Sigma 16.12 sts hakkında

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@edin

Valla demin degistirdim bile :( (*) Sigma'da yasadiginiz problem sundan kaynakli olabilir, Sigma 12.12 den itibaren modellerinde STS denen dijital sinyal sistemini kullanmaya basliyor(mus) dolayisiyla kodlu sinyaller diger manyetik alanlardan (orn: led isik) daha az etkilenir dedi satici cocuk. 8.12'de hatirladigim kadariyla ATS denen analog sistem var, bu dis etkenlerden biraz daha etkileniyor. Diger ucuz gostergelerin etkilenmesi de bu yuzdenmis. Satici bir model haric, Cat Eye tum modellerini dijital sinyal alici/vericili uretiyor dedi. Neticede, CatEye verip Sigma almis oldum, umarim attan inip esege binmis olmamisimdir.

(*) Bahsetmeden gecemeyecegim, yabanci ulkelerdeki urun iade sureclerine hayranim. Aleti daha dun de almis olsam gece bayagi kurcaladim, kutusundan cikardim, ambalajlarini soktun, sagina soluna bastim, hatta lastik ayarimi bile yaptim. Ama icime sinmeyince hepsini kutusuna tikip geri goturdum magazaya. Bir al sagina soluna bak degil mi? İki yokus yap kutusu acilmis, banti yirtilmis falan de. Yok arkadas! Ben bunu degistirecegim dedim, tabii dedi, istediginiz modeli alin, ben de girisini yapayim falan filan hop 5 dakikada yeni km saatini almis oldum.

Bir kere de bir ay kullandigimiz Birkenstock terligi numarasi kucuk, rahatsiz ediyor diye geri goturmustuk, kullanilmis terligi bir numara buyuguyle degistirdiler, bir de ustune bu urun simdi indirime girdi, daha ucuz diye para vermislerdi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Toplu cevap vereyim :)

Sigma haricinde ben birde count8 kulladım.
Sigma ona göre tabiki çok daha iyi.
Ben sigmayı bir tek arka aydınlatması için aldım.
Birde alırken decotlanda indirim vardı ben 139TL'den aldım...

Burda adı geçen markalar hakkında bir bilgim yok.
Sadece count8' e göre bir kıyaslamaya yapabilirim.
Bir kere hızlı.
Öyle yarım saatte bir hız göstermiyor.
Hassalığını beğeniyorum.

Birde en sevdiğim özelliği görünüşü ; ufacık tefecik ama ekran şaşırtıcı derecede okunaklı...

tekerlek için girilecek rakamlarıda tabloda veriyorum ;
(link)

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@kivilcimb

Ben hala tekerlek için boyut giremedim.
benim teker de
42-622 (28*1.60) 38 R - 002057 yazıyor bisikleti boşken sibobu yerden işaretledim 2180 çıktı , bisiklet üstünde iken se 2135 ile 2140 çıktı
kitapçıkta eğer benim teker 700*40C ise ki bunu bilmiyorum tam olarak ondada 2230 yazıyor hangisini yazıyım bilemedim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sigmanın yazdığı değeri girin yani 2230
koskoca sigmadan daha iyi ölçücek haliniz yokya ;)

zaten sizin ölçünüzdede arada sadece mm'lik fark var.
bu kadar takılmayın ;)

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
sigmnın 2230 u girecem telefon da hangi uygulama ile km saatinin ölçümünü teğit edebilirim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet F.ELBİR

edemessiniz :)
Gps de hep fazla gösterir.
en temiz teyit yöndemi ; araba km'si ile ölçerek.

ben sigmanın değerini girdim.
araba km'si ile doğruladım.
2-3 metre oynuyor ;)

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@BAHADIR AKTAŞ

sigmalar elimize ulastı anahtar teslim 110 liraya mal oldu :)

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@BAHADIR AKTAŞ

nasıl satın aldınız acaba?

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Uğur Ece

(link)

buradan bakabılırsın sipariş verirsen %18 vergi yi vermiyorsun (almanya içın)

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
@BAHADIR AKTAŞ

evet o %18lik vergiyi kesiyor (6.7€ yapıyor) ama 15€ da kargo ekliyor, total 50€ oluyor yani nerdeyse 150 TL. çok mantıklı değilmiş yurtdışından almak şu an. siz aldığınız zaman euro baya düşüktü demek ki ya da kargo daha ucuzdu / bedavaydı.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Decatlondakinde kadans sensoru yok vr merterde 4 adet vardi bu hafta alicaktim ama kadans sensoru olmayinca almadim bitwin 14 daha mantikli geldi 164 tl onuda almadim. Bilmiyom neden almadim.

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Yaklaşık 5 aylık Sigma 16.12 STS kullanıcısıyım. 2 Aydır sensörü görmediği için doğru düzgün kullanamıyorum. 20 cm'den uzak aralıkta hiçbir şekilde çalışmıyor. Neymiş efenim sts'miş (sigma transmission system) hikaye hakkaten.. Pillerini defalarca değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi. Neyse efenim ancak dün gidebildim Decathlon Marmara Forum mağazasına. Elimde ne kutusu var ne fişi. Decathlon kart'la aldığım için hiç sorun olmadı. İade aldılar. Yerinde count 8lerden aldım. Aradaki ücreti de hediye çeki istedim. Sigmaların bu sensör sorunlarının çok yaşandığını duyduğum ve başıma da geldiği için tekrar aynı modelden almadım. Nasıl olsa kadans sensörüm olmadığından ve antreman süresi tutmadığım için count 8 fazla fazla işimi gördü. Ayrıca Decathlon bu davranışıyla çok takdirimi kazandı. Yürekten kutlarım ve Sigma sayaçları almanızı tavsiye etmiyorum.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Pil nasıl değişiyor. Dökülecek yer bulamadim

brkykrc

Üye
Tepki
21
İsim
berkay
Bisiklet
Sedona
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama ben de ilk defa geçen gün pil bitiyor uyarısı alıyordum ve dedim pilini değiştireyim (16.12 sts) bu zamana kadar tuttuğum kayıtlarım da sağ olsun gitmiş bulundu bisikleti aldığım ilk gün takmıştım ve bisikletimin toplam km bilgisini falan tutuyordum. Basit bir pil değişiminde bu verilerin 0 lanmasını da biraz saçma buldum açıkcası... :/

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@brkykrc
Kullanma kılavuzunda olmaz diyor. Saat hariç tabi.

brkykrc

Üye
Tepki
21
İsim
berkay
Bisiklet
Sedona
@Serkan.Sezer
valla bilmiyorum ki ben de çok şaşırdık yaptığım kapağı açmak pili çıkartmak ve yeniden pil takmak sonuç her şey resetlendi :(

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yazmışlar havalı havalı memory chip filan. (((:)

Sayfa 112
(link)

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
@ouzoo

bu hatayı başka bir başlıktada gördüm.
(link)

bu sorun aynı cihazın (16-12) belli yıllardaki üretimlerinde yada sadece bu modelinde olabilir mi acaba.
2 el olarak Almak üzere olduğum cihazla ilgili aynı sorun olursa kötü olacağından endişe verici...
bilgisi olab var mı?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Bende kablolu su var. kışın bazanın altında yata yata pili bitmiş değiştirdim hiç bir şey silinmedi herşey yerli yerinde bu bilgiyi kim verdiyse yanlış vermiş. Yada sizinki benimkinden değil