biraz şans işi. Bana kargonun 4 günde geldiği de oldu 6 haftada geldiği de.
6 haftada geleni 2. kez yolladılar, 5 gün arayla aynı üründen 2 tane gelmişti. 2.sini %30 indirimle ödemiştim Evans'a :).

Scudo
Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
@Edip Dinçer

bakalım, gelirse yedek olur bir çifti, aşamaları paylaşacağım,merakta kalanlara yararı çok oluyor:) baştan burayı okusam herhalde trackable verirdim, ama tecrübe oldu:)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@ankarraro012

Takip edilebilir de bu tip sitelerde çok abartı bir fiyat farkı yaratıyor.
Bu nedenle en güzeli Merlin Cycles sanırım, direk takipli yolluyorlar.

Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
@Edip Dinçer

aslı bisikleti aradım, iki schwalbe durano lastiğe 270tl gibi fiyat verdi, wiggle 210tl gibi verince kargo dahil cazip geldi,kargo 12 dolardı galiba,12.86dolar. takipli vb olunca 35 dolara kadar giden fiyatlar var, 20 dolar civarı bu fark olursa kargoda, aynı fiyata geliyor burayla, türkiyeden almak daha cazip olabilir.

@Edip Dinçer

kayboldu denen de gelirse 2 çift olucak lastik, eskiyince merlin'e bakayım:)

fatih kurt

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Ben de wiggle'dan ikinci kez muzdaribim. İlkini bir sene önce olduğundan unutarak ortileb çanta siparişi verme gafletinde bulundum. Aradan bir ay geçti hala iz yok. Kargo için para ödediğim halde track kodu vermemesinin açıklaması yok.İade için istek açtım ürün geri geldiğinde yapacağız diye cevap vermişler. Onun da kargo ücretini düşürüp verirler. Wiggle işi şansa bırakarak mağduriyet üretiyor anladığım kadarıyla. ben de onların gönderdiği memnuniyet trusted reviewde bastım şikayeti. Bakalım iadeyi bekliyoruz en azından.

Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
az önce eposta geldi, size teslim etmek bizim sorumluluğumuzda, ikinci kez ama bu sefer tracking numarası ile göndereceğiz dediler, wiggle ın müşteri memnuniyetini önemsediğini söyleyebilirim, bence TR sınırları içinde oluyor aksaklık, gümrük ve posta, bir de takipli olmayınca kırılma noktası belirlenemiyor, film nerde kopmuş bakılamıyor,

en azından lastik isteyince taze salatalık gelmiyor değil mi? :) :)

bir örnek : bi ara bir kargom vardı özel firmada, yüklendi, araçta, dağıtımda filan yazıyo takipte bakınca, yurt içindeki bir olay, şubeye gittim elden verdi, hani araçtaydı, dağıtımdaydı, ana firmanın kalite politikası gereği sürelere bağlı kalmak için şubenin yaptığı Türk işi uyanıklıklar bunlar.

,ikinci olay: arkadaşım molten mi ne bi top sektiriyor elinde,sorduk nedir,dedi dayım postacı da elinde kalmış bu, ulaştıramamış :))) uzar gider böyle....bakalım

@fatih kurt

standartta vermiyor, trackingli ayrı ama,bu da normal,iade ücreti müşteriye ait diye zaten sözleşmede geçer.?

fatih kurt

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Kendi kurumumuzu bu kadar da yerden yere vurmayalım (Ptt'yi kastediyorum). Merlyn'den evanscycles, chaincycles, çin sitelerinden alışverişlerde hepsini ptt getirdi ve hiç sorun çıkmadı. Wiggle'in vaadettiği 7-8 gün iyi bir süre ama benim şanssızlığım demek ki :( @ankarraro012

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Wiggle normalde 7-8 gunde ulastiriyor.
Ancak bu aralar ptt de bazi problemler var, paketler min. 2-3 haftada geliyor.
Firmadan ziyade ptt kaynakli bazi gecikmeler olusuyor.
Umarizki onunuzdeki zamanlarda duzelecektir.

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@ankarraro012
Benim 25 temmuzda yola cikan siparisler dun geldi.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
15 günde gelmez, 50 günde gelmez 60 günde gelmez ama ne olursa olsun track kodunu vermek zorunda 3 iş günü içinde track kodu gelmeyen alışverişi iptal edin gerekirse tekrar aynı sparişi verin sonra tekrar iptal edin. Pay Pal mutlaka kullanın. Geçenlerde yeni bir şart getirmişler aldığınız ürünü vereceğimiz adrese eksiksiz faturalı Gönderin anında para iadesi yapıyoruz dedi. Yani lastik aldın iade beğenmedin yada sorunlu çıktı satın aldığın yerle muhattap olmadan pay pala gönderiyorsun adamlar hesapta görüneni yatırıyor.

• Beğen
Tepkiler: fatih kurt
Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
@ankarraro012

Ilki gelmeyince yeniden takip numarasi olan bir yedek schwalbe durano plus gonderdiler.7 gunde geldi.

wiggle gonderisini turkiyeye girene kadar parcelforce uzerinden ulkeye girdikten sonra ptt kargo takip uzerinden takip etmek gerekiyor, daha anlasilir ibareler var.

Ulasmayan ilk kargo hk: Standart takipsiz gonderi icin ankara gimattaki KIM ve esref bitlisteki kargo dagitim merkezi ile mahalli ptt dahil gezdim, hic izine rastlayamadim, 20 temmuzda yola cikmisti, ne gumruk notu geldi, ne kargonuz var alin notu, saglik olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Merlin çok daha ucuza takipli gönderiyorken, Wiggle 12$'a neden takipli göndermiyor anlamıyorum. Benim de bazı şiperişlerim 1 hafta da, bazıları 1 ay sonra geldiği oldu. En son 4 gün önce bir kaç parça daha aldım. Umarım 1 ay beklemem.

Tepki
2
İsim
ankarraro012
Bisiklet
Carraro
Eger dogruysa su durumda telafi icin iki kez urun gonderiyor ve bu maliyet takipli kargo maliyetinin uzerinde.

67 $ lik urunu 2 kez gonderdi yani.

Ne diyelim, vardir bildikleri :)))):D

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
PTT de Ağustos izin ayı olduğu için birçok kargo, mektup, vs. aksıyor.
Tedarikçimin Ağustos başında Çinden gönderdiği numuneler 9-10 günde ülkeye geldi, 17 Ağustostan beri henüz teslim edilmedi:)
Sabır işi biraz

MGuner

Üye
Tepki
48
İsim
Mustafa Güner
Bisiklet
Trek
Wiggle.com dan pedal siparişi ettim. Bakalım bekliyorum gelecek inşallah :mzkdnlmk::acpsnr::naslyany:

kardinal69

Üye
Tepki
0
İsim
suat
Bisiklet
Sedona
bende wiggle den ayakkabı siparişim var ne zaman gelecek diye sabırsızlanıyorum

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
18 temmuzda aldığım pedalları hâlâ bekliyorum..2 kez maillestik pzt de gelmezse bir daha.... bakalım ne olacak ? Umarım iade yaparlar

Sonucu yazayım dedim...
Ürünleri tekrardan ücretsiz göndereceklerini yazmışlar.... hadi bakalım süper haber :):)

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 @MGuner @kardinal69 Arkadaşlar son durumları paylaşırsanız , benim gibi bu siteden takipsiz kargo bekleyenlerin yüreğine su serpmiş olursunuz.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Ceyhun Özkan gelmedi...onlarca mailden sonra anladım ki baştan beri ben yanlış yapıyormuşum. Bana ilk zamanlar biraz bekleyin, daha sonra araştırıp size bilgi vereceğiz, en sonunda da "para iadesi mi ? Tekrar gönderelim mi? Dediler önce tekrar gönder hemen sonrasında da "iade edin paramı" dedim.
Sonuç: 4-5 gün içinde para iadesi gerçekleşti.
Sıkıntı PTT den kaynaklaniyor bence...

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Wiggle'den deuter energy bag siparişi vermiştim, takipsiz yaklaşık 11 gün içerisin de geldi. Yalnız paketi apartmanın önüne atmışlar. Komşumuz görüp almış, aksi takdir de hala ürünü bekliyor olacaktım. Paket gecikmesi yaşayanlar bu durumu göz önüne alsın, dağıtıcı kaynaklı, paketin kaybolma olasılığı oldukça yüksek.