Tuzla

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Can Erdoğan

Estağfurullah ne demek :D bende severim edebiyatı :D

Scudo
Tepki
48
@samet_özdemir

Tabi ki ne demek seve seve. Ben de akşamları tuzla pendik yapıyordum sahilden sahilden. Fakat son zamanlarda yeni flaşörümün ve bir kaç aksamın gelmesini beklediğim için akşam saatlerinde çıkmıyorum, malum güvenlik sorun oluyor arkadan gelen arabalar nedeniyle. Yarın öğleden sonra pendiğe doğru devam edeceğim tekrar, belki karşılaşırız haberleşiriz, çok iyi olur.:)

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
yanlız iş durumundan dolayı gündüz çıkamıyorum ben saat 18:00 işten çıkyıorum işe bisikletle gidiyorum pendikten gelen olursa pendike gidiyorum ordan bostancıya tekrar devam ediyoruz ve geri dönüş tuzlaya geri dönüş sıkıntı olabilir sizin için onun dışında sahil hep aydınlık sizin tek sıkıntınız kaynarca tarafı olur.

• Beğen
Tepkiler: ayhan b

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
pendik ido önü bostancı dürümcüler tam 17 km tuzla pendikte olsa olsa 10 km dir sahilden mopaşın ordanda sahile tekrar en yakın yer orası sanırım sahile inmek için tersanenin önü kötü çünkü köpekler falan hele birde akşam karanlıkta beter ayyaşı tinercisi herşeyi olur gece kullanmıştım o yolu bikere abanmıştım pedallara biran önce sahile varayım die :)

• Beğen

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

sene 90 ların başı, yaş 12, Heybeliada'da bisikletimle yokuş aşağı kaptırmış giderken arkasına bakmadan yolun ortasında sağa sola yürüyen bir bayan yaya ve kendisine çarpmamla takla atıp yerde sürünerek durabilen kan revan içinde kalan ben, "soğuma" duygusuyla o gün bisiklete son binişim oldu...

Yaş 25, bir arkadaş kardeşinin dağ bisikletiyle geziyor, "bi tur versene" dedim, aman ALLAH'ım! ne kadar özlemişim... deli gibi pedal çeviriyorum.. dik bir yokuştan inerken frenlere basıyorum DURMUYOR!!! Anlıyorum ki en son bindiğimden en az 2 katı kiloluyum..... Anlıyorum ki bizden geçmiş..

Okul, sınavlar, askerlik, iş hayatı evlilik, dur bi bakiim, aa yaş 30 olmuş..

Özgürlüğe pedal çevirme hissi gittikçe ağır basıyor, bisiklet kiralıyorum sahil yolunda 1 saat turluyorum, işte bu diyorum, hayat bu...

1.85 boy ve 92 kg hiçte athletic olmayan vücudumla ertesi sabah kalktığımda neler hissettiğimi tahmin edebilirsiniz..

Bazı hatalı seçimlerden sonra kendime en uygun bisikleti buluyorum, o da ne, çok pahalı!!!

Yanlış anlamayın, ben de farkındayım Murat 124 de bir araba, Ferrari de.

Kayınpederimle aramız çok iyi, ALLAH herkese yakınlarıyla böyle güzel diyaloglar nasib etsin, kendisi gençliğinden beri VW Golf hayali kuruyor, kendisi 55 yaşında en sonunda 2008 model bir Golf sahibi oldu. İstediğinden kat be kat üstün özellikli bir araba, ama der ki; "herşey gençken güzel"

Araştırıyorum, okuyorum, diyorum ki geç kalmadın, DAHA YENİ BAŞLIYORUZ!!!

EN SONUNDA!!!

Bir delilik yapıyorum (yanlış anlamayın delilik benim bütçemde bir insan için 1.000 TL üzeri fiyatla bisiklet almak) ve 10 taksite bölündüğünü görünceeeeeee.....

20.11.2010 itibariyle TREK 7.2 FX sahibiyim.

Uzun zamandır hayalim olan bisiklete binmek, hele ki o meşhuuuur TREK'e sahip olmak inanılmaz bir duygu.. Şükürler olsun, ALLAH herkesin gönlüne göre versin..

Ertesi günü 51 km yol yaptım, ve çok pişmanım, keşke daha önce alsaydım!!!

İşte böyle.. Aranızda 1 çaylaklık yer var mı? :)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Abi, uzun öncelikle hoş geldin. Güzel dileklerin ve İnsanlar kırılmasın diye her Yazdığı’nın altında bir şey varmış gibi yazmanda ayrıca güzeldi. Maddiyat, şuan Türkiye de yaşayan herkesin sorunu. Herkes kendi maddiyatına göre fiyatı değerlendirir. :)
Tabi, sizde yanlış anlaşılmaktan çok korkanlardansınız. Birde, yaş ne olursa olsun spor yapmak şart. Tabi her şey gençken güzel. İnsan yaşadığı hayatın her geçen gününü arıyor. Bu tabi ki hayat şartları insanları çok zorluyor.Neyse,konu konuyu açtı.Çaylak olarak değil eskiler her anlamda benim gözümde mükemmeller..Aramızda yeniden olma çok mutluluk verici.
İlk yorumu da yazmakta benim için ayrıcalıktı.

Saygı ve sevgiler.İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

Nicotine34

Forum Demirbaşı
Tepki
821
Bisiklet
Trek
Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz :)
Bisikletiniz hayırlı olsun kazsız belasız sürüşler dilerim, hikayenizi de paylaştığınız için teşekkürler.

Saygılar,
Erkan

• Beğen

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Tuzla Kiptaş 2 'de oturuyorum, bu civarda bi oluşum varsa ben de katılışım :p yapmak isterim.

Saygılarımla........

• Beğen

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
böyle içten böyle samimi insanlara allah en güzel bisikletleri nasip eder inşallah
umarım birgün trek 7,9 a sahip olursunuz.

• Beğen

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk defa başladıysanız forumda bisikletin püf noktaları diye başlık var oraya bakmanızı öneririm, trafikte nasıl kullanılmalı, acil durumlarda neler yapılmalı? Gerçekten önemli şeyler; örneğin ben her zaman kaldırıma çok yakın sürerdim, ta ki park halindeki arabanın biri aniden kapısını açıncaya veya park yerinden etrafına bakmadan hızla çıkan arabaya çarpmama ramak kalana dek :)
Bu yüzden önce bilgilenip sonra daha mantıklı bir sürücü olmak daha mantıklı.

Kazasız belasız sürüşler. Hoşgeldiniz.

• Beğen

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hoşgeldiniz,bisikletiniz çok güzel güle güle kullanın.Yalnız yokuş aşağı inerken aman dikkat... :)

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
:) Kutluyorum abi sizi.İçinizdeki hevesi hayata geçirip bisiklet gibi bir tutkuya yeniden başlamışsınız.İnşallah kazasız belasız biner hiç kaza yapmazsınız :)

• Beğen

ayhan b

Aktif Üye
Tepki
61
arkadaslar bende tuzladanım malumunuz,avsar cafe turundan biliyorsunuzdur sanırım, istasyon mahallesında oturuorum tuzlalı arkadaslar varsa ırtıbata gecelım mutlaka,ben tuzladan bostancıya devamlı gıdıp gelıorum 34 km falan tuzla ıstasyon bostancı arası,tuzlada benı mutlaka görmussunuzdur beyaz corratecle,bı ara yolla takılıodum ama ama suan corretec var,tuzlalı arkadaslar mutlaka ırtbata gecelım derım ben ,

• Beğen

sedat seçkiner

Aktif Üye
Tepki
257
Merhaba,

Bende ara sıra çocukların bisikletiyle mahallede bi dolaşırdım. Tesadüfen bulduğum bu forumda 50 yaş gurubu bisikletseverlerin neler yaptığını okuyunca
bende heveslendim. Siz yaşlarda bir kardeşimin, otomobillenince papucunu dama attığı bisiklete biraz bakım yaptırıp, hafta sonları turluyorum.
Siz geç kalmış sayılmazsınız, bisikletinizde hayırlı olsun.

Keyifli turlar yapıp bizimle paylaşmanız dileğiyle...

• Beğen
Tepki
48
@ayhan b

Ayhan abi ben seni gördüm galiba ben de tuzladayım, tuzlada başka corratecli yoktur herhalde hatta ben seni berberde gördüm sanırım:) Ben düzenli bir şekilde çıkamıyorum dışarıya, çıkarsam da tuzla bostancı veya tuzla pendik yapıyorum, tercihen gündüz saatleri tercih ediyorum, ben katılamasam da diğer arkadaşların tuzlada böyle bir oluşum yaratabilmelerini görmek gerçekten çok isterim, arada sırada bir iki kişi daha görüyorum, bir tane scottlu vardı çarşıda görmüştüm, bir akşam dönerken akşam saatlerinde çıkmış birini görmüştüm ön farının desibeli çok düşmüştü, böyle işte irtibata geçelim